Κέρκυρα-Παναθηναϊκός 1-1

Παρακολουθήστε σε real time από το control room του sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα Κέρκυρα-Παναθηναϊκός για την 33η αγωνιστική της Superleague. Ραδιοφωνικά από ΣΠΟΡ FM 94,6.
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση Κέρκυρα-Παναθηναϊκός για την 33η αγωνιστική της Superleague.
Έχουν γίνει ήδη γνωστές οι συνθέσεις των δύο ομάδων.
Για τους γηπεδούχους ξεκινούν οι Κουτζαβασίλης, Σιόντης, Βενέτης, Ντιμιτρόφσκι, Ντιόγκο, Καρντόσο, Ανδρεόπουλος, Κόντος, Χαβίτο, Καϊκούτ, Μαρκόφσκι.
Ενώ στον πάγκο κάθονται οι Σετκους, Μανωλάς, Παρασκευαΐδης, Γεωργακόπουλος, Ζορμπάς, Φάμπιο Ταβάρες, Κρητικός.
Από την άλλη ο Γιάννης Αναστασίου έχει επιλέξει τους Στιλ, Μπούρμπο, Κουτρουμπή, Τριανταφυλλόπουλο, Χουχούμη, Πράνιτς, Ζέκα, Νίνη, Ατζαγκούν, Κλωναρίδη, Καρέλη.
Αναπληρωματικοί για τον Παναθηναϊκό είναι οι Κοτσόλης, Μέντες, Μαρινάκης, Αγγελόπουλος, Μπερίσα, Μπούι, Ντίνας
Διαιτητής του αγώνα είναι ο Μιχάλης Βοσκάκης και βοηθοί του οι Δημητριάδης και Σίπκας.
Τέταρτος είναι ο Δημήτρης Στυλιαράς.
Πρόβλημα της τελευταίας στιγμής με τον βασικό γκολκίπερ της Κέρκυρας. Θα ξεκινήσει τον αγώνα ο Σέτκους.
Όλα έτοιμα για τη σέντρα στο ματς.
1' Ξεκίνησε ο αγώνας.
5' Ωραία κάθετη μπαλιά του Νίνη προς τον Καρέλη, βγήκε γρήγορα και μπλόκαρε ο Σέτκους.
7' Απίστευτο "τσαφ" από τον Στιλ που δεν καθαρίζει μια εύκολη σέντρα από τα αριστερά και χάνει την μπάλα μέσα από τα χέρια του. Ο Μαρκόφσκι αιφνιδιάζεται και από κοντά (αλλά πλάγια) σημαδεύει άουτ.
13' Προσπάθεια του Καρέλη μέσα στην περιοχή. Δεν μπορεί να σταθεί όρθιος ο επιθετικός του Παναθηναϊκού (που πάντως δείχνει πολύ δραστήριος) και δεν τελειώνει σωστά τη φάση.
16' Λάθος του Ζέκα κάτω από το κέντρο, ο Χαβίτο παίρνει την μπάλα και σουτάρει και κερδίζει κόρνερ.
17' Νέα λανθασμένη έξοδος από τον Στιλ, δεν την εκμεταλλεύονται οι "Φαίακες".
18' Γρήγορη αντεπίθεση της Κέρκυρας καταλήγει σε σουτ του Καϊκούτ από πλάγια αριστερά, με τον Στιλ να πέφτει στη γωνία του και να μπλοκάρει σταθερά.
22' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!
Ο Ατζαγκούν βρίσκει πολύ ωραία τον Καρέλη μέσα στην περιοχή. Ο επιθετικός του Παναθηναϊκού με μια προσποίηση "αδειάζει" Σιόντη, Βενέτη και πλασάρει ψύχραιμα με το δεξί. 1-0 ο Παναθηναϊκός.
Διατηρεί τον έλεγχο ο Παναθηναϊκός, με τον Καράλη να παραμένει ο βασικός αποδέκτης μπαλιών στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας.
33' Ωραία κατά μέτωπο προσπάθεια του Κλωναρίδη και σουτ από το ύψος της περιοχής, η μπάλα λίγο άουτ.
34' Σειρά του Νίνη να απειλήσει με μακρινό τεχνικό σουτ, ο Σέτκους πέφτει στην αριστερή του γωνία και παραχωρεί κόρνερ.
36' Ο Μαρκόφσκι μέσα στη μικρή περιοχή προσπάθησε να περάσει την μπάλα πάνω από τον Τριανταφυλλόπουλο και να βρεθεί απέναντι από τον Στιλ, όμως ο νεαρός σέντερ μπακ πρόλαβε με κεφαλιά και καθάρισε τη φάση.
37' Κίτρινη κάρτα στον Νίνη.
41' Φάουλ στο ημικύκλιο της περιοχής παραχωρεί ο Κουτρουμπής.
42' Εξαιρετική εκτέλεση από τον Κόντο, ο Στιλ σηκώνεται εντυπωσιακά στο αριστερό "Γ" και διώχνει σε κόρενρ.
44' Σουτ του Νίνη από τον άξονα και μακριά, ο Σέτκους δυσκολεύεται αλλά αποκρούει.
45' Λήξη του πρώτου μέρους.
Καθυστερεί η έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου καθώς ο Βοσκάκης τονίζει πως θα πρέπει να αρχίσουν ταυτόχρονα όλα τα ματς.
Ο Αναστασίου διαμαρτύρεται αφού κατά τη γνώμη του οι παίκτες -που τώρα κάνουν μίνι ζέσταμα- δεν θα έπρεπε να έχουν βγει από τα αποδυτήρια μέχρι τη σέντρα.
46' Και επιτέλους ξεκινά το δεύτερο ημίχρονο με μια αλλαγή για την Κέρκυρα. Ο Ζορμπάς αντί του Μαρκόφσκι.
49' Κίτρινη κάρτα στον Ατζαγκούν.
51' Κίτρινη και στον Ντιόγκο.
Χωρίς ιδαίτερες φάσεις το δεύτερο μέρος, με την Κέρκυρα πάντως να προσπαθεί να κρατήσει περισσότερο την μπάλα και να μην ψάχνει μόνο τις αντεπιθέσεις.
58' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Μέντες αντί του Πράνιτς.
61' Πέναλτι για την Κέρκυρα!
Ο Χαβίτο κάνει κούρσα τριάντα μέτρων με την μπάλα, ο Μέντες δεν του κάνει φάουλ για να τον σταματήσει και ο Ισπανός βγάζει στον Κόντο που κάνει την ντρίπλα στον Μπούρμπο, ο οποίος χρησιμοποιεί το χέρι και βλέπει και κίτρινη κάρτα.
Ο Κόντος εκτελεί εύστοχα και κάνει το 1-1!
66' Αλλαγή για την Κέρκυρα. Ο Κρητικός στη θέση του Καρντόσο.
Σαστισμένοι από το γκολ που δέχτηκαν οι πράσινοι δεν δείχνουν να συνέρχονται και δεν δημιουργούν φάσεις.
76' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ντίνας αντί Ατζαγκούν.
79' Αλλαγή για την Κέρκυρα. Ο Φάμπιο στη θέση του Κόντου.
80' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Μπερίσα αντί του Καρέλη.
Μικρή διακοπή στο ματς λόγω τραυματισμού του Φάμπιο.
Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.
90'+4 Λήξη του αγώνα.