Παναθηναϊκός-ΠΑΣ Γιάννινα 3-1

Παρακολουθήστε σε real time από το control room του sport-fm.gr τον αγώνα Παναθηναϊκός-ΠΑΣ Γιάννινα για την τελευταία αγωνιστική της κανονικής περιόδου της Superleague. Ραδιοφωνικά από ΣΠΟΡ FM.

18:27
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση Παναθηναϊκός-ΠΑΣ Γιάννινα για την 34η και τελευταία αγωνιστική της κανονικής περιόδου της Superleafue.
18:28
Μονόπλευρο ουσιαστικά το ενδιαφέρον, αφού οι φιλοξενούμενοι δεν έχουν εξασφαλίσει άδεια και δεν έχουν δικαίωμα συμμετοχής στα πλέι οφ.
18:29
Αντίθετα, οι γηπεδούχοι θέλουν οπωσδήποτε νίκη ώστε να μην δουν τον ΠΑΟΚ να μπαίνει με βαθμολογικό πλεονέκτημα στο μίνι πρωτάθλημα που θα χαρίσει στον πρώτο έξοδο στα προκριματικά του Champions League.
18:31
Επίσημος προσκεκλημένος της ΠΑΕ Παναθηναϊκός είναι σήμερα ο Έκι Γκονζάλες, ένας από τους πιο αγαπητούς στον κόσμο της ομάδας παίκτες που φόρεσε στο παρελθόν τη φανέλα με το τριφύλλι.
18:31
Ο Αργεντινός θα βραβευθεί λίγο πριν την έναρξη του αγώνα.
18:37
Για να δούμε τις συνθέσεις των ομάδων.
18:40
Οι πράσινοι ξεκινούν με Στιλ, Μπούρμπο, Χουχούμη, Κουτρουμπή, Τριανταφυλλόπουλο, Λαγό, Ζέκα, Νίνη, Πράνιτς, Καρέλη, Κλωναρίδη.
18:41
Και στον πάγκο κάθονται οι Κοτσόλης, Μαρινάκης, Μπερίσα, Δώνης, Ταυλαρίδης, Μπούι, Ντίνας.
18:42
Από την άλλη μεριά οι πρώτοι έντεκα του ΠΑΣ Γιάννινα είναι οι Βελλίδης, Μπέριος, Μιχαήλ, Ίλιτς, Ριβέρα, Χαρίσης, Ναδάλες, Τσουκαλάς, Τσάβες, Στρούνα, Μανιάς.
18:43
Ενώ αναπληρωματικοί είναι οι Σωτηρίου, Ντάσιος, Γιάκος, Αυγενικού, Κοροβέσης, Σκόνδρας, Σαπαλίδης.
18:44
Στο γήπεδο βρίσκεται και ο Νίκος Καλτσάς, ο οποίος εδώ και καιρό έχει έρθει σε συμφωνία με τον Παναθηναϊκό και από το καλοκαίρι θα φορά και επίσημα τη φανέλα της ομάδας.
18:52
Στα αποδυτήρια πλέον οι ποδοσφαιριστές αφού ολοκλήρωσαν το ζέσταμά τους.
18:53
Λιγότεροι από 5.000 φίλοι του Παναθηναϊκού στις εξέδρες λίγα λεπτά πριν την έναρξη του αγώνα.
19:00
1' Σέντρα στον αγώνα.
19:05
4' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!
19:06
Ζέκα και Κλωναρίδης συνδυάστηκαν και ο επιθετικός του Παναθηναϊκού έκανε φανταστική ποδιά στο Ναδάλες και με σουτ γράφει το 1-0!
19:06
5' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ!
19:08
Άμεση η απάντηση των φιλοξενούμενων. Ο Στρούνα έκανε ωραία κούρσα και σέντρα από τα δεξιά εκεί που ο Ίλιτς βγήκε ανενόχλητος και μόνος απέναντι στον Στιλ για να ισοφαρίσει σε 1-1!
19:09
Απίστευτη εξέλιξη στον αγώνα με τον Παναθηναϊκό να ανοίγει το σκορ στην πρώτη καλή φάση που δημιούργησε και να δέχεται την ισοφάριση με τη σέντρα...
19:11
10' Ο Νίνης πιάνει το σουτ από καλή θέση, αλλά στέλνει την μπάλα άουτ.
19:13
13' Κίτρινη κάρτα στον Ίλιτς.
19:17
15' Ο Κλωναρίδης δεν πιάνει το σουτ όπως θα ήθελε και δεν απειλεί καθόλου τον Βελλίδη, ενώ βρισκόταν στη μικρή περιοχή και θα μπορούσε να τελειώσει εύκολα τη φάση. Προηγήθηκε λάθος του Μπέριου και πάσα του Νίνη.
