ΠΑΟΚ-Λεβαδειακός

Παρακολουθήστε σε real time την μονομαχία του ΠΑΟΚ με τον Λεβαδειακό στη Τούμπα.
Καλησπέρα σε όλους. Μαζί θα παρακολουθήσουμε τον αγώνα της Τούμπας ανάμεσα σε ΠΑΟΚ και Λεβαδειακό.
Βίοι αντίθετοι φυσικά για τις δύο ομάδες. Ο μεν ΠΑΟΚ είναι τρίτος και στο -1 απ' τον Παναθηναϊκό, συνεχίζοντας τη μάχη για τη δεύτερη θέση στην κανονική διάρκεια, ο δε Λεβαδειακός θέλει να αποφύγει τον υποβιβασμό.
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.
Η ενδεκάδα του ΠΑΟΚ: Ιτάνζ, Ρικάρντο Κόστα, Ρατς, Τζαβέλλας, Κωνσταντινίδης, Κάτσε, Νομπόα, Τζιόλης, Μακ, Περέιρα, Παπαδόπουλο
Στον πάγκο του ΠΑΟΚ: Γλύκος, Πουγγουράς, Κίτσιου, Κουλούρης, Ποζόγλου, Γκολάσα, Μαντούρο
Η ενδεκάδα του Λεβαδειακού: Σηφάκης, Μαχαίρας, Μιλιάζες, Τόμας, Κώτσιος, Πελέ, Ζίτο, Γιακουμάκης, Κατίδης, Γκόμεζ, Μάντζιος
Στον πάγκο του Λεβαδειακού: Τσιντώτας, Τριποτσέρης, Βούκσεβιτς, Μάγκας, Μπουσταμάντε, Μιλοσάβλιεφ, Παππάς
1' Έναρξη του αγώνα
6' Πρώτη φάση στο ματς, με τον Μακ απ' τα αριστερά να κάνει από κοντά το σουτ (μετά από εξαιρετική προσωπική ενέργεια που άδειασε δύο αντιπάλους), αλλά ο Σηφάκης του αρνήθηκε το γκολ!
10' Ανοιχτό παιχνίδι για την ώρα στην Τούμπα με τον Λεβαδειακό να μην κλείνεται πίσω και να βοηθά...
13' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κάτσε, άουτ η μπάλα.
14' Φάση για τον ΠΑΟΚ! Ο Περέιρα με διπλή προσπάθεια (αρχικά με κεφαλιά και στη συνέχεια με προβολή) δεν μπορεί να νικήσει τον Σηφάκη από κοντά και μένει το 0-0!
20' Ωραίο σουτ του Ρατς λίγο έξω απ' την περιοχή, φεύγει άουτ η μπάλα. Έχει ανεβάσει ταχύτητα ο ΠΑΟΚ μετά το 10'.
Έχει κλείσει στα καρέ του τον Λεβαδειακό ο ΠΑΟΚ και πιέζει για το γκολ στην Τούμπα.
27' Εν κινήσει σουτ του Ρατς μετά από βαθιά μπαλιά, φεύγει ψηλά άουτ η μπάλα.
30' Πολύ ωραία ενέργεια του Περέιρα, που αδειάζει τον αντίπαλό του, κάνει το φαλτσαριστό σουτ μέσα απ' την περιοχή, αλλά είναι αδύναμο και μπλοκάρει άνετα ο Σηφάκης.
34' Μεγάλη φάση για τον ΠΑΟΚ! Ο Παπαδόπουλος βγάζει την μπαλιά στον Περέιρα, αυτός από κοντά τετ-α-τετ με τον Σηφάκη, αλλά στέλνει την μπάλα άουτ!
39' Κεφαλιά του Παπαδόπουλου υπό πίεση, φεύγει πλάγια η μπάλα.
40' Σουτ του Μακ απ' το ύψος της μεγάλης περιοχής με το δεξί πόδι, μπλοκάρει άνετα ο Σηφάκης.
42' Πέναλτι για τον ΠΑΟΚ
Χαζή ενέργεια του Ζίτο που ανατρέπει τον Περέιρα μέσα στην περιοχή και σωστά υποδεικνύεται η παράβαση.
43' ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ, 1-0 με την εύστοχη εκτέλεση του Παπαδόπουλου
Ημίχρονο στην Τούμπα, στο 1-0 ο ΠΑΟΚ απέναντι στον Λεβαδειακό που είναι πολύ ανώτερος.
Έναρξη του δεύτερου μέρους με μια μικρή καθυστέρηση. Ο Μιλοσάβλιεφ αντί του Γκόμεζ.
47' Εν κινήσει σουτ του Μάντζιου από αρκετά πλάγια θέση, ψηλά άουτ η μπάλα.
51' Στριμώχνει τον ΠΑΟΚ ο Λεβαδειακός, με την παράλληλη μπαλιά από κοντά του Μάντζιου να μην βρίσκει κανέναν συμπαίκτη του.
57' Φάση για τον ΠΑΟΚ, ωραίο ευθύβολο σουτ του Τζιόλη, ο Σηφάκης βρίσκει την μπάλα όσο χρειάζεται και σώζει την εστία του.
60' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τον ΠΑΟΚ, πάνω στο ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής. Κίτρινη κάρτα στον Κώτσιο.
62' Πολύ ωραία εκτέλεση φάουλ του Μέντες, λίγο άουτ η μπάλα!
63' Εν κινήσει σουτ του Ρατς που του στρώθηκε η μπάλα, πολύ ψηλά άουτ η μπάλα.
67' Μέσα ο Βούκσεβιτς, έξω ο Κατίδης για τον Λεβαδειακό.
Ο ΠΑΟΚ δεν παρουσιάζει το πρόσωπο του πρώτου μέρους, ωστόσο ελέγχει το υπέρ του 1-0.
74' Ψηλά άουτ η μακρινή εκτέλεση φάουλ του Πελέ.
74' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Μέσα ο Πόζογλου, έξω ο Περέιρα που χειροκροτείται απ' τον κόσμο για την εμφάνισή του.
Μπαίνουμε στο τελευταίο δεκάλεπτο, πάντα στο 1-0 ο ΠΑΟΚ. Κακό το δεύτερο μέρος.
81' Νέα απευθείας εκτέλεση φάουλ απ' τον Πελέ, πάλι άουτ η μπάλα
83' Μέσα ο Κίτσιου, έξω ο Νομπόα
86' Έξω ο Ζίτο, μέσα ο Μπουσταμάντε
90' Γύρισμα του Πόζογλου για τον Παπαδόπουλο, αυτός σουτάρει από κοντά, αλλά σημαδεύει άουτ και χάνει την ευκαιρία να... τελειώσει την φάση.
93' Μέσα ο Κουλούρης, έξω ο Παπαδόπουλος για τον ΠΑΟΚ.
Λήξη του ματς στην Τούμπα, με την απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ρατς να φεύγει άουτ. Νίκη του ΠΑΟΚ με 1-0 επί του Λεβαδειακού και ξανά δεύτεροι οι Θεσσαλονικείς.