Αστ.Τρίπολης-Πανθρακικός 2-1

Παρακολουθήστε σε real-time από το control room του sport-fm.gr την εξέλιξη του ματς Αστέρας Τρίπολης-Πανθρακικός για την 32η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας. Ραδιοφωνική μετάδοση από τον ΣΠΟΡ FM 94,6.

17:15
Χαίρεται, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Αστέρας Τρίπολης-Πανθρακικός για την 32η αγωνιστική της Super League.
17:16
Αστέρας Τρίπολης (Βεργέτης): Κοσίτσκι, Λούι, Τσοκάνης, Ζησόπουλος, Σανκαρέ, Κουρμπέλης, Ιγκλέσιας, Μάσα, Μπαράλες, Ρόλε, Μπαντιμπανγκά
17:17
Στον πάγκο οι: Μπαντής, Πάρα, Γιαννιώτας, Παντελιάδης, Αλόκο, Μουνάφο, Φερνάντεθ
17:17
Πανθρακικός (Χοσέ Ρόκα): Αθανασιάδης, Παπαγεωργίου, Ποτουρίδης, Μελίσσης, Ηλιάδης, Ντιγκινί, Μπαϊκαρά, Ρομέου, Ντε Σόουζα, Χρήστου, Χασομέρης
17:17
Στον πάγκο οι: Πασχαλάκης, Μάρτινς, Τσουμάνης, Κάσας, Σερφά, Τζάνης, Σέτι
17:18
Διαιτητές: Δημήτρης Στυλιαράς, Αλέξανδρος Γρέβενης, Χρήστος Ακρίβος 4ος Διαιτητής: Ιωάννης Καμπαξής
17:18
Έναρξη στο ματς!
17:26
6' Καλή στιγμή για τον Πανθρακικό. Σέντρα Παπαγεωργίου από τα δεξιά, σουτ του Ιγκόρ, απομακρύνει ο Σανκαρέ με το κεφάλι.
17:26
8' Σουτ Μπαντιμπανγκά εντός μεγάλης περιοχής, απομακρύνει το κίνδυνο ο τερματοφύλακας του Πανθρακικού.
17:27
9' Απειλεί με τον Κουρμπέλη ο Αστέρας. Ο μεσοαμυντικός των γηπεδούχων σούταρε και η μπάλα έφυγε λίγο δίπλα από την εστία του Αθανασιάδη.
17:37
14' Κίτρινη στον Ποτουρίδη.
17:41
16' Κεφαλιά του Σανκαρέ, μετά από κόρνερ του Ρόλε, βγαίνει και μαζεύει ο Αθανασιάδης
17:41
17:43
24' Σουτ του Μπαντιμπανγκά, μπλόκαρε ο Αθανασιαδης.
17:48
33' Δυνατό σουτ του Μάσα, διώχνει με δυσκολία ο Αθανασιάδης.
17:53
38' Κοντά στο 1-0 ο Αστέρας. Ο Μπαντιμπαγκά έκανε σέντρα από τα δεξιά, η αντίπαλη άμυνα έδιωξε άτσαλα και ο Κουρμπέλης αστόχησε από πολύ καλή θέση, μέσα από την περιοχή.
17:56
40' Ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Μπαντιμπαγκά έκανε ωραία προσπάθεια από τα δεξιά και την ολοκλήρωσε, σεντράροντας για τον Μπαράλες, που δεν μπόρεσε να βρει την μπάλα με το κεφάλι, ενώ ήταν σε πολύ καλή θέση και λίγο αν την ακουμπούσε θα σκόραρε πιθανόν.
17:57
42' Λίγο έλειψε να μπει αυτογκόλ. Σέντρα του Μπαντιμπαγκά, ο Παπαγεωργίου έδιωξε με δύναμη και η μπάλα έφυγε λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι του τερματοφύλακα του Πανθρακικού, Γιώργου Αθανασιάδη.
18:01
Τέλος πρώτου ημιχρόνου. Αστέρας Τρίπολης-Πανθρακικός 0-0
18:17
Έναρξη β' ημιχρόνου!
18:21
49' Απειλεί και πάλι με στημένη φάση ο Ρόλε. Ο μεσοεπιθετικός του Αστέρα εκτέλεσε ωραία το κόρνερ, αλλά δεν μπόρεσε κάποιος συμπαίκτης του να ακουμπήσει την μπάλα για να τη στείλει στα δίχτυα.
18:28
56' Ωραίο σουτ του Μάσα έξω από την περιοχή, η μπάλα βρήκε σε αντίπαλο, άλλαξε ελάχιστα πορεία και κατέληξε κόρνερ.
18:31
57' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα. Η μπάλα έφθασε στον Μπαντιμπαγκά μετά την κακή έξοδο του Αθανασιάδη και έκανε την κεφαλιά, αλλά ο Μελίσσης έδιωξε σχεδόν πάνω στη γραμμή.
18:32
58' Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Νίκο Φερνάντες στη θέση του Κουρμπέλη.
18:36
59' Ακόμη μια κλασική ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Μάσα βρέθηκε απέναντι από τον Αθανασιάδη μετά από "τσαφ" αντιπάλου του και προσπάθησε να... σιγουρέψει το γκολ, γυρίζοντας προς την καρδιά της άμυνας, αλλά απομάκρυναν οι φιλοξενούμενοι.
18:37
61' Κίτρινη στον Σανκαρέ.
18:37
Αλλαγλες για τον Πανθρακικό. Ο Τζάνης στη θέση του Χασομέρη.
18:39
68' Γκολ ο Αστέρας Τρίπολης, 1-0!
18:41
Ωραία σέντρα του Νίκο Φερνάντες από τα δεξιά με το αριστερό πόδι, ο Μπαράλες πάτησε καλά και με κεφαλιά νίκησε τον Αθανασιάδη.
18:45
73' Γκολ ο Αστέρας, 2-0!
18:47
Γύρισμα από τα δεξιά του Μπαντιμπαγκά, που είναι πολύ καλός σήμερα, ο Μπάραλες έκανε τακουνάκι, η μπάλα έφθασε στον Ρόλε, που ήταν στη μικρή περιοχή και εκτέλεσε για το 2-0.
18:53
77' Κίτρινη στον Τσοκάνη.
18:54
82' Γκολ ο Τζάνης, μειώνει σε 2-1 ο Πανθρακικός.
18:56
Ο Τζάνης βρέθηκε απέναντι από τον Κοσίσκι, τον ξεπέρασε και παρότι βγήκε αρκετά πλάγια κατάφερε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.
18:58
86' Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Αλόκο, αντί του Ρόλε.
19:01
89' Σουτ του Ιγκλέσιας, η μπάλα αρκετά πάνω από την εστία του Αθανασιάδη.
19:03
Τέσσερα λεπτά ο επιπλέον χρόνος.
19:04
90+1' Αποβολή για τον Ποτουρίδη, που αντίκρισε δεύτερη κίτρινη.
19:06
90+4' Ωραία κίνηση του Φερνάντες και σουτ, αλλά η μπάλα έφυγε εκτός εστίας.