Παρακολουθήστε σε real-time μέσω του sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης ΠΑΟΚ-ΠΑΣ Γιάννινα για την 32η αγωνιστική της Super League. Ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6.

14:33
Χαίρεται, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ΠΑΟΚ-ΠΑΣ Γιάννινα για την 32η αγωνιστική της Super League.
14:35
Οι γηπεδούχοι θέλουν τη νίκη που θα τους φέρει ξανά στη δεύτερη θέση, όπου βρίσκεται από χθες και πάλι ο Παναθηναϊκός μετά τη νίκη του με 2-0 επί της Skoda Ξάνθης, καθώς τώρα είναι με 60 βαθμούς στην τρίτη θέση.
14:37
Πιο σημαντικό πιθανόν να είναι το ματς για τους φιλοξενούμενους, οι οποίοι θέλουν να διατηρηθούν σε απόσταση ασφαλείας από την έκτη θέση, όπου είναι ο Ατρόμητος, ώστε να αυξήσουν τις πιθανότητες συμμετοχής τους στα play offs. Αν και υπάρχει πάντα ο κίνδυνος να μην αγωνιστούν στο πρωτάθλημα, λόγω μη αδειοδότησης.
14:39
Πάντως, ο ΠΑΟΚ δεν έχει καλές αναμνήσεις από τις αναμετρήσεις με τους Γιαννιώτες στη φετινή σεζόν. Στον πρώτο γύρο έχασε με 3-0 στους "Ζωσιμάδες",. ενώ στο Κύπελλο ήρθε ισόπαλος (1-1) στην Τούμπα.
14:41
Γενικότερα, όμως ο ΠΑΣ έχει βάλει δύσκολα στους μεγάλους στη φετινή αγωνιστική περίοδο. Ο πρωταθλητής Ολυμπιακός πήρε μόλις έναν βαθμό από τα δύο παιχνίδια με τους Γιαννιώτες (2-2, 3-1), ενώ και ο Παναθηναϊκός έφυγε με το 0-0 από την Ήπειρο.
14:47
Είναι μια ευκαιρία για τον Γιώργο Γεωργιάδη, αλλά και τους υπόλοιπους ανθρώπους του ΠΑΟΚ να δουν από κοντά τους Χάρη Χαρίση, Νίκο Κοροβέση για τους οποίους φημολογείται ότι θα συνεχίσουν την καριέρα τους στην ομάδα της Θεσσαλονίκης από την επόμενη σεζόν.
14:48
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων...
14:49
ΠΑΟΚ (Γεωργιάδης) : Ιτάνζ, Κωνσταντινίδης, Κόστα, Τζαβέλλας, Σκόνδρας, Νομπόα, Κάτσε, Γκολάσα, Μακ, Κουλούρης και Περέιρα.
14:49
Στον πάγκο δηλαδή οι Αθανασιάδης, Τζιόλης όπως και οι Γλύκος, Πούγγουρας, Κίτσιου, Πόζογλου και Σαββίδης.
14:50
ΠΑΣ (Πετράκης) : Βελλίδης, Στρούνα, Ναδάλες, Μιχαήλ, Τζημόπουλος, Τσουκαλάς, Χαρίσης, Τσάβες, Ίλιτς, Κοροβέσης και Μανιάς.
14:50
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων είναι οι: Σωτηρίου, Ντάσιος, Κρητικός, Μπέριος, Γιάκος, Αυγενικού και Σαπαλίδης.
14:52
Απόντες οι Σαλπιγγίδης, Μαντούρο για τον ΠΑΟΚ. Ο διεθνής επιθετικός ακολουθεί ειδικό πρόγραμμα υπό τις οδηγίες του γυμναστή αποκατάστασης, Γιάννη Κατσανίκα, ενώ ο Ολλανδός έχει ξεπεράσει το πρόβλημα στο χέρι, αλλά είναι ανέτοιμος.
14:54
Ο τιμωρημένος Ακόστα είναι εκτός για τον ΠΑΣ Γιάννινα.
14:55
Διαιτητής: Αθανάσιος Γιάχος, βοηθοί οι Δημήτριος Γκάγκας, Χασάν Κούλα. Τέταρτος Διαιτητής: Αλέξανδρος Δημητρόπουλος
15:00
Έναρξη στο ματς!
