Ατρόμητος-ΠΑΣ Γιάννινα

Παρακολουθήστε από το control-room του sport-fm.gr την αναμέτρηση του Ατρόμητου απέναντι στον ΠΑΣ στο Περιστέρι, στο πλαίσιο της 31ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας.
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Ατρόμητου απέναντι στον ΠΑΣ Γιάννινα.
Ντέρμπι με φόντο τα πλέι-οφ για τις δύο ομάδες στο Περιστέρι, στο πλαίσιο της 31ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας.
H ομάδα του Νίκου Νιόπλια παίζει ίσως το σημαντικότερο χαρτί της για να πλασαριστεί στην 5άδα. Με νίκη πλησιάζει στο -1 από τον σημερινό της αντίπαλο.
Από την άλλη πλευρά η ομάδα του Γιάννη Πετράκη θέλει να εκμεταλλευτεί το +4 και γι’αυτό βολεύεται ακόμη και με ισοπαλία από το σημερινό ματς.
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις:
Ατρόμητος (Νίκος Νιόπλιας): Γκορμπούνοφ, Κιβρακίδης, Πίτου Γκαρσία, Κατσουράνης, Λαζαρίδης, Φυτανίδης, Κοντοές, Κούρος, Δημούτσος, Ούμπιντες, Ναπολεόνι
Στον πάγκο: Μπάρκας, Μαρσελίνιο, Γεωργίου, Μπρίτο, Μπάλλας, Παπάζογλου, Καράσκο
ΠΑΣ Γιάννινα (Γιάννης Πετράκης): Βελλίδης, Μιχαήλ, Κοροβέσης, Τσουκαλάς, Μανιάς, Χαρίσης, Τζημόπουλος, Ίλιτς, Τσάβες, Στρούνα, Ναδάλες
Στον πάγκο: Σωτηρίου, Σκόνδρας, Γιάκος, Σαπαλίδης, Μπέριος, Αυγενικού, Κρητικός
Διαιτητής: Κωνσταντίνος Ιωαννίδης
Στις κερκίδες του γηπέδου βρίσκεται ο Σέρχιο Μαρκαριάν μαζί με τον Γιώργο Καραγκούνη
1' Έναρξη της αναμέτρησης
7' Πρώτη φάση για τον Ατρόμητο. Κεφαλιά του Φυτανίδη, η μπάλα άουτ.
7' Νέα ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Άψογο κοντρόλ του Ναπολεόνι, όμως το πλασέ του Ιταλού δεν ανησυχεί ιδιαίτερα τον Βελλίδη.
8' Απάντηση για τον ΠΑΣ. Σουτ του Ίλιτς, ο Γκορμπούνοφ διώχνει.
13΄ ΓΚΟΛ, 1-0, ο ΠΑΣ!
Ο Τσάβες ανοίγει το σκορ με ωραίο πλασέ στην κίνηση, έπειτα από σέντρα του Τσουκαλά.
22' Ο Ατρόμητος έχει αποσυντονιστεί πλήρως μετά το γκολ και ο ΠΑΣ ελέγχει απόλυτα το ματς.
23' Ευκαιρία για τον ΠΑΣ. Κεφαλιά του Τζημόπουλου, έπειτα από στημένη φάση, η μπάλα λίγο άουτ.
26' Κίτρινη κάρτα στον Τζημόπουλο
27' Μακρινό σουτ του Τσάβες, η μπάλα άουτ χωρίς να ανησυχήσει ο Γκορμπούνοφ.
30' Τελική για τον Ατρόμητο μετά από αρκετή ώρα. Ο Ούμπιντες κάνει σουτ από πλάγια θέση, η μπάλα καταλήγει εκτός εστίας.
32' Ευκαιρία για τον ΠΑΣ. Ωραίος συνδυασμός Μανιά-Τσάβες, με τον δεύτερο να κάνει το σουτ και τον Γκορμπούνοφ να διώχνει με τα πόδια.
37' Σουτ του Ναπολεόνι από το ύψος της περιοχής, μπλοκάρει ο Βελλίδης με δεύτερη προσπάθεια.
45' Τέλος πρώτου ημιχρόνου
Ο ΠΑΣ προηγείται 1-0 στο Περιστέρι με γκολ του Τσάβες.
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο
46' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Παπάζογλου αντί του Δημούτσου
47' Ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Ναπολεόνι κάνει σουτ μέσα από την περιοχή η μπάλα άουτ.
48' Κίτρινη κάρτα στον Φυτανίδη
53' Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Μπέριος αντί του Κοροβέση
56' Σουτ του Μαρσελίνιο έξω από την περιοχή, η μπάλα άουτ.
57' Νέα φάση για τον Ατρόμητο. Ο Ναπολεόνι ανοίγει στον Ούμπιντες αυτός κάνει το σουτ, η μπάλα πάει πάνω απ' την εστία του Βελλίδη
61' Ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ωραίο σουτ του Κατσουράνη, δίπλα απ' την εστία του Βελλίδη η μπάλα.
65' Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Στη θέση του Μανιά πέρασε ο Σαπαλίδης
66' Κίτρινη κάρτα στον Μπρίτο.
72' Ο ΠΑΣ είναι σε παθητικό ρόλο, ωστόσο, δεν απειλείται ιδιαίτερα.
77' Κίτρινη κάρτα στον Ίλιτς
79' Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Γιάκος αντί του Χαρίση
80΄ Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Καράσκο στη θέση του Ναπολεόνι
84' ΓΚΟΛ., 1-1, ο Ατρόμητος!
Σουτ βολίδα του Πίτου Γκαρσία που στέλνει από μακρινή απόσταση την μπάλα στα δίχτυα του Βελλίδη!
85' Ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Σουτ του Καράσκο, διώχνει σε κόρνερ ο Βελλίδης
Τρία λεπτά καθυστερήσεων.
90+3' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Πλασέ του Καράσκο λίγο άουτ η μπάλα.
90+3' Τέλος στο ματς
Ατρόμητος και ΠΑΣ Γιάννινα ήρθαν 1-1 στο Περιστέρι
Ο Τσάβες άνοιξε το σκορ στο 13', ενώ ο Πίτου Γκαρσία απάντησε στο φινάλε (84') για τους γηπεδούχους.