Ατρομητος-Πανιώνιος 3-1

Παρακολουθήστε σε real-time μέσω του sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης, Ατρόμητος-Πανιώνιος για την 33η αγωνιστική της Super League. Ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6.
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε το ματς της 33ης αγωνιστικής -και προτελευταίας της κανονικής διάρκειας- ανάμεσα στον Ατρόμητο και τον Πανιώνιο, που γίνεται στο Περιστέρι.
Νίκη για διαφορετικούς λόγους αναζητούν οι δύο ομάδες. Ο Ατρόμητος με νίκη κλειδώνει μια θέση στην εξάδα -που, με δεδομένη την μη αδειοδότηση του ΠΑΣ Γιάννινα, του δίνει την είσοδο στα πλέι οφ- ενώ ο Πανιώνιος εξασφαλίζει την παραμονή του στην κατηγορία.
Ας δούμε αρχικά τις συνθέσεις των δύο ομάδων.
Η αρχική ενδεκάδα του Ατρόμητου αποτελείται από τους Γκορμπούνοφ, Πίτου Γκαρσία, Κατσουράνη, Λαζαρίδη, Φυτανίδη, Κιβρακίδη, Κούρο, Μπρίτο, Ούμπιδες, Ναπολεόνι και Καράσκο.
Στον πάγκο έμειναν οι: Μπαρκάς, Καραμάνος, Αγκουαζί, Μεαρσελίνιο, Μπάλλας, Παπάζογλου.
Ο Μαρίνος Ουζουνίδης από την άλλη παρέταξε τον Πανιώνιο με τους Παπαδόπουλο, Μπουμάλ, Τασουλής, Μητρόπουλο, Οικονόμου, Αργυρόπουλο, Χατζηισαΐα, Μπακασέτα, Κόρμπο, Κολοβό και Φούντα.
Στον πάγκο έμειναν οι: Γιαννακόπουλος, Ρισβάνης, Σιώπης, Βλάχος, Γιάννου, Γκέζος, Καθάριος.
Διαιτητής του ματς είναι ο Ζαχαριάδης του συνδέσμου Θεσσαλονίκης, με βοηθούς τους Κούλα (Ξάνθης) και Σταθόπουλο (Ηλείας).
Απ' την ισοπαλία (2-2) με τον Ολυμπιακό προέρχεται ο Πανιώνιος, που έχει παραμείνει αήττητος τις τελευταίες έξι αγωνιστικές με τέσσερις νίκες και δύο ισοπαλίες. Από την άλλη, ο Ατρόμητος θέλει να διατηρήσει «φρούριο» για φέτος το Περιστέρι, όπου παραμένει χωρίς ήττα στους τελευταίους 18 αγώνες που έχει δώσει.
Ξεκίνησε το παιχνίδι
1' Γύρισμα του Φυτανίδη, απομάκρυνε δύσκολα ο Παπαδόπουλος
Διακοπή στο παιχνίδι για ένα πανό που ανάρτησαν οι οπαδοί του Ατρόμητου
Έγιναν συστάσεις απ' τα μεγάφωνα, όμως το πανό παραμένει στην εξέδρα
Ο Γιώργος Σπανός κατέβηκε στον αγωνιστικό χώρο και ζήτησε απ' τους οπαδούς να κατέβει το πανό.
Όπως και έγινε. Ξεκίνησε ξανά το παιχνίδι μετά από πεντάλεπτη διακοπή.
13' Σουτ του Ναπολεόνι στην κίνηση, μετά από σέντρα του Κούρου, η μπάλα λίγο άουτ.
15' Σουτ του Καράσκο, πάνω απ' τα δοκάρια του Παπαδόπουλου
18' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Ναπολεόνι με κεφαλιά σε κενή εστία δεν κατάφερε να νικήσει τον Παπαδόπουλο, με την μπάλα να περνάει πάνω απ' τα δοκάρια.
Δυνατά έχει μπει ο Ατρόμητος, μετά και την πεντάλεπτη διακοπή, με τον Πανιώνιο να μην ανησυχεί ακόμα την εστία του Γκορμπούνοφ.
24' Σουτ του Μπακασέτα από δεξιά, η μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτυων
32' Εκτέλεση φάουλ του Ούμπιδες, η μπάλα πάνω απ' τα δοκάρια
38' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΤΡΟΜΗΤΟ
Με ατομική ενέργεια και φοβερό σουτ απ' το ημικύκλιο της περιοχής ο Στέφανο Ναπολεόνι νίκησε τον Παπαδόπουλο και άνοιξε το σκορ στο Περιστέρι
39' Κίτρινη κάρτα στον Μπακασέτα για σκληρό μαρκάρισμα
40' Κίτρινη κάρτα στους Λαζαρίδη και Μητρόπουλο
42' δυνατό σουτ του Φούντα, μετά από ατομική ενέργεια, η μπάλα άουτ
43' Άστοχο σουτ του Μπακασέτα
Έξι επτά καθυστερήσεων, λόγω της πεντάλεπτης διακοπής στην αρχή του ματς
43+3' Ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Κοντινό σουτ του Μπακασέτα, η μπάλα στην αγκαλιά του Γκορμπούνοφ
45+5' Σουτ του Μπουμάλ από δεξιά, λίγο πάνω απ' τα δοκάρια του Γκορμπούνοφ η μπάλα
Τέλος πρώτου ημιχρόνο
Το γκολ του Στέφανο Ναπολεόνι διαμόρφωσε το 1-0 του πρώτου ημιχρόνου. Καλύτερος μέχρι εκείνο το σημείο ο Ατρόμητος. Μετά το γκολ αφυπνίστηκε ο Πανιώνιος, που είχε τρεις ευκαιρίες για την ισοφάριση.
46' Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο
48' Σουτ του Μπακασέτα, δεν ανησυχεί ιδιαίτερα τον Γκορμπούνοφ
48' Ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Σουτ του Κολοβού από αριστερά στην απέναντι γωνία, η μπάλα άουτ
52' Νέα ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Πλασέ του Φούντα στο τετ α τετ με τον Γκορμπούνοφ, ο Λαζαρίδης απομάκρυνε πάνω στη γραμμή
53' Πρώτη αλλαγή για Ατρόμητο. Ο Αγκουαζί στη θέση του Καράσκο.
55' Έντονες διαμαρτυρίες στον Πανιώνιο, για οφσάιντ που δόθηκε στον Φούντα, ο οποίος έβγαινε μόνος του στην πλάτη της άμυνας του Ατρόμητου
58' Σουτ του Φούντα η μπάλα άουτ
63' Πρώτη αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Γιάννου στη θέση του Μπουμάλ.
65' Δεύτερη αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Καραμάνος στη θέση του Μπρίτο.
67' Νέα διακοπή στο παιχνίδι, καθώς το επίμαχο πανό ανέβηκε ξανά στις εξέδρες του Ατρόμητου, σε συνδυασμό με καπνογόνα και κροτίδες
Συνεχίζονται οι διαβουλεύσεις στο γήπεδο του Περιστερίου
Αποχωρούν απ' τον αγωνιστικό χώρο οι διαιτητές, που δήλωσαν πως θα περιμένουν πέντε λεπτά για να κατέβει το πανό και να συνεχιστεί το παιχνίδι
Πάει ξανά προς το μέρος τους ο Γιώργος Σπανός
Ένταση ανάμεσα στον πρόεδρο της ομάδας και μερίδα οπαδών, που παραλίγο να πιαστούν στα χέρια, όμως με την παρέμβαση των ψυχραιμότερων τα πράγματα δεν έγιναν χειρότερα
Επιστρέφουν οι ομάδες στον αγωνιστικό χώρο
Βγαίνουν και οι διαιτητές
80' Έναρξη ξανά στο ματς, μετά από 13 λεπτά, με τον διαιτητή να ξεκαθαρίζει πως αν εμφανιστεί ξανά το πανό η διακοπή θα είναι οριστική
81' Ευκαιρία για τον Πανιώνιο, με ατομική ενέργεια του Γιάννου, όμως ο Γκορμπούνοφ απέκρουσε
83' Κίτρινη κάρτα στον Κιβρακίδη
83' Καλή στιγμή για τον Ατρόμητο μετά από αρκετή ώρα, με σουτ του Κατσουράνη, που απέκρουσε ο Παπαδόπουλος
84' Δεύτερη αλλαγή για τον Πανιώνιο. Στη θέση του Κόρμπου ο Καθάριος
86' Τρίτη αλλαγή για τον Ατρόμητο. Στη θέση του Πίτου Γκαρσία, ο Δημούτσος.
87' Ευκαιρία για τον Ατρόμητο, με σουτ του Φυτανίδη που φεύγει ψηλά πάνω απ' τα δοκάρια
90+1' Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανιώνιο με σουτ να περνάει ψηλά πάνω απ' την εστία του Γκορμπούνοφ
90+2' Άστοχο σουτ του Φούντα
90+4' Νέα ευκαιρία για τον Πανιώνιο, με σουτ του Φούντα να σταματάει στα χέρια του Γκορμπούνοφ
90+6' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΤΡΟΜΗΤΟ
Κόντρα στην ροή του ματς, ο Ναπολεόνι και πάλι με εύστοχο πλασέ, μετά από ασίστ του Δημούτσου, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Παπαδόπουλου. 2-0 ο Ατρόμητος.
90+12' Γκολ για τον Ατρόμητο!
Σε προσωπικό σόου έχει μετατρέψει το ματς ο Στέφανο Ναπολεόνι, ο οποίος πέρασε και τον Παπαδόπουλο και πλάσαρε εύστοχα για το 3-0.
90+15' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΙΩΝΙΟ
Ο Κολοβός βγήκε στο τετ α τετ με τον Γκορμπούνοφ και νίκησε τον τερματοφύλακα του Ατρομήτου, για το 3-1
Τέλος στο ματς.
Σπουδαία νίκη με σπουδαίο... Ναπολεόνι πήρε ο Ατρόμητος, που επιβλήθηκε με 3-1 του Πανιωνίου με χατ τρικ του Ιταλού
Σας ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας. Καλό βράδυ!