Μπάγερν Μονάχου-Ντόρτμουντ (1-1) 0-2 στα πέναλτι

Παρακολουθήστε σε real time την νοκ-άουτ αναμέτρηση για τα ημιτελικά του Κυπέλλου ανάμεσα σε Μπάγερν Μονάχου και Ντόρτμουντ.

Kαλησπέρα. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση ανάμεσα στην Μπάγερν και τη Ντόρτμουντ για τα ημιτελικά του Κυπέλλου Γερμανίας
H ενδεκάδα της Μπάγερν: Νόιερ, Ραφίνια,Μπόατενγκ, Μπενάτια, Μπερνάτ, Τσάμπι Αλόνσο, Λαμ, Τιάγκο Αλκάνταρα, Μίλερ, Βάιζερ, Λεβαντόφσκι
21:16
Η ενδεκάδα της Ντόρτμουντ: Λάνγκερακ, Ντουρμ, Παπασταθόπουλος, Σμέλτσερ, Γκιντογκάν, Μπέντερ, Κούμπα, Καγκάβα, Ρόις, Ομπαμεγιάνγκ
21:19
Στον πάγκο για την Μπάγερν βρίσκεται και ο Άριεν Ρόμπεν, που επιστρέφει μετά τον τραυματισμό του στο ματς πρωταθλήματος με την Γκλάντμπαχ στις 22 Μαρτίου.
21:31
Οι φιγούρες των Ριμπερί και Ρόμπεν δεσπόζουν στην κερκίδα των φανατικών της Μπάγερν
21:33
Θερμός εναγκαλισμός των Γκουαρντιόλα και Κλοπ πριν την έναρξη του αγώνα
21:35
1' Σέντρα αγώνα
21:37
3' Πρώτο κόρνερ για την Μπάγερν
21:43
8' Παιχνίδι κέντρου μέχρι στιγμής, ματς αναμονής κι από τις δύο ομάδες
21:48
13' Δεύτερο κόρνερ για την Μπάγερν, εκτελεί ο Αλόνσο κεφαλιά του Μίλερ άουτ
21:50
15' Γύρισμα του Λαμ, μπλοκάρει ο Λάνγκερακ
21:50
16' Τρίτο κόρνερ για την Μπάγερν
21:55
20' Τέταρτο κόρνερ για την Μπάγερν
22:04
29΄ ΓΚΟΛ Ο ΛΕΒΑΝΤΟΦΣΚΙ
22:07
Ο Λεβαντόφσκι φεύγει μόνος του από αριστερά, σημαδεύει πρώτα το δοκάρι του Λάνγκερακ και παίρνει ο ίδιος το ριμπάουντ για να περάσει την μπάλα κάτω από τα πόδια του Παπασταθόπουλου, από πολύ πλάγια θέση και να σκοράρει για ν' ανοίξει το σκορ για τους Βαυαρούς
22:07
33' Πρώτο κόρνερ για Ντόρτμουντ
22:14
40' Πέμπτο κόρνερ για Μπάγερν
22:19
44' Απίθανη λόμπα του Λεβαντόφσκι από 45 μέτρα και πλάγια δεξιά, λίγο έξω από την εστία του Λάνγκερακ
22:20
45' Τέλος πρώτου μέρους, η Μπάγερν με γκολ του Λεβαντόφσκι προηγείται 1-0 της Ντόρτμουντ
22:38
46' Έναρξη β' μέρους
22:40
47' Δυνατά μπαίνει η Ντόρτμουντ στο β' μέρος
22:42
48' Ευκαιρία για Μπάγερν, κάθετη του Βάιζερ στον Μίλερ, το πλασέ του αποκρούει σε κόρνερ ο Λάνγκερακ με το σώμα
22:45
52' Σουτ του Ρόις, η μπάλα κοντράρει στον Ραφίνια και βγαίνει κόρνερ
22:49
55' Δοκάρι ο Λεβαντόφσκι μετά από έξοχη πάσα του Μπερνάτ, στη συνέχεια ο Μίλερ θέλει να περάσει τον Σμέλτσερ που τον κόβει καθαρά με το χέρι, αλλά ο διαιτητής λέει να συνεχιστεί το ματς
22:51
57' ο Αλκάνταρα σε θέση φορ, πλασάρει ο Λάνγκερακ μπλοκάρει με δύο προσπάθειες
22:55
62' Kόρνερ για Μπάγερν, μετά την απομάκρυνση ο Μπερνάτ σουτάρει άουτ
22:57
64' Κίτρινη ο Ραφίνια
23:01
68' Ο Άριεν Ρόμπεν αντί του Τιάγκο Αλκάνταρα. Ο Ολλανδός επιστρέφει μετά από 37 μέρες στα γήπεδα.
23:03
70' Κόρνερ για τη Ντόρτμουντ. Πριν εκτελεστεί ο Μικχταριάν αντί του Καγκάβα στο ματς
23:05
72' Φάουλ για τη Ντόρτμουντ, κεφαλιά του Μικχταριάν, μπλοκάρει ο Νόιερ. Κάρτα για τον Τσάμπι Αλόνσο στο φάουλ.
