Πλατανιάς - Ολυμπιακός 1-1 (Τελικό)

Ο Ολυμπιακός αντιμετωπίζει τον Πλατανιά στα Χανιά για την τελευταία αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας. Ζωντανά η εξέλιξή του παιχνιδιού από το sport-fm.gr.

18:43
Καλησπέρα... Θα σας μεταφέρουμε την εξέλιξη του αγώνα του Πλατανιά με τον Ολυμπιακό.
18:59
Ας περάσουμε στις 11άδες των δύο ομάδων...
18:59
Πλατανιάς: Ολιμπά, Κουλιμπαλί, Μπανανά, Αγκιλέρα, Δημήτρης, Τετέ, Μαχαμάτ, Αποστολόπουλος, Μενδρινός, Γουνδουλάκης, Τόρες.
19:00
Στον πάγκο: Περιστερίδης, Ζαραδούκας, Γιακουμάκης, Τσοντάκης, Ιτούα, Φιγκέιρα, Γκαβιλάν.
19:00
Ολυμπιακός: Ρομπέρτο, Σαλίνο, Αυλωνίτης, Σιόβας, Μαζουάκου, Ντινγκά, Μιλιβόγιεβιτς, Φορτούνης, Ντομίνγκες, Μπενίτες, Μήτρογλου.
19:00
Στον πάγκο: Γιαννιώτης, Ντουρμάζ, Μπουχαλάκης, Διαμαντάκος, Φουστέρ, Κασάμι, Χάρα.
19:01
Διαιτητής του αγώνα ο Κομίνης (Θεσπρωτίας). Βοηθοί του οι: Καλφόγλου (Θεσπρωτίας), Βερρής (Λέσβου)
19:01
1' Έναρξη του αγώνα
19:06
3' Πρώτο σουτ στο παιχνίδι. Το έκανε ο Μήτρογλου. Η μπάλα χτύπησε στα πόδια του Ολιμπά και βγήκε εκτός αγωνιστικού χώρου.
19:07
Το κόρνερ εκτελέστηκε. Κανένας κίνδυνος για την άμυνα του Πλατανιά.
19:08
Οι παίκτες του Ολυμπιακού έχουν περισσότερη ώρα τη μπάλα στα πόδια τους. Αυτοί του Πλατανιά προσέχουν αμυντικά και προσπαθούν να χτυπήσουν στην αντεπίθεση.
19:10
8' Πρώτο σουτ για τον Πλατανιά. Η μπάλα έφτασε στον Τόρες. Εκείνος έξω από τη μεγάλη περιοχή έκανε το σουτ. Η μπάλα πέρασε δίπλα από την εστία.
19:12
Συμπληρώθηκαν δέκα λεπτά αγώνα.
19:13
Ο Περέιρα δίνει εντολές στους παίκτες του... Από τον Σαλίνο να ανεβαίνει αρκετά μέτρα και να βοηθά στην ανάπτυξη. Αντίθετα ζητά μεγάλη προσοχή στον Μαζουακού.
19:15
Περισσότερες επιθετικές πρωτοβουλίες από τον Πλατανιά στα τελευταία λεπτά. Οι ποδοσφαιριστές του προσπαθούν να κρατήσουν την μπάλα στα πόδια τους και να την κυκλοφορήσουν.
19:16
Συμπληρώθηκαν τα 15 λεπτά στο παιχνίδι.
19:18
ΓΚΟΛ για τον Πλατανιά.
19:20
17' Οι Κρητικοί ανοίγουν το σκορ με ανέλπιστο τρόπο. Ο Αποστολόπουλος έκανε τη σέντρα από τα δεξιά. Η μπάλα έφτασε στη μεγάλη περιοχή. Ο Ρομπέρτο έπεσε αλλά του έφυγε η μπάλα. Αυτή χτύπησε τα πόδια του Αυλωνίτη και κατέληξε στα δίχτυα των ερυθρολεύκων.
19:22
Στο 20ο λεπτό το παιχνίδι...
19:24
23ο λεπτό... Ο Μήτρογλου πιάνει την κεφαλιά μετά το κόρνερ που εκτέλεσε ο Ντομίνγκες. Η μπάλα καταλήγει εκτός αγωνιστικού χώρου.
19:28
Εντολές από τον Περέιρα στον Μπενίτες να προωθηθεί περισσότερο και να αγωνίζεται δίπλα στον Μήτρογλου.