19:22
22' Σουτ του Καρέλη, η μπάλα κοντράρει στον Μιχαήλ και φεύγει κόρνερ.
19:25
24' Σουτ του Πράνιτς, δεν απειλεί τον Βελλίδη.
19:26
25' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ Γιάννινα.
19:28
Ο Τσάβες έκανε σέντρα από τα αριστερά, ο Στιλ έκανε λάθος δεν μπόρεσε να διώξει κι έτσι η μπάλα έφτασε στον Μανιά που σούταρε, αλλά ο Άγγλος τερματοφύλακας αντέδρασε εξαιρετικά. Στην επαναφορά ο Ίλιτς δεν έπιασε το σουτ όπως θα 'θελε.
19:32
27' Νέα ευκαιρία για τον ΠΑΣ Γιάννινα! Ο Ακόστα πιάνει κεφαλιά ολομόναχος, αλλά η μπάλα φεύγει άουτ.
19:34
33' Ξανά στην επίθεση ο ΠΑΣ Γιάννινα με τον Μανιά το σουτ του οποίου δεν βρίσκει στόχο.
19:38
34' Σέντρα του Ακόστα και κεφαλιά του Μανιά που νικά το κεντρικό αμυντικό δίδυμο του Παναθηναϊκού, δεν βρίσκει στόχο για λίγο.
19:39
Πολύ πιο επικίνδυνοι οι φιλοξενούμενοι, έχουν δημιουργήσει τέσσερις σπουδαίες ευκαιρίες, τη στιγμή που ο Παναθηναϊκός έχει απλή κατοχή της μπάλας χωρίς να τον νιώθει καθόλου η αντίπαλη άμυνα.
19:41
39' Αναγκαστική αλλαγή για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Ο Βελλίδης αντιμετωπίζει κάποιο μυϊκό πρόβλημα και αντικαθίσταται από τον Σωτηρίου.
19:46
45' Τέσσερα λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις.
19:50
45'+3' Οι πράσινοι ζητούν πέναλτι σε μαρκάρισμα πάνω στον Νίνη, αλλά το ριπλέι δεν τους δικαιώνει.
19:51
45'+4 Καταπληκτική ατομική ενέργεια του Καρέλη από δεξιά. Ο επιθετικός του Παναθηναϊκού περνά 4 αντιπάλους, αλλά κλείνεται από την άμυνα που τον σταματά σε συνεργασία με τον Σωτηρίου που έκανε σωστή έξοδο.
19:52
45'+4 Λήξη του πρώτου μέρους.
20:06
Στο ημίχρονο του αγώνα έγινε τελικά η βράβευση του Έκι Γκονζάλες με τον κόσμο να αποθεώνει τον Αργεντινό για την προσφορά του στην ομάδα.
20:07
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος.
20:10
49' Πολύ δυνατό σου του Ζέκα από μακριά, η μπάλα στο δοκάρι!
20:12
50' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!
20:13
Ο Πράνιτς εκτέλεσε κόρνερ και ο Καρέλης πιάνει την κεφαλιά, μετά από τραγική έξοδο του Σωτηρίου και κάνει το 2-1 για τον Παναθηναϊκό!
20:14
Αυτό είναι το 13ο τέρμα του Καρέλη που πραγματοποιεί εκπληκτική χρονιά.
20:22
60' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!
20:23
Ο Λαγός κλέβει την μπάλα, παίζει το "1-2" με τον Κλωναρίδη και με το αριστερό πλασάρει υπέροχα για να κάνει το 3-1 για το "τριφύλλι".
20:25
62' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. O Ντίνας στη θέση του Κλωναρίδη.
20:32
63' Αλλαγή και για τον ΠΑΣ. Ο Αυγενικού στη θέση του Χαρίση.
20:33
64' Κι άλλη αλλαγή για τους φιλοξενούμενους. Ο Κοροβέσης αντί του Ναδάλες.
20:35
69' Εξαιρετική επέμβαση του Στιλ σε προσπάθεια του Τσάβες που βρέθηκε μόνος απέναντι στον τερματοφύλακα του Παναθηναϊκού.
20:39
74' Πρόβλημα τραυματισμού δείχνει να αντιμετωπίζει ο Πράνιτς.
20:40
76' Όντως δεν μπορεί να συνεχίσει ο Κροάτης που θα βγει για να περάσει στη θέση του ο Δώνης.
20:45
80' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Ταυλαρίδης αντί του Νίνη.
20:51
89' Κίτρινη κάρτα στον Ακόστα.
20:53
90' Σουτ του Χουχούμη, δεν βρίσκει στόχο.
20:54
90' Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις.
20:55
90'+2 Λήξη του αγώνα. Νικητής με σκορ 3-1 ο Παναθηναϊκός.