Παρακολουθήστε σε real time την αναμέτρηση της Καλλονής με τον Ατρόμητο για την τελευταία αγωνιστική.
Καλησπέρα σε όλους. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση της Καλλονής με τον Ατρόμητο.
Καλλονή: Αλέξιτς, Αντέτζο, Αναστασιάδης, Γιορέντε, Τσαμπούρης, Καλτσάς, Κεϊτά, Μίνγκας, Λεοζίνιο, Πετρόπουλος, Μανούσος
Ατρόμητος: Γκορμπούνοφ, Αγκουαζί, Φυτανίδης, Μπρίτο, Μπάλλας, Κιβρακίδης, Καραμάνος, Ούμπιδες, Δημούτσος, Λαζαρίδης, Κοντοές
Ο Ατρόμητος ουσιαστικά θα παίξει πλέι οφ, μετά την αδυναμία του ΠΑΣ Γιάννινα και σήμερα ουσιαστικά είναι αδιάφορος. Απ' την άλλη, η Καλλονή θέλει τον βαθμό για να μην ασχοληθεί με τα άλλα αποψινά αποτελέσματα.
Ξεκίνησε η αναμέτρηση
7' Πρώτη απόπειρα στο ματς, με την κεφαλιά του Πετρόπουλου να μπλοκάρεται απ' τον Γκορμπούνοφ.
Ήρεμα κυλά το παιχνίδι για την ώρα...
13' Κίτρινη κάρτα στον Κεϊτά.
Παραμένει το 0-0 στο 20'... Δίχως πολλές φάσεις στο νησί για την ώρα.
23' ΓΚΟΛ για την Καλλονή!
Ο Πετρόπουλος με τακουνάκι στο ύψος της περιοχής, πατάει την μπάλα για τον Μίνγκα κι αυτός από διαγώνια θέση και με συρτό σουτ κάνει το 1-0 για τους νησιώτες.
30' Καλή φάση για τους γηπεδούχους. Ωραία διαγώνιο σουτ του Μανούσου, διώχνει με δυσκολία ο Γκορμπούνοφ.
36' Καλή κυκλοφορία μπάλας για τον Ατρόμητο, ο Μπρίτο μπαίνει στην περιοχή, κάνει το γυριστό, αλλά μπλοκάρει ο Αλέξιτς.
37' Νέο σουτ από πλευράς Καλλονής, το κάνει ο Μανούσος, αλλά σημαδεύει άουτ.
44' Φάουλ σε εξαιρετικό σημείο έχει κερδίσει ο Ατρόμητος (ελάχιστα έξω απ' την περιοχή).
Το εκτελεί ο Ούμπιδες, στην αγκαλιά του Αλέξιτς η μπάλα άνετα.
Ημίχρονο στο νησί, η Καλλονή προηγείται 1-0 και με αυτό το σκορ παραμένει στη Σούπερ Λίγκα.
Σέντρα στο δεύτερο μέρος
47' Βγήκε τετ-α-τετ με τον Αλέξιτς ο Δημούτσος, αλλά δεν τον νίκησε. Παραμένει το 1-0 υπέρ της Καλλονής.
51' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Μέσα ο Κατσουράνης, έξω ο Μπάλλας.
53' Κι άλλη αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Καράσκο παίρνει τη θέση του Μπρίτο.
64' Κλείνει νωρίς τις αλλαγές του ο Ατρόμητος. Μπαίνει ο Παπάζογλου, βγαίνει ο Δημούτσος.
72' Κίτρινη κάρτα στον Ούμπιδες.
Μπαίνει ο Αράς βγαίνει ο Λεοζίνιο για την Καλλονή.
Μακρινή εκτέλεση φάουλ για την Καλλονή, κανείς δεν μπήκε στην πορεία της κι αυτή τελικά σταμάτησε στο δοκάρι του Ατρόμητου!
83' ΓΚΟΛ για τον Ατρόμητο!
Σέντρα του Καραμάνου απ' τα δεξιά, πετάγεται και κάνει την προβολή στην καρδιά της άμυνας ο Παπάζογλου για το 1-1.
Για την ώρα η Καλλονή δεν κινδυνεύει -βάσει και των άλλων αποτελεσμάτων- με υποβιβασμό, όσο μένει το 1-1.
ΤΕΛΟΣ στο ματς!
Στο 1-1 οι δύο ομάδες, η Καλλονή ανανέωσε το... ραντεβού της με τη Σούπερ Λίγκα και για τη νέα χρονιά!