19:29
Την ίδια στιγμή φαίνεται να οπισθοχωρεί περισσότερο ο Εντινγκά ο οποίος είναι λίγα μέτρα μπροστά από το κεντρικό αμυντικό του δίδυμο. Μπροστά του οι Μιλιβόγιεβιτς, Φορτούνης και Ντομίνγκες. Στην κορυφή οι Μήτρογλου και Μπενίτες.
19:30
Ο προπονητής του Πλατανιά, Γιώργος Παράσχος, διαπιστώνει τις αλλαγές αυτές στους ρόλους των παικτών του Ολυμπιακού. Ζητά περισσότερο προσοχή από τους παίκτες του.
19:32
Συμπληρώθηκαν τα 30 λεπτά στον αγώνα.
19:38
Περισσότερο επιθετικός ο Ολυμπιακός στα τελευταία λεπτά. Παρόλα αυτά οι παίκτες του Περέιρα δεν έχουν καταφέρει να δημιουργήσουν κινδύνους για την εστία του Πλατανιά.
19:40
38' Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Ο Μήτρογλου εκτέλεσε ένα φάουλ λίγα μέτρα εκτός περιοχής απευθείας. Η μπάλα πέρασε δίπλα από την εστία του Πλατανιά.
19:41
Συμπληρώθηκαν τα 40 λεπτά στο παιχνίδι.
19:44
42' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Μπενίτες είναι σε καλή θέση απέναντι στον τερματοφύλακα του Πλατανιά. Έκανε το διαγώνιο σουτ αλλά ο Ολιμπά έδιωξε με δυσκολία...
19:46
Συμπληρώθηκαν τα 45 λεπτά. Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος.
19:47
Τέλος του πρώτου 45λέπτου...
20:06
46' Έναρξη του αγώνα...
20:10
48' Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Οι ερυθρόλευκοι κυκλοφόρησαν αρκετά καλά την μπάλα. Ο Φορτούνης βρήκε όμορφα τον Μιλιβόγιεβιτς στη μεγάλη περιοχή. Εκείνος έκανε το σουτ. Ο Ολιμπά έδιωξε με δυσκολία. Η μπάλα... επέστρεψε στον Σέρβο. Νέο σουτ από εκείνον με τη μπάλα να καταλήγει αουτ.
20:13
51': Μεγάλη ευκαιρία για τον Πλατανιά με τον Τόρες. Αυτός ήταν ο αποδέκτης της μπάλας σε μια καλή και γρήγορη επιθετική ενέργεια του Πλατανιά. Μέσα στη μεγάλη περιοχή προσπάθησε περάσει τον Ρομπέρτο, και έπεσε στην περιοχή ζητώντας πέναλτι. Σωστή απόφαση για τον διαιτητή. Ο Ισπανός πορτιέρο του Ολυμπιακού δεν βρίσκει πόδια. Ούτε ο Σαλίνο ο οποίος ήταν μέσα στη φάση.
20:16
52' Κίτρινη κάρτα στον Μενδρινό, ο οποίος με το κεφάλι πήρε την μπάλα από τα χέρια του Ρομπέρτο όταν όμως δεν είχε δοθεί συνέχεια στο παιχνίδι.
20:17
57' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Ντουρμάζ στη θέση του Εντινγκά.
20:20
58' Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό... Οι αμυντικοί του Πλατανιά διώχνουν τη μπάλα. Αυτή κοντράρει στον Μπανανά και περνάει λίγο έξω από την εστία.
20:21
60' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Χάρα στη θέση του Φορτούνη.
20:26
66' Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Σουτ από τον Μήτρογλου με την μπάλα όμως να μην βρίσκει στόχο.
20:33
72' Αλλαγή για Πλατανιά... Ο Γιακουμάκης στη θέση του Μενδρινού.
20:35
74' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Φουστερ στη θέση του Μαζουακού.
20:40
80' Κίτρινη κάρτα στον Γιακουμάκη για σκληρό φάουλ στο Μιλιβόγιεβιτς.
20:43
82' Αλλαγή για τον Πλατανιά. Ο Ιτούα στη θέση του Γουνδουλάκη. Με πέντε στην άμυνα οι Κρητικοί.
20:47
Γκολ για τον Ολυμπιακό...
20:48
Στο 86ο λεπτό ο Χάρα κάνει το 1-1 για τον Ολυμπιακό. Καλή ενέργεια από τον άσο των ερυθρολεύκων ο οποίος κινήθηκε στην πλάτη της άμυνας του Πλατανιά και πλάσαρε σωστά.