Μπαρτσελόνα-Μπάγερν

Παρακολουθήστε από το control-room του sport-fm.gr το πρώτο ματς ανάμεσα σε Μπαρτσελόνα και Μπάγερν στο Camp Nou, για τα ημιτελικά του Champions League.

21:28
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση της Μπαρτσελόνα κόντρα στην Μπάγερν.
21:29
Πρώτη μεταξύ τους αναμέτρηση στο "Καμπ Νου" για τα ημιτελικά του Champions League.
21:31
Ο νικητής θα συναντήσει στον τελικό του Βερολίνου αυτό που θα βγει "ζωντανός" από την μονομαχία της Γιουβέντους κόντρα στην Ρεάλ (2-1).
21:32
Ο τεχνικός των Βαυαρών, Πεπ Γκουαρντιόλα, επιστρέφει και πάλι στην Καταλονία έπειτα από την θητεία του στον πάγκο των "μπλαουγκράνα" (2008-12).
21:32
Απέναντί του θα βρει τον Λουίς Ενρίκε, με τον οποίο υπήρξαν συμπαίκτες στην "Μπάρτσα", για σχεδόν πέντε χρόνια.
21:33
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων:
21:33
Μπαρτσελόνα (Λουίς Ενρίκε): Τερ Στέγκεν, Πικέ, Μαστσεράνο, Ντάνι Άλβες, Άλμπα, Μπουσκέτς, Ράκιτιτς, Ινιέστα, Μέσι, Σουάρες, Νεϊμάρ
21:33
Στον πάγκο: Μπράβο, Τσάβι, Πέδρο, Ραφίνια, Μπαρτρά, Αντριάνο, Βερμάελεν
21:33
Μπάγερν (Πεπ Γκουαρντιόλα): Νόιερ, Μπόατενγκ, Μπενάτια, Μπερνάτ, Ραφίνια, Λαμ, Αλόνσο, Σβαϊνστάιγκερ, Αλκάνταρα, Μίλερ, Λεβαντόφσκι
21:33
Στον πάγκο: Ρέινα, Ντάντε, Μαρτίνεθ, Πισάρο, Γκαουντίνο, Γκέτσε, Βάιζερ
21:34
Διαιτητής της αναμέτρησης θα είναι ο Νίκολα Ριτσόλι από την Ιταλία.
21:45
1' Έναρξη της αναμέτρησης
21:51
6' Η Μπαρτσελόνα πιέζει ψηλά και προσπαθεί να πάρει τα ηνία.
21:53
7' Πρώτη τελική για την Μπαρτσελόνα. Αντεπίθεση με Σουάρες και Μέσι να συνδυάζονται άψογα, τον πρώτο να κάνει το σουτ έξω από την περιοχή και τον Νόιερ να μπλοκάρει εύκολα.
21:57
12' Τεράστια ευκαιρία για την Μπαρτσελόνα. Ο Σουάρες βγήκε φάτσα με το τέρμα, όμως ο Νόιερ έδιωξε εντυπωσιακά με το πόδι.
21:59
13' Φάση για την Μπάγερν. Ο Σβάινσταϊγκερ κάνει την σέντρα, ο Λεβαντόφσκι παίρνει την κεφαλιά, αλλά η μπάλα φεύγει άουτ.
22:01
15' Μοναδική ευκαιρία για την Μπαρτσελόνα. Γύρισμα του Σουάρες, προβολή του Νεϊμάρ με την μπάλα να βρίσκει στο πόδι του Ραφίνια και να βγαίνει κόρνερ.
22:04
18' Μεγάλη ευκαιρία για την Μπάγερν. Παράλληλο γύρισμα του Μίλερ, ο Λεβαντόφσκι "αμαρκάριστος" στην μικρή περιοχή, δεν πιάνει καλά την προβολή και η μπάλα φεύγει παράλληλα απ' την εστία.
22:07
21' Επικίνδυνη μπαλιά του Μέσι, η μπάλα φεύγει άουτ.
22:12
27' Τελική για την Μπαρτσελόνα. Κεφαλιά του Σουάρες, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ, η μπάλα λίγο πάνω απ' την εστία.
