Πανιώνιος-ΠΑΟΚ 0-0

Παρακολουθήστε σε real-time μέσω του sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης, Πανιώνιος-ΠΑΟΚ, για την 34η αγωνιστική (και τελευταία της κανονικής περιόδου) της Super League. Ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6.
Χαίρεται, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Πανιώνιος-ΠΑΟΚ, για την 34η και τελευταία αγωνιστική της κανονικής περιόδου της Super League.
Για το παιχνίδι "καίγεται" ο Πανιώνιος, ο οποίος ξέρει ότι με νίκη θα είναι σίγουρα και του χρόνου στην πρώτη κατηγορία, ενώ του κάνει υπό προϋποθέσεις και η ισοπαλία.
Ο ΠΑΟΚ από την άλλη θέλει τη νίκη, με στόχο να μπορέσει να μπει με καλύτερη βαθμολογία στα play offs.
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων...
Πανιώνιος (Ουζουνίδης): Παπαδόπουλος, Τασουλής, Οικονόμου, Αργυρόπουλος, Μητρόπουλος, Κόρμπος, Φούντας, Χατζηισαίας, Μπακασέτας, Μπουμάλ, Κολοβός.
Στον πάγκο των γηπεδούχων οι Γιαννακόπουλος, Ιμπαγάσα, Γιάννου, Ρισβάνης, Σιώπης, Βλάχος, Γκέζος.
ΠΑΟΚ (Γεωργιάδης): Ιτάνζ, Σκόνδρας, Ρατς, Βίτορ, Τζαβέλλας, Τζιόλης, Κάτσε, Κίτσιου, Παπαδόπουλος, Πόζογλου, Περέιρα.
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων οι: Γλύκος, Μαντούρο, Παπαγιαννόπουλος, Δεληγιαννίδης, Κουλούρης, Πούγγουρας, Σαββίδης.
Αρκετές οι απουσίες από πλευράς ΠΑΟΚ. Εκτός αποστολής οι οι Σαλπιγγίδης, Νομπόα, Κόστα, Αθανασιάδης, Κωνσταντινίδης, Γκολάσα και Μακ.
Διαιτητής της σημερινής αναμέτρησης θα είναι ο Αναστάσιος Σιδηρόπουλος
Στο γήπεδο της Νέας Σμύρνης βρίσκεται ο μεγαλομέτοχος του ΠΑΟΚ, Ιβάν Σαββίδης, με τον γιο του Γιώργο, αλλά και ο Ομοσπονδιακός τεχνικός, Σέρχιο Μαρκαριάν.
Έναρξη στο ματς!
2' Φάουλ σε εξαιρετική θέση για τον ΠΑΟΚ.
Το εκτέλεσε ο Κάτσε, αλλά η πορεία της μπάλας αλλοιώθηκε πάνω στο τείχος και απομάκρυναν οι γηπεδούχοι.
Πατάει πιο καλά ο ΠΑΟΚ μέχρι στιγμής.
6' Κεφαλιά του Βίτορ, μετά από εκτέλεση φάουλ του Ρατς από τα δεξιά, η μπάλα άουτ.
16' Έτοιμος να βγει φάτσα με τον Ιτάνζ ο Φούντας, αλλά ο Σιδηρόπουλος υποδεικνύει φάουλ εις βάρος του παίκτη των γηπεδούχων. Σωστή η απόφαση του, καθώς έχει βρει την μπάλα με το χέρι στην απμάκρυνση του Μιγκέλ Βίτορ.
19' Μεγάλη ευκαιρια για τον ΠΑΟΚ. Ο Κίτσιου βρέθηκε απέναντι από την αντίπαλη εστία και λίγο πλάγια μετά από πάσα του Πόζογλου, αλλά ο Οικονόμου έκανε σωτήρια επέμβαση.
20' Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ. Σουτ του Κάτσε και απόκρουση από τον Μητρόπουλο
20' Διαμαρτυρίες των γηπεδούχων για πέναλτι. Μονομαχία Ρατς-Μπουμάλ με τον δεύτερο να πέφτει στο έδαφος (εντός της περιοχής). Δύσκολη φάση, αλλά φαίνεται πως θα ήταν υπερβολικό να δοθεί.
22' Και άλλη τελική για τον ΠΑΟΚ. Τακουνάκι του Παπαδόπουλου στον Περέιρα, που έκανε ακίνδυνο-αδύναμο σουτ.
