Παρακολουθήστε σε real-time από το control room του sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης Πλατανιάς-Παναιτωλικός για την 32η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.

Καλησπέρα σας…
17:03
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση Πλατανιάς Χανίων-Παναιτωλικός στο πλαίσιο της 32ης αγωνιστικής της Super League.
17:03
Οι γηπεδούχοι μετρούν τρεις σερί νίκες απέναντι σε Καλλονή (1-0), Βέροια (1-0) και Νίκη Βόλου (άνευ αγώνα), χάρη στις οποίες διατηρούν ακέραιες τις ελπίδες παραμονής.
17:03
Οι φιλοξενούμενοι επέστρεψαν στις επιτυχίες, νικώντας 2-0 την Καλλονή (είχαν προηγηθεί έξι ματς χωρίς τρίποντο) και επί της ουσίας παίζουν το «τελευταίο χαρτί» για είσοδο στα play-offs.
17:03
Στην μικρή προϊστορία των δύο ομάδων, ο Παναιτωλικός έχει δύο νίκες και ο Πλατανιάς μια.
17:04
Αγωνιστικά, από πλευράς γηπεδούχων απουσιάζουν οι Κάσιο, Τσιλβάν, Νέπλιακ και Μιλούνοβιτς, ενώ οι φιλοξενούμενοι θα παραταχθούν χωρίς τους Εντζενγκέλε και Μπεχαράνο.
17:06
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων…
17:06
Ο Γιώργος Παράσχος θα παρατάξει τον Πλατανιά με τους εξής 11: Ολιμπά, Κουλιμπαλί, Ιτούα, Μπανανά, Ζαραδούκας, Τετέ, Αγκιλέρα, Αποστολόπουλος, Μαχαμάτ, Μενδρινός, Τόρες.
17:06
Ο Μάκης Χάβος, από την άλλη, επέλεξε για το αρχικό σχήμα τους εξής: Μπρακάλι, Λάζαρ, Μαλεζάς, Κούσας, Κέβιν, Γοδόι, Φωτάκης, Μαρτίνες, Κάπελ, Βιγιαφάνες, Μορένο.
17:08
Στον πάγκο των γηπεδούχων βρίσκονται οι: Περιστερίδης, Γουνδουλάκης, Γιακουμάκης, Γκαβιλάν, Δημήτρης, Φιγκέιρα, Τσοντάκης.
17:08
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων είναι οι: Στεφανάκος, Ρουσκουγιέδα, Θεοδωρίδης, Μύγας, Κουτρομάνος, Άλβες, Παπουτσογιαννόπουλος.
17:08
Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Ανδρέας Παππάς του συνδέσμου Αθηνών, με βοηθούς του Λάζαρο Δημητριάδη (Μακεδονίας) και Δήμο Αναστόπουλο (Αρκαδίας). Τέταρτος διαιτητής είναι ο Πραξιτέλης Ζαχαριάδης από τον σύνδεσμο Μακεδονίας.
17:16
Σέντρα του αγώνα στο Δημοτικό Στάδιο Περιβολίων...
17:22
Τίποτε ιδιαίτερο στο πρώτο πεντάλεπτο της αναμέτρησης
17:34
19': Πρώτο σουτ του αγώνα από τον Ζαραδούκα, αλλά η μπάλα πέρασε λίγο άουτ από το δεξί δοκάρι του Μπρακάλι.
17:45
Τριάντα λεπτά αγώνα στα Περιβόλια, το 0-0 παραμένει...
17:50
33': Ο Μαρτίνες έκανε τη μπαλιά στον Βιγιαφάνες, που προσπάθησε να πλασάρει με την μία, αλλά έπιασε "αέρα" και ο Ολιμπά βγήκε και μπλόκαρε.
17:51
34': Κίτρινη κάρτα στον Κέβιν για μαρκάρισμα στον Αποστολόπουλο.
18:00
44': Μακρινό σουτ του Λάζαρ, αλλά η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ.