22:16
30' Σέντρα-σουτ του Αλκάνταρα, η μπάλα άουτ χωρίς να ανησυχήσει ο Τερ Στέγκεν.
22:20
35' Κίτρινη κάρτα στον Τσάμπι Αλόνσο
22:25
40' Μεγάλη ευκαιρία για την Μπαρτσελόνα. Νέο σπουδαίο "stop" του Νόιερ, αυτή την φορά στον Ντάνι Άλβες, που δεν μπόρεσε να τον νικήσει με σουτ εξ'επαφής.
22:31
45' Tέλος πρώτου ημιχρόνου
22:31
Παραμένει το 0-0 στο "Καμπ Νου", ανάμεσα σε Μπαρτσελόνα και Μπάγερν.
22:47
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο
22:48
46' Κίτρινη κάρτα στον Ντάνι Άλβες.
22:54
52΄ Κίτρινη κάρτα στον Μπενάτια
22:58
56' Κίτρινη κάρτα στον Μπερνάτ
23:00
58' Σουτ του Μέσι έξω από την περιοχή, χωρίς δυσκολία μαζεύει ο Νόιερ.
23:04
61' Μεγάλη ευκαιρία για την Μπαρτσελόνα. Μπαλιά στην πλάτη της άμυνας από τον Μέσι, ο Νεϊμάρ χάνει το κοντρόλ και ο Νόιερ (είχε βγει πολλά μέτρα από την εστία του) πρόλαβε να απομακρύνει.
23:06
64' Φάση για την Μπαρτσελόνα. Ο Ράκιτιτς άνοιξε ωραία για τον Νεϊμάρ, αλλά το πλασέ του ήταν πολύ κακό με την μπάλα να φεύγει άουτ.
23:09
67' Κίτρινη κάρτα στον Πικέ
23:10
69' Kίτρινη κάρτα στον Νεϊμάρ
23:14
72' Φάση για την Μπάγερν. Κακό σουτ του Αλκάνταρα (έφευγε έξω), η μπάλα κοντράρει αλλά καταλήγει στα χέρια του Τερ Στέγκεν.
23:19
77' ΓΚΟΛ 1-0 η Μπαρτσελόνα!
23:19
Ο Μέσι σουτάρει έξω από την περιοχή, η μπάλα στην γωνία του Νόιερ που δεν μπορούσε να αντιδράσει
23:20
79' Αλλαγή για την Μπάγερν. Ο Γκέτσε αντί του Μίλερ.
23:22
80' ΓΚΟΛΑΡΑ Μέσι και 2-0 η Μπαρτσελόνα!
23:24
Ο Μέσι παίρνει την μπάλα και φεύγει κατά μέτωπο, ντριμπλάρει τον Ζερόμ Μπόατενγκ, ο οποίος... πέφτει κάτω(!) μην μπορώντας να αντισταθεί και εκτελεί τον Νόιερ με ψιλοκρεμαστό σουτ για το 2-0!
23:26
84' Βγήκε τετ-α-τετ ο Σουάρες από μακριά και διαγώνια θέση, τέλειωσε τη φάση από μακριά με το σουτ του να φεύγει αρκετά άουτ.
23:29
87' Αλλαγή για την Μπαρτσελόνα. Έξω ο Ινιέστα, μέσα Ραφίνια
23:30
89' Μπαίνει ο Μπάρτρα, βγαίνει ο Μασεράνο μέσα σε αποθέωση.
23:35
Στις καθυστερήσεις πλέον στο Καμπ Νου.
23:35
92' ΓΚΟΛ για την Μπαρτσελόνα!
23:36
Η Μπάγερν ήταν όλη μπροστά, η κάθετη μπαλιά βγήκε για τον Νεϊμάρ που έφυγε μόνος απέναντι απ' τον Νόιερ και πλασάροντας στο κέντρο της εστίας έγραψε το 3-0 κάνοντας ακόμα πιο θριαμβευτικό το βράδυ των Καταλανών!
23:37
ΤΕΛΟΣ. Θρίαμβος για την Μπαρτσελόνα, 3-0 την Μπάγερν και... είναι ήδη στον τελικό του Champions League. Την άλλη εβδομάδα η ρεβάνς. 2 γκολ ο Μέσι, 1 ο Νεϊμάρ!