30' Πρόβλημα για τον Πανιώνιο. Δύσκολα θα συνεχίσει ο πρώτος του σκόρερ, Δημήτρης Κολοβός, ο οποίος στραβοπάτησε και τραυματίστηκε στο αριστερό του πόδι.
32' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Γιάννου στη θέση του Κολοβού.
Φάση διαρκείας στην άμυνα του Πανιωνίου, την οποία ταλαιπώρησε αρκετά ο Περέιρα, αλλά δεν ολοκλήρωσε καλά τη φάση.
Πρόβλημα με τον Πααπαδόπουλο για τον ΠΑΟΚ αυτήν τη φορά. Φαινεται πως θα αντικατασταθεί.
36' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Κουλούρης στη θέση του Παπαδόπουλου, που έπαθε μυϊκό τραυματισμό.
37' Επικίνδυνη εκτέλεση φάουλ από τον Ρατς, αλλά δεν μπόρεσε να φθάσει στην μπάλα κάποιος συμπαίκτης του.
42' Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανιώνιο! Ο Μπακασέτας έκανε ωραία σέντρα και βρήκε τον Γιάννου, που ήταν φάτσα με τον Ιτάνζ και αμαρκάριστός, αλλά η κεφαλιά του ήταν άστοχη.
Τρία λεπτά ο επιπλέον χρόνος στο πρώτο μέρος.
45+2' Κίτρινη κάρτα στον Μπακασέτα.
Ημίχρονο στη Νέα Σμύρνη. Πανιώνιος-ΠΑΟΚ 0-0
Ο ΠΑΟΚ πάτησε γενικότερα καλύτερα στο πρώτο μέρος, αλλά ο Πανιώνιος που δεν έχει απειλήσει είχε λίγο πριν την ανάπαυλα την καλύτερη φάση του πρώτου μέρους.
Στο γήπεδο, όπως αναφέραν νωρίτερα είναι ο Ιβάν Σαββίδης με τον γιο του, Γιώργο, αλλά και ο Ιακωβος Αγγελίδης. Όπως και ο Ομοσπονδιακός τεχνικός, Σέρχιο Μαρκαριάν.
Αναγκαστική αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Βλάχος στη θέση του Αργυρόπουλου
Έναρξη β' μέρους!
51' Κίνηση του Περέιρα έξω από την περιοχή και σουτ δυνατό, αλλά άστοχο από τον Αργεντινό.
53' Κίτρινη στον Κίτσιου.
60' Σουτ του Κάτσε. Η μπάλα εκτός εστίας.
64' Κοντά στο 1-0 ο Πανιώνιος! Ο Χατζηϊσαίας έπιασε την κεφαλιλα μετά το κόρνερ του Μπουμάλ, αλλά ο Κάτσε έδιωξε πάνω στη γραμμή της εστίας του Ιτάνζ.
68' ΜΕ ΔΕΚΑ θα συνεχίσει ο Πανιώνιος, καθώς ο Τασουλής δέχθηκε δύο κίτρινες με απόστση λίγων δευτερολέπτων. Αρχικά, είδε μια για φάουλ και στη συνέχεια χειροκρότησε ειρωνικά τον Σιδηρόπουλο που δεν δίστασε να του δείξει και δεύτερη.
73' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Ρισβάνης στη θέση του Μπακασέτα.
74' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Σαββίδης αντί του Κίτσιου.
79' Άστοχο σουτ του Κάτσε για τον ΠΑΟΚ.
85' Καλή στιγμή για τον Πανιώνιο Ωραίο σουτ του Φούντα από τα όρια της μεγάλης περιοχής, κόντραρε η μπάλα και έφυγε σε κόρνερ.
87' Κίτρινη στον Τζιόλη.
87' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Δεληγιαννίδης στη θέση του Σκόνδρα.
89' Κίτρινη στον Χατζηισαία.
Επτά τα λεπτά των καθυστερήσεων στη Νέα Σμύρνη.
90+2' Κίτρινη στον Ιμπαγάσα για διαμαρτυρίες, ενώ είναι στον πάγκο.
90+6' Κίτρινη και στον Οικονόμου.
Καθυστερήσεις από τους παίκτες του Πανιώνιου, αλλά το 0-0 δεν είναι σίγουρο ότι τυς αρκεί
Έχουν συμπληρωθεί εννέα λεπτά, αλλά ο Σιδηρόπουλος κράτησε λίγο παραπάνω λόγω των καθυστερήσεων των γηπεδούχων.
Τέλος στη Νέα Σμύρνη. Πανιώνιος-ΠΑΟΚ 0-0