23:08
75' ΓΚΟΛ Η ΝΤΟΡΤΜΟΥΝΤ
23:09
Ο Μικχταριάν γυρίζει με έξοχο τρόπο στον Ομπαμεγιάνγκ και αυτός με προβολή ισοφαρίζει σε 1-1 μιας και ο Νόιερ αποκρούει μέσα από τη γραμμή
23:09
76' Σβαϊνστάιγκερ αντί Μίλερ
23:13
80' Σουτ του Μικχταριάν, ενστικτωδώς ο Νόιερ σε κόρνερ
23:16
82' Ο Ομπαμεγιάνγκ έξοχη πάσα σε Ρόις, πλασέ με το αριστερό, υπέροχος Νόιερ σε κόρνερ
23:16
83' Καμπλ αντί Μπλαζικόφσκι (Κούμπα)
23:17
84' Ο Ρόμπεν τραυματίζεται πάλι στη θέση του ο Γκέτσε. Μόλις 15 λεπτά έπαιξε ο Ολλανδός
23:18
85' Κεφαλιά έκανε ο Παπασταθόπουλος μετά από κόρνερ έξω
23:18
Η Ντόρτμουντ βομβαρδίζει τους Βαυαρούς στα τελευταία 15 λεπτά
23:21
88' Σέντρα σουτ του Βάιζερ, δύσκολα σε κόρνερ ο Λάνγκερακ
23:25
90+2' κόρνερ για Μπάγερν, λίγο νωρίτερα κίτρινη στον Καμπλ
23:26
90+3' Σέντρα σουτ του Ρόις άουτ
23:27
Πάμε για παράταση μετά το 1-1 στα 90'. Θυμίζουμε πως προηγήθηκε η Μπάγερν με Λεβαντόφσκι στο 29' για να ισοφαρίσει ο Ομπαμεγιάνγκ στο 75'
23:31
Με την έναρξη της παράτασης ο Κλοπ, πραγματοποιεί την τελευταία του αλλαγή με τον Κελ αντί του Μπέντερ
23:32
91' Σέντρα στην παράταση
23:36
94' κόρνερ για Μπάγερν
23:36
95' Κι ένα ακόμα για τους Βαυαρούς
23:38
97' Η Μπάγερν κερδίζει κι άλλο κόρνερ
23:39
98' Ο Γκέτσε εκτελεί, ο Μπενάτια με κεφαλιά έξω
23:42
101' Κίτρινη ο Παπασταθόπουλος
23:42
Σε καλή θέση το φάουλ για την Μπάγερν
23:43
102' Αλόνσο με σέντρα, ο Σβαϊνστάιγκερ μόνος προς το δεύτερο δοκάρι έξω με κεφαλιά
23:47
105' Τέλος πρώτου μέρους παράτασης, παραμένει το 1-1
23:49
106' Σέντρα β' μέρους παράτασης
23:52
108' Δεύτερη κίτρινη και αποβολή για τον Καμπλ που είχε περάσει στο ματς στο 83ο λεπτό. Με δέκα οι φιλοξενούμενοι
23:56
113' Κίτρινη ο Μπενάτια
23:58
115' Σέντρα ο Μπόατενγκ, κεφαλιά ο Σβαϊνστάιγκερ, με το πόδι ο Λάνγκερακ
00:01
116' Κεφαλιά του Λεβαντόφσκι, ο Λάνγκερακ αποκρούει, αλλά παίρνει παραμάζωμα τον Πολωνό, ο Γκέτσε σουτάρει, κάπου κοντράρει η μπάλα και βγαίνει κόρνερ. Ο Λέβα είναι οφσάιντ στην αρχή της φάσης.
00:03
119' Κόρνερ για Ντόρτμουντ
00:04
120' Παίζουμε καθυστερήσεις στην παράταση
00:06
120+2' Μπόατενγκ σουτ, πολύ έξω
00:08
120+4' Λήξη παράτασης
00:09
Το ματς οδηγείται στα πέναλτι, απίθανες ευκαιρίες για την Μπάγερν στην παράταση 1-1 μετά τα 120 λεπτά
00:18
Συγκλονιστικός ημιτελικός, η Μπάγερν έχασε όλα τα πέναλτι που εκτέλεσε (4) και η Ντόρτμουντ με 2-0 στα πέναλτι πάει στον τελικό
00:20
Απίθανα πράγματα. Οι Βαυαροί έχασαν τέσσερα πέναλτι και η Ντόρτμουντ για 3η φορά σε 4 χρόνια πάει στον τελικό του Κυπέλλου Γερμανίας
00:21
Ήταν μια συγκλονιστική βραδιά, ειδικά για τους θιασώτες του γερμανικού ποδοσφαίρου. Η Ντόρτμουντ στάθηκε πιο τυχερή και πιο ικανή στα πέναλτι. Καλό σας βράδυ.