15:04
4' Δοκάρι για τον ΠΑΟΚ!
15:05
Λάθος του Μιχαήλ μέσα στην περιοχή της ομάδας του, ο Κουλούρης το εκμεταλλεύτηκε και έστρωσε στον Νομπόα που ήταν μέσα στην περιοχή, αλλά δεν μπόρεσε να βρει εστία.
15:06
6' Καλή ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Γκολάσα έκανε ωραίο σουτ από καλή θέση (μέσα στην περιοχή και λίγο δεξιά), αλλά η μπάλα κατέληξε στην εξωτερική πλευρά των διχτύων του Βελλίδη.
15:07
Ο ΠΑΟΚ έχει μπει πολύ καλύτερα στο παιχνίδι, βγάζει αρκετή ενέργεια.
15:11
9' Απειλητικός ο ΠΑΣ. Οι φιλοξενούμενοι βγήκαν στην αντεπίθεση με τον Μανιά να κουβαλάει την μπάλα από τα αριστερά και τον Ίλιτς να είναι σχεδόν μόνος στην αντίπαλη περιοχή, αλλά καθυστέρησε λίγο ο συμπαίκτης του και πρόλαβε η άμυνα του ΠΑΟΚ να οργανωθεί.
15:12
11' Άστοχο σουτ του Μανιά μέσα από την περιοχή, η μπάλα άουτ.
15:12
12' ΓΚΟΛ ο ΠΑΣ Γιάννινα, 0-1!
15:14
Ο Τσάβες βγήκε στην αντεπίθεση από τα δεξιά και όντας ξεχασμένος από την άμυνα του ΠΑΟΚ, διάνυσε πολλά μέτρα και όταν τον... έφθασαν οι παίκτες του ΠΑΟΚ, ο Αργεντινός έκανε συρτό σουτ και νίκησε τον Ιτάνζ, που έπεσε στη δεξιά του γωνία και δεν τα κατάφερε.
15:14
14' ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ, 1-1!
15:16
Ύστερα από κόρνερ ο Τζαβέλλας με κάπως άτσαλο τρόπο, με τον μηρό του έστρωσε στον Περέιρα που βρέθηκε σε θέσης βολής -μέσα στην μικρή περιοχή- και κεραυνοβόλησε τον Βελλίδη.
15:23
Ο Αργεντινός έχει πλέον 11 γκολ (σε 28 αγώνες) στο πρωτάθλημα, όσα και ο Αθανασιάδης δηλαδή με τρις λιγότερες εμφανίσεις.
15:24
22' Κίτρινη κάρτα στον Χαρίση.
15:25
23' Ωραία εκτέλεση φάουλ του Τζαβέλλα, η μπάλα λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Βελλίδη.
15:26
24' Κεφαλιά του Μιχαήλ, αλλά δεν πιάνεται ως φάση, καθώς υποδείχθηκε σε θέση off side ο αμυντικός του ΠΑΣ.
15:27
26' Τεχνικό σουτ του Νομπόα, δεν δυσκολεύτηκε να μπλοκάρει ο Βελλίδης.
15:28
27' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ. Σουτ του Τσουκαλά έξω από την περιοχή, η μπάλα κόντραρε και έφθασε στον Μανιά, που δεν είχε καλή επαφή (τη βρήκε με το καλάμι) σε τετ α τετ με τον Ιτάνζ και ο Καμερουνέζος μπλόκαρε.
15:29
27' Στην αντεπίθεση αμέσως ο ΠΑΟΚ... Τελικός αποδέκτης ήταν ο Περέιρα, ο οποίος προσπάθησε να νικήσει τον Βελλίδη με δυνατό σουτ, αλλά ο Έλληνας γκολκίπερ έδιωξε.
15:36
35' Σέντρα του Κωνσταντινίδη από τα δεξιά, ο Κουλούρης δεν είχε καλή ισορροπία και η μπάλα μετά την κεφαλιά του έφυγε αρκετά μακριά από την αντίπαλη εστία.
15:37
36' Κίτρινη στον Τσάβες για "θέατρο".
15:43
42' Σουτ του Κάτσε έξω από την περιοχή με κατεύθυνση προς την εστία, αλλά κόντραρε σε συμπαίκτη του και έφυγε άουτ.
