ΠΑΟΚ-Λεβαδειακός

Παρακολουθήστε σε real time την μονομαχία του ΠΑΟΚ με τον Λεβαδειακό στη Τούμπα.

18:49
Καλησπέρα σε όλους. Μαζί θα παρακολουθήσουμε τον αγώνα της Τούμπας ανάμεσα σε ΠΑΟΚ και Λεβαδειακό.
18:51
Βίοι αντίθετοι φυσικά για τις δύο ομάδες. Ο μεν ΠΑΟΚ είναι τρίτος και στο -1 απ' τον Παναθηναϊκό, συνεχίζοντας τη μάχη για τη δεύτερη θέση στην κανονική διάρκεια, ο δε Λεβαδειακός θέλει να αποφύγει τον υποβιβασμό.
18:56
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.
18:57
Η ενδεκάδα του ΠΑΟΚ: Ιτάνζ, Ρικάρντο Κόστα, Ρατς, Τζαβέλλας, Κωνσταντινίδης, Κάτσε, Νομπόα, Τζιόλης, Μακ, Περέιρα, Παπαδόπουλο
18:57
Στον πάγκο του ΠΑΟΚ: Γλύκος, Πουγγουράς, Κίτσιου, Κουλούρης, Ποζόγλου, Γκολάσα, Μαντούρο
18:57
Η ενδεκάδα του Λεβαδειακού: Σηφάκης, Μαχαίρας, Μιλιάζες, Τόμας, Κώτσιος, Πελέ, Ζίτο, Γιακουμάκης, Κατίδης, Γκόμεζ, Μάντζιος
18:58
Στον πάγκο του Λεβαδειακού: Τσιντώτας, Τριποτσέρης, Βούκσεβιτς, Μάγκας, Μπουσταμάντε, Μιλοσάβλιεφ, Παππάς
18:59
1' Έναρξη του αγώνα
19:05
6' Πρώτη φάση στο ματς, με τον Μακ απ' τα αριστερά να κάνει από κοντά το σουτ (μετά από εξαιρετική προσωπική ενέργεια που άδειασε δύο αντιπάλους), αλλά ο Σηφάκης του αρνήθηκε το γκολ!
19:08
10' Ανοιχτό παιχνίδι για την ώρα στην Τούμπα με τον Λεβαδειακό να μην κλείνεται πίσω και να βοηθά...
19:11
13' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κάτσε, άουτ η μπάλα.
19:13
14' Φάση για τον ΠΑΟΚ! Ο Περέιρα με διπλή προσπάθεια (αρχικά με κεφαλιά και στη συνέχεια με προβολή) δεν μπορεί να νικήσει τον Σηφάκη από κοντά και μένει το 0-0!
19:19
20' Ωραίο σουτ του Ρατς λίγο έξω απ' την περιοχή, φεύγει άουτ η μπάλα. Έχει ανεβάσει ταχύτητα ο ΠΑΟΚ μετά το 10'.
19:24
Έχει κλείσει στα καρέ του τον Λεβαδειακό ο ΠΑΟΚ και πιέζει για το γκολ στην Τούμπα.
19:26
27' Εν κινήσει σουτ του Ρατς μετά από βαθιά μπαλιά, φεύγει ψηλά άουτ η μπάλα.
19:30
30' Πολύ ωραία ενέργεια του Περέιρα, που αδειάζει τον αντίπαλό του, κάνει το φαλτσαριστό σουτ μέσα απ' την περιοχή, αλλά είναι αδύναμο και μπλοκάρει άνετα ο Σηφάκης.
19:33
34' Μεγάλη φάση για τον ΠΑΟΚ! Ο Παπαδόπουλος βγάζει την μπαλιά στον Περέιρα, αυτός από κοντά τετ-α-τετ με τον Σηφάκη, αλλά στέλνει την μπάλα άουτ!
19:38
39' Κεφαλιά του Παπαδόπουλου υπό πίεση, φεύγει πλάγια η μπάλα.
19:40
40' Σουτ του Μακ απ' το ύψος της μεγάλης περιοχής με το δεξί πόδι, μπλοκάρει άνετα ο Σηφάκης.
19:40
42' Πέναλτι για τον ΠΑΟΚ
19:41
Χαζή ενέργεια του Ζίτο που ανατρέπει τον Περέιρα μέσα στην περιοχή και σωστά υποδεικνύεται η παράβαση.
19:41
43' ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ, 1-0 με την εύστοχη εκτέλεση του Παπαδόπουλου
19:45
Ημίχρονο στην Τούμπα, στο 1-0 ο ΠΑΟΚ απέναντι στον Λεβαδειακό που είναι πολύ ανώτερος.
20:06
Έναρξη του δεύτερου μέρους με μια μικρή καθυστέρηση. Ο Μιλοσάβλιεφ αντί του Γκόμεζ.
20:09
47' Εν κινήσει σουτ του Μάντζιου από αρκετά πλάγια θέση, ψηλά άουτ η μπάλα.
20:12
51' Στριμώχνει τον ΠΑΟΚ ο Λεβαδειακός, με την παράλληλη μπαλιά από κοντά του Μάντζιου να μην βρίσκει κανέναν συμπαίκτη του.
20:18
57' Φάση για τον ΠΑΟΚ, ωραίο ευθύβολο σουτ του Τζιόλη, ο Σηφάκης βρίσκει την μπάλα όσο χρειάζεται και σώζει την εστία του.
20:20
60' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τον ΠΑΟΚ, πάνω στο ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής. Κίτρινη κάρτα στον Κώτσιο.
20:23
62' Πολύ ωραία εκτέλεση φάουλ του Μέντες, λίγο άουτ η μπάλα!
20:24
63' Εν κινήσει σουτ του Ρατς που του στρώθηκε η μπάλα, πολύ ψηλά άουτ η μπάλα.
20:27
67' Μέσα ο Βούκσεβιτς, έξω ο Κατίδης για τον Λεβαδειακό.
20:31
Ο ΠΑΟΚ δεν παρουσιάζει το πρόσωπο του πρώτου μέρους, ωστόσο ελέγχει το υπέρ του 1-0.
20:34
74' Ψηλά άουτ η μακρινή εκτέλεση φάουλ του Πελέ.
20:35
74' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Μέσα ο Πόζογλου, έξω ο Περέιρα που χειροκροτείται απ' τον κόσμο για την εμφάνισή του.
20:40
Μπαίνουμε στο τελευταίο δεκάλεπτο, πάντα στο 1-0 ο ΠΑΟΚ. Κακό το δεύτερο μέρος.
20:41
81' Νέα απευθείας εκτέλεση φάουλ απ' τον Πελέ, πάλι άουτ η μπάλα
20:43
83' Μέσα ο Κίτσιου, έξω ο Νομπόα
20:46
86' Έξω ο Ζίτο, μέσα ο Μπουσταμάντε
20:52
90' Γύρισμα του Πόζογλου για τον Παπαδόπουλο, αυτός σουτάρει από κοντά, αλλά σημαδεύει άουτ και χάνει την ευκαιρία να... τελειώσει την φάση.
20:54
93' Μέσα ο Κουλούρης, έξω ο Παπαδόπουλος για τον ΠΑΟΚ.
20:56
Λήξη του ματς στην Τούμπα, με την απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ρατς να φεύγει άουτ. Νίκη του ΠΑΟΚ με 1-0 επί του Λεβαδειακού και ξανά δεύτεροι οι Θεσσαλονικείς.