Σεβίλλη-Φιορεντίνα 3-0 (τελικό)

Παρακολουθήστε σε real time την πρώτη μονομαχία των δύο ομάδων για τα ημιτελικά του Europa League!
Kαλησπέρα. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του αγώνα, ανάμεσα στη Σεβίλλη και τη Φιορεντίνα
Η Σεβίλλη κατεβαίνει με τους: Ρίκο, Α. Βιδάλ, Καρίσο, Κολοτζιέτζακ, Τρεμουλινάς, Κριχόβιακ, Μπανέγκα, Βιτόλο, Μπιά, Ρέγιες, Μπάκα
Η Φιορεντίνα κατεβαίνει με: Νέτο, Τόμοβιτς, Αλόνσο, Σάβιτς, Γκ. Ροντρίγκεζ, Ματίας Φερνάντεζ, Μπάντελι, Μπόρχα Βαλέρο, Χοακίν, Σαλάχ, Γκόμεζ
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Μπαρμπόσα, Φ. Ναβάρο, Φιγκέιρας, Κόκε, Ιμπόρα, Σουάρες, Γκαμέιρο
Στον πάγκο για την Φιορεντίνα: Ταταρουσάνου, Ρίτσαρντς, Μπασάντα, Βάργκας, Πιζάρο, Ακουιλάνι, Ίλισιτς
Ο Γερμανός Φέλιξ Μπριχ είναι ο διαιτητής της συνάντησης, η θερμοκρασία στους 28 βαθμούς στο Σάντσεθ Πιθχουάν
1' Σέντρα αγώνα
4' Θετική είσοδος στο παιχνίδι από τους "βιόλα" που κρατούν κατοχή
5' Φοβερή ευκαιρία για Φιορεντίνα. Ωραία κάθετη του Χοακίν στον Γκόμεζ, ο Γερμανός σουτάρει λίγο πάνω από την εστία
7' Πρώτο κόρνερ για Σεβίλλη
11' Σουτ του Μπάκα, μπλόκαρε ο Νέτο. Η Σεβίλλη αρχίζει να πιέζει, έχει κερδίσει τρία κόρνερ ήδη.
12' Σέντρα από δεξιά, για λίγο ο Μπάκα, δεν προλαβαίνει την μπάλα
14' Πρώτο κόρνερ για Φιορεντίνα
17' ΓΚΟΟΟΟΛ η Σεβίλλη.
Ο Βιτόλο, μετά από πάσα του Ρέγιες, στον Μπάκα, αυτός την σπάει στον Βιδάλ και με διαγώνιο σουτ σκοράρει
19' Ο Χοακίν κάνει προσωπική προσπάθεια από αριστερά, βγάζει παράλληλη σέντρα και ο Ματίας Φερνάντεζ από πολύ κοντά δεν μπορεί να στείλει την μπάλα στα δίχτυα
23' Ωραίο σουτ του Ρέγιες, μπλοκάρει ο Νέτο
24΄ Ο Μάτι Φερνάντεζ μπαίνει από αριστερά, στην κλειστή γωνία με το σώμα ο Ρίκο
25' Κι άλλη χαμένη ευκαιρία με τον Τόμοβιτς να βγάζει παράλληλη σέντρα, ο Σαλάχ την προβολή, ο Ρίκο σε κόρνερ
26' Προσωπική ενέργεια του Μάτι Φερνάντεζ με δεξί σουτ άουτ, τελειώνει τη φάση ο Χιλιανός
30' Έχασε τη φάση ο Μπριχ με τον Τρεμουλινάς να κρατάει τον Σαλάχ, λίγο νωρίτερα.
37' Φάουλ του Φερνάντεζ με γροθιές ο Ρίκο
45+2' Τέλος ημιχρόνου η Σεβίλλη με γκολ του Βιδάλ προηγείται 1-0.
46' Ρίτσαρντς αντί Τόμοβιτς πρώτη αλλαγή για τους Ιταλούς
46' Σέντρα β' μέρους
47' Εκτέλεση φάουλ του Φερνάντεζ άουτ
52' ΓΚΟΟΟΟΛ για Σεβίλλη ο Βιδάλ
Έξοχη ασίστ του Βιτόλο, ο Νέτο πέφτει άσχημα και ουσιαστικά ξαπλώνει, δίχως να μπορεί να κάνει κάτι στο δεξί σουτ του Βιδάλ
58' Πρώτη αλλαγή για Σεβίλλη, Κόκε αντί Ρέγιες. Θα πάει πιο μπροστά ο Βιδάλ και ο Κόκε θα παίξει μπακ
59' Σουτ του Βιδάλ πάνω από την εστία
60' Βιδάλ και Βιτόλο παίζουν το ένα-δύο σουτ του τελευταίου, άουτ
68' Πιζάρο αντί Μπάντελι
70' Κίτρινη ο Αλόνσο
73' Ιμπόρα αντί Μπιά
75' Γκαμεϊρό αντί Μπάκα
75' ΓΚΟΟΟΟΛ Ο Γκαμεϊρό
Ο Τρεμουλινάς κόβει την μπάλα στον Βιδάλ αυτός στον Γκαμεϊρό και ο Γάλλος λίγο μετά την είσοδο του στο ματς το 3-0
77' Ο Βιδάλ γυρίζει στον Μπανέγκα, το πλασέ του άουτ
80' Ίλισιτς αντί Γκόμεζ
84΄Φάουλ ο Φερνάντεζ αποκρούει ο Ρίκο
Τέλος αγώνα. Η Σεβίλλη με τα δύο γκολ του Βιδάλ και το ένα του Γκαμεϊρό είναι αγκαλιά με την πρόκριση στον τελικό, όπου θα διεκδικήσει για 2η σερί χρονιά το τρόπαιο.