Λεβαδειακός-Ατρόμητος

Παρακολουθήστε σε real time την αναμέτρηση του Λεβαδειακού με τον Ατρόμητο, με τις δύο ομάδες να 'χουν διαφορετικούς στόχους.
Καλησπέρα σε όλους. Μαζί θα παρακολουθήσουμε τον αγώνα ανάμεσα σε Λεβαδειακό και Ατρόμητο.
Οι μεν Βοιωτοί θέλουν νίκη για να μείνουν σε τροχιά παραμονής, οι δε Περιστεριώτες τρίποντο για να μείνουν στη ζώνη των πλέι οφ.
Ξεκίνησε η αναμέτρηση
4' Πέναλτι για τον Λεβαδειακό
Ο Φυτανίδης τραβάει την φανέλα του Μάντζιου και ο Λεβαδειακός κερδίζει πέναλτι.
4' Γκολ για τον Λεβαδειακό με τον Μάντζιο να εκτελεί εύστοχα απ' την άσπρη βούλα για το 1-0.
Λεβαδειακός: Τσιντώτας, Στάθης, Μπουσταμάντε, Μιλιάζες, Πελέ, Πίντερ, Πουλίδο, Τόμας, Γιακουμάκης, Κώτσιος, Μάντζιος
Ατρόμητος: Γκορμπούνοφ, Κατσουράνης, Κούρος, Αγκουαζί, Φυτανίδης, Γεωργίου, Ναπολεόνι, Παπάζογλου, Ούμπιδες, Λαζαρίδης, Πίτου Γκαρσία
8' Εκτέλεση φάουλ του Πελέ από πολύ μακριά, με τις γροθιές απομακρύνει ο Γκορμπούνοφ.
14' Κακός ο Ατρόμητος για την ώρα, δεν μπορεί καν να κυκλοφορήσει μπάλα.
15' ΓΚΟΛ για τον Λεβαδειακό
Η μπάλα στρώθηκε στον Πέλε ελάχιστα έξω απ' την περιοχή, έπιασε φοβερό εν κινήσει σουτ και «εκτέλεσε» τον Γκορμπούνοφ για το 2-0!
18' Κίτρινη κάρτα σε Παπάζογλου και Μιλιάζες.
20' Πρώτη απειλητική στιγμή για τον Ατρόμητο με τον Φυτανίδη να μην μπορεί σε πρώτη φάση να πιάσει την κεφαλιά και στη συνέχεια από δύσκολη θέση ο Αγκουαζί σημάδεψε άουτ.
22' Κίτρινη κάρτα στον Πίτου Γκαρσία.
27' Ο Ατρόμητος έχει ισορροπήσει την κατάσταση, θέλει πλέον να κάνει παιχνίδι, αλλά παράλληλα έχει να ανέβει και ένα... βουνό.
29' Ο Μιλιάζες βγάζει για τον Μάντζιο, αυτός μπαίνει στην περιοχή από δεξιά, σουτάρει, αλλά ο Κούρος βάζει με αυτοθυσία το σώμα του για να σταματήσει.
38' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Ο Ναπολεόνι γίνεται κάτοχος της μπάλας απ' την κεφαλιά-ασίστ του Παπάζογλου, κάνει... ό,τι θέλει τον Κώτσιο, σουτάρει από κοντά, αλλά στέλνει την μπάλα άουτ.
40' Κίτρινη κάρτα στον Στάθη.
Ημίχρονο στη Λιβαδειά. Σαφές προβάδισμα για τους Βοιωτούς (2-0).
Επανέρχονται στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.
Σέντρα στο δεύτερο μέρος
Γρήγορο τέμπο στα πρώτα λεπτά της επανάληψης, δείχνει να μην αρκείται στο 2-0 ο Λεβαδειακός.
50' Μακρινό σουτ του Πελέ, είναι πολύ άστοχο.
58' Ο Παπάζογλου πέφτει στην περιοχή του Λεβαδειακού, ζητάει πέναλτι, αλλά δεν υπάρχει παράβαση...
60' Καλή στιγμή για τον Ατρόμητο. Η μπάλα πάει στον Ναπολεόνι, αυτός την σηκώνει, σουτάρει εν κινήσει, αλλά στοχεύει ψηλά άουτ.
61' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Μέσα Καράσκο, έξω Παπάζογλου.
66' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Μέσα ο Τριποτσέρης, έτσι ο Μπουσταμάντε.
Αυξάνει την πίεσή του ο Ατρόμητος, δίχως βέβαια να προκαλεί επικίνδυνες στιγμές για την αντίπαλη εστία.
75' Μέσα ο Μπρίτο, έξω ο Πίτου Γκαρσία για τον Ατρόμητο.
Ο Ατρόμητος κάνει την ύστατη προσπάθεια για να μπει ξανά στο κόλπο, αλλά ο Λεβαδειακός δείχνει να ελέγχει απόλυτα την κατάσταση.
80' Μεγάλη φάση για τον Λεβαδειακό. Ωραία ενέργεια απ' τα δεξιά του Γιακουμάκη, δίνει... έτοιμο γκολ στον Πουλίδο, αλλά αυτός εξ' επαφής δεν μπορεί να νικήσει τον Γκουρμπούνοφ!
85' Ο Πουλίδο αναστατώνει την άμυνα, κάνει το σουτ, αλλά η μπάλα κοντράρει στα σώματα και απομακρύνουν οι γηπεδούχοι.
88' Κεφαλιά του Τομάς από κοντά, άουτ η μπάλα.
90' Μέσα ο Μιλοσάβλιεφ, έξω ο Πουλίδο για τους Βοιωτούς.
92' ΓΚΟΛ για τον Ατρόμητο
Έγινε η βαθιά μπαλιά για τον Ναπολεόνι που μπήκε απ' τα αριστερά στην περιοχή του Λεβαδειακού, η άμυνα των γηπεδούχων ήταν ψηλά και ο Ιταλός με φοβερό τελείωμα μειώνει σε 2-1~!
Λήξη του αγώνα. Ο Λεβαδειακός παίρνει νίκη παραμονής με 2-1 και παράλληλα στερεί απ' τον Ατρόμητο την ευκαιρία να πιάσει πλέι οφ.