Μπάγερν Μονάχου-Πόρτο 6-1

Παρακολουθήστε σε real time τον επαναληπτικό της Γερμανίας, μετά το προβάδισμα 3-1 των δράκων στην Πορτογαλία!
Kαλησπέρα. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης της Μπάγερν με την Πόρτο στον επαναληπτικό του 3-1 υπέρ των Πορτογάλων στο Ντραγκάο.
H ενδεκάδα για την Μπάγερν: Νόιερ, Ραφίνια, Μπόατενγκ, Μπερνάτ, Λαμ, Μπαντστούμπερ, Τσάμπι Αλόνσο, Αλκάνταρα, Γκέτσε, Λεβαντόφσκι, Μίλερ
Η ενδεκάδα της Πόρτο: Φαμπιάνο, Μάρτινς Ιντι, Μαϊκόν, Μαρκάνο, Ρέγιες, Κασεμίρο, Μπραχίμι, Ερέρα, Τόρες, Κουαρέσμα, Μαρτίνεζ
Στον πάγκο για την Μπάγερν: Ρέινα, Ντάντε, Γκαουντίνο, Ρόντε, Βάιζερ, Σβαϊνστάιγκερ, Πιζάρο
Στον πάγκο για την Πόρτο: Έλτον, Εβάντρο, Ρούμπεν Νέβες, Κιντέρο, Ερνάνι, Ρικάρντο, Αμπουμπακάρ
Θυμίζουμε πως οι "Δράκοι", δεν θα έχουν λόγω τιμωρίας, στη σύνθεση τους, τους Αλεξ Σάντρο και Ντανίλο, τα δύο ακραία μπακ τους
Ο Άγγλος Μάρτιν Άτκινσον διευθύνει, η θερμοκρασία στους 17 βαθμούς.
Θερμός εναγκαλισμός Γκουαρντιόλα-Λοπετέγκι πριν την έναρξη του αγώνα
1' Σέντρα αγώνα
4' Πιέζει η Μπάγερν από την εκκίνηση
10' Δοκάρι ο Λεβαντόφσκι
Προσπάθεια του Μίλερ που σουτάρει, ο Φαμπιάνο αποκρούει, στην επαναφορά ο Λεβαντόφσκι, σημαδεύει το δεξί δοκάρι του Φαμπιάνο
14' ΓΚΟΛ Η ΜΠΑΓΕΡΝ ΑΛΚΑΝΤΑΡΑ
Σέντρα του Μπερνάτ από αριστερά, ο Τιάγκο Αλκάνταρα με κεφαλιά από το πρώτο δοκάρι ανοίγει το σκορ για τους Βαυαρούς
Ο Ισπανός, σκοράρει όπως και στο πρώτο ματς και κρατάει τους Γερμανούς μέσα στο παιχνίδι της πρόκρισης
21' Σουτ του Μίλερ, μπλοκάρει ο Φαμπιάνο
21' Πρώτο κόρνερ στον αγώνα, για Μπάγερν
21' ΓΚΟΛ Ο ΜΠΟΑΤΕΝΓΚ 2-0
Μετά το κόρνερ, ο Μπαντστούμπερ παίρνει την πρώτη κεφαλιά, δεύτερη από τον Μπόατενγκ και η Μπάγερν φτάνει σε σκορ πρόκρισης
27' ΓΚΟΛ Ο ΛΕΒΑΝΤΟΦΣΚΙ 3-0
Σέντρα του Λαμ από δεξιά, ο Μίλερ δίνει ύψος στην μπάλα και ο Λεβαντόφσκι με κεφαλιά γράφει το 3-0. Η Μπάγερν έχει σημειώσει τρία γκολ σε οκτώ τελικές, πριν κλείσει το ημίωρο
30' Πρώτο κόρνερ για Πόρτο
33' Πρώτη αλλαγή για την Πόρτο, ο Ρικάρντο στη θέση του Ντιέγκο Ρέγιες
34' Κάρτα στον Ερέρα
36' 4-0 ο Μίλερ
Ο Μίλερ σουτάρει, η μπάλα χτυπάει στον Μάρτινς Ίντι, αλλάζει πορεία η μπάλα και γίνεται το 4-0
38' Κίτρινη ο Τζάκσον Μαρτίνεζ
39' Δεύτερο κόρνερ για Μπάγερν
40΄ 5-0 ο Λεβαντόφσκι
Ο Μίλερ από δεξιά γυρνάει την μπάλα στον Λεβαντόφσκι κι αυτός με μια ωραία προσποίηση κάνει το 5-0
45' Σουτ του Λαμ, μπλοκάρει ο Φαμπιάνο
Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις
45+2' Λήξη ημιχρόνου ΜΠΑΓΕΡΝ -ΠΟΡΤΟ 5-0. Ξέσπασμα της Μπάγερν, με σκόρερς τους Τιάγκο Αλκάνταρα, Μπόατενγκ, Λεβαντόφσκι (2), Μίλερ
Ρεκόρ διοργάνωσης από τους Βαυαρούς, που είναι η πρώτη ομάδα η οποία πετυχαίνει πέντε γκολ στο πρώτο ημίχρονο, σε νοκ-άουτ αγώνα του Τσάμπιονς Λιγκ.
Πρώτος Γερμανός σκόρερ στο Τσάμπιονς Λιγκ, ο Τόμας Μίλερ με 27 που ξεπέρασε τον Γκόμεζ (26).
46' Ο Ρούμπεν Νέβες αντί του Κουαρέσμα
46' Σέντρα στο β' μέρος
46' Σουτ του Γκέτσε, άουτ
H Mπάγερν ελέγχει εύκολα το ματς και δεν δείχνει ν' αντιμετωπίζει το παραμικρό πρόβλημα
56' Φάουλ σε καλή θέση για την Μπάγερν
58' Λίγο πάνω από την εστία η εκτέλεση του Τσάμπι Αλόνσο
61' Κόρνερ για την Μπάγερν
63' Κόρνερ για την Μπάγερν
66' Κίτρινη κάρτα ο Ρικάρντο
67' Εβάντρο στη θέση του Μπραχίμι
71' Κίτρινη στον Μαρκάνο
72' Ο Ραφίνια αποχωρεί τραυματίας, στη θέση του ο Ρόντε
74' ΓΚΟΛ Ο ΤΖΑΚΣΟΝ 5-1
Ο Εβάντρο βγάζει τη σέντρα και ο Κολομβιανός εξ' επαφής κάνει το 5-1. Φαίνεται να είναι σε αντικανονική θέση ο σκόρερ.
77' Ο Τζάκσον Μαρτίνεζ σουτάρει διαγώνια, η μπάλα λίγο έξω
79' Ευκαιρία ο Λεβαντόφσκι με διαγώνιο σουτ, λίγο έξω
86' Βάιζερ αντί Γκέτσε
87' Αποβολή του Μαρκάνο, με 2η κίτρινη, για μαρκάρισμα πάνω στον Τιάγκο Αλκάνταρα
88' 6-1 με απευθεία εκτέλεση φάουλ του Τσάμπι Αλόνσο
89' Ντάντε αντί Τιάγκο Αλκάνταρα