Πανθρακικός-Ξάνθη

Η τύχη στα χέρια του! Ο Πανθρακικός για να σωθεί θέλει μόνο νίκη απέναντι στην Ξάνθη, που κατεβαίνει για το γόητρο στο «Ελ Θράκικο» της Κομοτηνής. Παρακολουθήστε την εξέλιξη από το control-room του sport-fm.gr. Περιγραφή ΣΠΟΡ FM 94.6.

16:44
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Πανθρακικού απέναντι στην Ξάνθη.
18:43
Μονόπλευρο κίνητρο για τον Πανθρακικό στο «Ελ Θράκικο». Η ομάδα του Άκη Μάντζιου με νίκη στην έδρα της σήμερα παραμένει σίγουρα στην Σούπερ Λίγκα, ανεξάρτητα από τα αποτελέσματα των άλλων αγώνων, αφού υπερέχει στις ισοβαθμίες.
18:43
Από την άλλη πλευρά, οι παίκτες του Ράζβαν Λουτσέσκου κατεβαίνουν για το γόητρο στο ντέρμπι, καθώς δεν έχουν βαθμολογικό κίνητρο. Παράλληλα, θέλουν να βρίσκονται και στην καλύτερη αγωνιστική κατάσταση, καθώς ακολουθεί ο τελικός Κυπέλλου με τον Ολυμπιακό στο ΟΑΚΑ.
19:00
Σχεδόν γεμάτο το γήπεδο της Κομοτηνής, με τον κόσμο των γηπεδούχων να δημιουργεί εξαιρετική ατμόσφαιρα.
19:00
Οι συνθέσεις
19:00
Πανθρακικός (Μάνουελ Ρόκα): Αθανασιάδης, Μεχία, Τζάνης, Κάσες, Μπαϊκαρά, Ροτζέριο, Ίγκορ, Ηλιάδης, Χρήστου, Μελίσσης, Ποτουρίδης
19:01
Ξάνθη (Ράζβαν Λουτσέσκου): Γκαραβέλης, Γκομσί, Μπαξεβανίδης, Τριάδης, Λουσέρο, Παπάζογλου, Βασιλακάκης, Παπαστεριανός, Καρυπίδης, Μπέλιτς, Ράνος
19:01
1' Έναρξη της αναμέτρησης
19:07
6' Πρώτη φάση για τον Πανθρακικό. Σέντρα του Κάσες, ο Τζάνης παίρνει την κεφαλιά και ο Γκαραβέλης μπλοκάρει.
19:10
9' Τελική για τον Πανθρακικό. Σουτ του Μάρτινς έξω από την περιοχή, η μπάλα άουτ.
19:14
14' Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανθρακικό. Κοντινό πλασέ του Κάσες, ο Γκαραβέλης διώχνει δύσκολα σε κόρνερ.
19:21
20' ΓΚΟΛ 1-0 ο Πανθρακικός!
19:22
Ο Κάσες πήρε την κόντρα απ' τον Μπαξεβανίδη και με κοντινό πλασέ άνοιξε το σκορ.
19:28
27' Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανθρακικό. Πολύ ωραία σέντρα του Μάρτινς, ο Τζάνης παίρνει την κεφαλιά αλλά ο Γκαραβέλης με σπουδαία επέμβαση διώχνει σε κόρνερ.
19:32
31' ΓΚΟΛ 2-0 ο Πανθρακικός
19:33
Ο Ίγκορ με ατομική ενέργεια κάνει σουτ από το ύψος της περιοχής και τελειώνει υποδειγματικά την φάση.
19:35
33' Αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Βάλτερ αντί του Τριάδη, που τραυματίστηκε.
19:38
36' Τεράστια ευκαιρία για τον Πανθρακικό. Υπέροχο γυριστό του Ίγκορ, αλλά ο Γκαραβέλης διώχνει εξαιρετικά σε κόρνερ.
19:44
43' Κεφαλιά του Ίγκορ, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ η μπάλα άουτ.
19:46
Ένα λεπτό καθυστερήσεων
19:47
45+1’ Τέλος πρώτου ημιχρόνου
19:47
Ο Πανθρακικός προηγείται 2-0 της Ξάνθης
20:05
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο
20:14
53' Ευκαιρία για την Ξάνθη. Ο Ράνος υποδέχεται σωστά την μπάλα στην περιοχή, όμως το σουτ είναι χλιαρό και ο Αθανασιάδης έδιωξε.
20:22
62΄ Κεφαλιά του Κάσες, η μπάλα άουτ.
20:23
62' Αλλαγή για τον Πανθρακικό. Στη θέση του Κάσες πέρασε ο Χασομέρης
20:23
63' Αλλαγή και για την Ξάνθη. Ο Γουάλας αντί του Λουσέρο
20:27
67΄ Κίτρινη κάρτα στον Παπάζογλου
20:28
68' Φάση για τον Πανθρακικό. Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ίγκορ, ο Γκαραβέλης διώχνει σε κόρνερ.
20:34
74' Γέμισμα του Μπέλιτς στην περιοχή, ο Αθανασιάδης μπλοκάρει χωρίς πρόβλημα.
20:42
79' Κίτρινη κάρτα στον Μπαϊκαρά.
20:43
80' Αλλαγή για τον Πανθρακικό. Ο Σέτι στη θέση του Ίγκορ.
20:46
81' Αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Ορφανίδης αντί του Μπέλιτς