Bέροια-Αστέρας Τρίπολης

Παρακολουθήστε από το control-room του sport-fm.gr την αναμέτρηση της Βέροιας κόντρα στον Αστέρα Τρίπολης, με την οποία ολοκληρώνεται το πρόγραμμα της 31ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας. Περιγραφή ΣΠΟΡ FM 94.6.
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση της Βέροιας κόντρα στον Αστέρα Τρίπολης.
Κρίσιμο παιχνίδι, με το οποίο ολοκληρώνεται η 31η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας, κυρίως για την "βασίλισσα του Βορρά".
H ομάδα του Στέφανου Γαϊτάνου αν και βρίσκεται στην 12η θέση με 37βαθμούς, δεν έχει διασφαλίσει την παραμονή της και γι'αυτό τον λόγο θέλει τη νίκη σήμερα ώστε να κάνει αποφασιστικό βήμα.
Κίνητρο φυσικά έχουν και οι Αρκάδες, που θέλουν να πλησιάσουν στην βαθμολογία των Παναθηναϊκό και να διεκδικήσουν μέχρι τέλους τις ελπίδες τους για είσοδο στα πλέι-οφ με μπόνους-βαθμό.
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων:
Βέροια (Στέφανος Γαϊτάνος): Καντιμοίρης, Μαραγκός, Καλί, Βέρτζος, Νέτο, Βεργώνης, Μπαλάφας, Ντουμίτρου, Γεωργιάδης, Καλτσάς, Μπεν
Στον πάγκο: Τζινάρ, Όστοϊτς, Πέρεζ, Τάτος, Κάμπορα, Μπατιόν, Αραγονές
Αστέρας Τρίπολης (Στάικος Βεργέτης): Θεοδωρόπουλος, Λούι, Σανκαρέ, Παντελιάδης, Ζησόπουλος, Πάρα, Ρόλε, Ιγκλέσιας, Μουνάφο, Γιαννιώτας, Μάσα
Στον πάγκο: Κοσίτσκι, Τσοκάνης, Λομπάτο, Μπαντιμπανγκά, Κιτόκο, Σκουρτάι, Φερνάντες
Διαιτητής της αναμέτρησης θα είναι ο Αριστομένης Κουτσιαύτης
1' Έναρξη της αναμέτρησης
9' Τεράστια ευκαιρία για τον Αστέρα. Σέντρα του Γιαννιώτα, ο Μάσα κάνει κοντινό πλασέ και ο Καντιμοίρης διώχνει ενστικτωδώς.
12' ΓΚΟΛ, 1-0, η Βέροια!
Ο Καλτσάς βγάζει μπαλιά "πάρε βάλε" στον Ντουμίτρου και αυτός με κοντινή προβολή ανοίγει το σκορ.
13' Κίτρινη κάρτα στον Γεωργιάδη.
15' Φάση για τον Αστέρα. Κεφαλιά του Σανκαρέ, η μπάλα πάνω απ' την εστία του Καντιμοίρη
19' Κίτρινη κάρτα στον Βεργώνη
21' Επικίνδυνο γύρισμα του Ντουμίτρου, διώχνει ο Παντελιάδης.
30' Η Βέροια ελέγχει τον ρυθμό μετά το γκολ που πέτυχε.
32' Πέναλτι για την Βέροια!
Κόκκινη κάρτα για τον Θεοδωρόπουλο που ανατρέπει τον Μπεν στην περιοχή!
34' Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Κοσίτσκι στην θέση του Μουνάφο
35' Ο Μπεν ευστοχεί αλλά ο Κουτσιαύτης δείχνει επανάληψη!
36' ΓΚΟΛ, 2-0, η Βέροια!
Ο Μπεν ευστοχεί (ξανά) και διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του.
37' Μεγάλη ευκαιρία για την Βέροια. Παράλληλη σέντρα του Μπαλάφα, ο Νέτο δεν προλαβαίνει να κάνει την προβολή και η μπάλα περνάει.
41' Κίτρινη κάρτα στον Ρόλε
42' Σουτ του Ντουμίτρου, η μπάλα φεύγει άουτ.
45' Ευκαιρία για την Βέροια. Κοντινή προβολή του Ντουμίτρου η μπάλα λίγο άουτ.
45+2' Τέλος πρώτου ημιχρόνου
Η Βέροια προηγείται 2-0 του Αστέρα
46' Αλλαγή για την Βέροια. Ο Πέρεζ αντί του Γεωργιάδη
50' O Mπεν ζήτησε "πέναλτι" για σπρώξιμο του Λούι, ο διαιτητής δείχνει σωστά να συνεχιστεί το ματς.
53' Σουτ του Μπεν από το ύψος της περιοχής, η μπάλα πάνω απ' την εστία του Κοσίτσκι.
54' Μεγάλη ευκαιρία για την Βέροια. Ο Ντουμίτρου βγαίνει απέναντι απ' τον Κοσίτσκι, αλλά το πλασέ του φεύγει άουτ.
56' ΓΚΟΛ, 3-0, η Βέροια!
Όμορφη σέντρα του Μπεν, ο Πέρεζ μπαίνει πανέξυπνα στην φάση και με κοντινό πλασέ "τελειώνει" το ματς.
58' Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Μπαντιμπανγκά αντί του Πάρα.
60' Φάση για τον Αστέρα. Προβολή του Σανκαρέ -έπειτα από στημένη φάση- μπλοκάρει ο Καντιμοίρης
65' ΓΚΟΛ, 4-0, η Βέροια!
Σουτ του Μπεν στην κλειστή γωνία του Κοσίτσκι που κάνει τραγικό λάθος και βλέπει την μπάλα στο πίσω μέρος της εστίας του.
75' Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Τσοκάνης αντί του Ρόλε.
79' Αλλαγή για την Βέροια. Ο Κάμπορα στη θέση του Ντουμίτρου.
83' Αλλαγή για την Βέροια. Ο Μπατιόν αντί του Μπαλάφα.
87' Διαδικαστικά τα τελευταία λεπτά.
88' Ευκαιρία για την Βέροια σέντρα σουτ του Καλτσά, ο Κοσίτσκι διώχνει σε κόρνερ.
Δύο λεπτά καθυστερήσεων.
90+2' Τέλος της αναμέτρησης
Μεγάλη νίκη για την Βέροια με σκορ 4-0 απέναντι στον Αστέρα Τρίπολης. Δύο γκολ για την «βασίλισσα του Βορρά», που αγωνιζόταν από το 32’ με αριθμητικό πλεονέκτημα, πέτυχε ο Μπεν, ενώ από ένα οι Ντομίτρου-Πέρεζ.