15:45
Χωρίς καθυστερήσεις θα ολοκληρωθεί το πρώτο μέρος.
15:46
Τέλος πρώτου μέρους. ΠΑΟΚ-ΠΑΣ Γιάννινα 1-1.
16:03
Έναρξη δεύτερου μέρους!
16:06
47' Ευκαιρία για τον ΠΑΣ. Αντεπίθεση των φιλοξενούμενων, ο Τσάβες βρήκε τον Κοροβέση μέσα στην περιοχή και ο δεύτερος έκανε το σουτ, το οποίο έδιωξε ο Ιτάνζ. Κίτρινη κάρτα στον Γκολάσα.
16:10
51' Φάση διαρκείας στα καρέ του ΠΑΣ. Ο Νομπόα έκανε το σουτ, η μπάλα έφθασε στον Γκολάσα, αλλά βρέθηκε ανάμεσα σε πολλούς αντιπάλους και η μπάλα "έσβησε" σε πόδια των αμυντικών των φιλοξενούμενων.
16:11
53' Σουτ του Τζημόπουλου από μακρινή απόσταση, η μπάλα λίγο δίπλα από την αντίπαλη εστία.
16:16
55' Ο Ίλιτς βγήκε στην πλάτη της άμυνας του ΠΑΟΚ, αλλά ο Ιτάνζ κινήθηκε γρήγορα και μπλόκαρε.
16:17
58' Δυνατό σουτ του Περέιρα, η μπάλα λίγο πάνω από την εστία του Βελλίδη.
16:18
60' Κίτρινη κάρτα στον Κουλούρη.
16:19
61' Σουτ του Ναδάλες από τα όρια της μεγάλης περιοχής, η μπάλα έφυγε σε κόρνερ.
16:20
62' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Αθανασιάδης στη θέση του Κουλούρη.
16:23
64' Παρ' ολίγον αυτογκόλ για τον ΠΑΟΚ. Ο Στρούνα έκανε το γύρισμα από τα δεξιά και ο Σκόνδρας προσπάθησε να διώξει, αλλά η μπάλα πήρε αντίθετη κατεύθυνση από αυτή που θα ήθελε και ο Ιτάνζ απομάκρυνε ενστικτωδώς.
16:25
67' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ. Σουτ του Μανιά, η Ιτάνζ έδιωξε με γροθιές, αλλά δεν απομακρύνθηκε η μπάλα και ο Κοροβέσης δεν μπόρεσε να σκοράρει από κοντινή απόσταση, κερδίζοντας το κόρνερ.
16:28
Πιέζει πολύ ο ΠΑΣ τον ΠΑΟΚ, που δυσκολεύεται να αμυνθεί.
16:29
71' Σκαστή κεφαλιά του Αθανασιάδη μετά από σέντρα του Νομπόα, η μπάλα λίγο πάνω από το τέρμα του Βελλίδη.
16:34
75' Σουτ του Κάτσε έξω από την περιοχή, μπλόκαρε χωρίς δυσκολία ο Βελλίδης.
16:35
76' Δεύτερη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Τζιόλης αντί του Περέιρα.
16:36
77' Μονοκόμματο σουτ του Αθανασιάδη μετά από σέντρα από τα δεξιά. Η μπάλα άουτ. Θα ήταν εντυπωσιακό γκολ, αν έβρισκε στόχο ο επιθετικός του ΠΑΟΚ.
16:46
82΄ Αλαγή για τον ΠΑΣ. Γιάκος και Ντάσιος αντί Μανιά και Κοροβέση
16:46
85΄ Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Μπέριος αντί Τσουκαλά
16:47
88' Βολίδα του Τσάβες, διώχνει σε κόρνερ με δυσκολία ο τερματοφύλακας του ΠΑΟΚ, Σαρλ Ιτάνζ.
16:49
Τρία λεπτά ο επιπλέον χρόνος.
16:50
90+1' Σουτ του Κάτσε μέσα από την περιοχή, εύκολη λεία για τον Βελλίδη.
16:50
90+2' Με δέκα θα συνεχίσει ο ΠΑΣ. Ο Χαρίσης επιδίωξε να πάρει δεύτερη κίτρινη για να καθαρίσει από κάρτες ενόψει και των play offs.