18:01
Λήξη πρώτου ημιχρόνου: Πλατανιάς και Παναιτωλικός είναι ισόπαλοι χωρίς τέρματα.
18:17
Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου...
18:18
46': Πρώτη αλλαγή στον αγώνα για τον Παναιτωλικό, με τον Κουτρομάνο να αντικαθιστά τον Κέβιν.
18:23
50': Πρώτη σημαντική ευκαιρία για τον Πλατανιά. Ο Αποστολόπουλος σούταρε από θέση μέσα δεξιά, αλλά ο Μπρακάλι έδιωξε εντυπωσιακά.
18:28
55': Πρώτη καλή στιγμή και για τον Παναιτωλικό. Ο Μαρτίνες έκανε τη σέντρα από δεξιά και ο Μορένο με σουτ στο δεύτερο δοκάρι, έστειλε τη μπάλα άουτ.
18:28
56': Κίτρινη κάρτα στον Κάπελ.
18:30
58': Δεύτερη αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Μύγας παίρνει τη θέση του Κάπελ.
18:31
58': Πρώτη αλλαγή για τον Πλατανιά, με τον Γκαβιλάν να μπαίνει και τον Ιτούνα να αποχωρεί.
18:32
60': Κίτρινη κάρτα στον Τετέ.
18:35
62': Δυνατό σουτ του Φωτάκη, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.
18:40
68': Δεύτερη αλλαγή για τον Πατανιά, με τον Γουνδουλάκη να περνάει στη θέση του Μενδρινού.
18:43
69': Καλή στιγμή για τον Παναιτωλικό, με τον Βιγιαφάνες να μπαίνει από αριστερά και να σεντράρει στο ύψος του πέναλτι, αλλά την τελευταία στιγμή έδιωξαν οι αμυντικοί του Πλατανιά.
18:47
73': Άλλη μια καλή ευκαιρία για τον Παναιτωλικό, με τον Ολιμπά να προλαβαίνει την τελευταία στιγμή τον Μορένο και στην εξέλιξη της φάσης ο Λάζαρ πλάσαρε άουτ.
18:49
74': Κίτρινη κάρτα στον Ζαραδούκα.
18:50
77': Τρίτη αλλαγή για τον Πλατανιά, με τον Γιακουμάκη να αντικαθιστά τον Ζαραδούκα.
18:51
78': Τρίτη και τελευταία αλλαγή και για τον Παναιτωλικό, με τον Άλβες να παίρνει τη θέση του Μορένο.
18:54
79': Ο Γκαβιλάν μπήκε από δεξιά και σούταρε, η μπάλα βρήκε στον Κουτρομάνο και από νέα κόντρα, κατέληξε στα χέρια του Μπρακάλι.
18:55
83': Κίτρινη κάρτα σε Αγκιλέρα και Μύγα.
18:55
83': ΓΚΟΛ για τον Πλατανιά...
18:57
Μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Κουλιμπαλί γύρισε τη μπάλα στον Τόρες, που σούταρε με τη μια και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, για να κάνει το 1-0.
18:57
Τρίτο συνεχόμενο γκολ του Ισπανού...
18:57
84': Κίτρινη κάρτα στον Τόρες γιατί έβγαλε τη φανέλα του στη διάρκεια των πανηγυρισμών.
19:00
88': ΓΚΟΛ για τον Πλατανιά. 2-0
19:01
Ο Γιακουμάκης βγήκε απέναντι στον Μπρακάλι και με ψύχραιμο πλασέ πέτυχε το δεύτερο γκολ και σφράγισε τη νίκη της ομάδας του.
19:02
89': Κίτρινη κάρτα στον Βιγιαφάνες.
19:02
89': Κίτρινη κάρτα και στον Δημήτρη, που βρίσκεται στον πάγκο του Πλατανιά.
19:03
90': Κίτρινη και στον Μαχαμάτ
19:06
Τέλος του αγώνα. Ο Πλατανιάς είναι ο μεγάλος νικητής με 2-0 και βρίσκεται αγκαλιά με την παραμονή.