Μπάγερν-Μπαρτσελόνα

Μπαρτσελόνα στον τελικό δια περιπάτου; Η Μπάγερν μετά το 3-0 της Καταλονίας έχει ένα... βουνό μπροστά της, όμως δεν θέλει να αφήσει σε καμία περίπτωση τον Μέσι να κάνει κι άλλο πάρτι στην «Allianz Arena». Σε real-time η εξέλιξη από το sport-fm.gr

21:19
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση της Μπάγερν κόντρα στην Μπαρτσελόνα.
21:23
Δεύτερος ημιτελικός του Champions League στην «Allianz Arena» ανάμεσα στις δύο ομάδες.
21:24
Στο πρώτο ματς, στο «Camp Nou», ο Μέσι (δύο γκολ, μία ασίστ στον Νεϊμάρ) πήρε στις πλάτες του τους Καταλανούς και μέσα σε ένα τέταρτο τους οδήγησε στο 3-0, που τους φέρνει με το ένα πόδι στον τελικό του Βερολίνου.
21:26
Από την άλλη πλευρά, οι Βαυαροί έχουν ένα… βουνό μπροστά τους, όμως σε καμία περίπτωση δεν θα αφήσουν τους αντιπάλους τους να τους πετάξουν εκτός χωρίς ουσιαστικά να ιδρώσουν.
21:31
Η κούπα που όλοι θέλουν βρίσκεται στην είσοδο του αγωνιστικού χώρου του γηπέδου. Μία εκ των δύο όμως θα έχει την ευκαιρία να την διεκδικήσει στον τελικό. Εικόνα live21960169/68951.jpg
21:33
Ο νικητής του ζευγαριού αντιμετωπίζει μία εκ των Ρεάλ ή Γιουβέντους, που παίζουν αύριο στο "Μπερναμπέου" μετά τη νίκη των "μπιανκονέρι" 2-1 στο Τορίνο.
21:33
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων:
21:34
Μπάγερν (Πεπ Γκουαρντιόλα): Νόιερ, Ραφίνια, Μπενάτια, Μπόατενγκ, Μπερνάτ, Τσάμπι Αλόνσο, Μίλερ, Λαμ, Τιάγκο,Σβαϊνστάιγκερ , Λεβαντόφσκι
21:34
Στον πάγκο: Ρέινα, Ντάντε, Μαρτίνεθ, Πισάρο, Γκαουντίνο, Γκέντε, Ρόντε, Βάιζερ
21:35
21:35
Μπαρτσελόνα (Λουίς Ενρίκε): Τερ Στέγκεν, Άλβες, Πικέ, Μαστσεράνο, Άλμπα, Μπουσκέτς, Ράκιτιτς, Ινιέστα, Μέσι, Σουάρες, Νεϊμάρ
21:35
Στον πάγκο: Μπράβο, Μπαρτρά, Αντριάνο, Ματιέ, Τσάβι, Ραφίνια, Πέδρο
21:35
21:36
Διαιτητής της αναμέτρησης θα είναι ο Μαρκ Κλάτενμπεργκ (Αγγλία)
21:37
Παραμένουν οι γνωστές απουσίες των Αλάμπα, Ρόμπεν, Ριμπερί και Μπαντστούμπερ για τους Γερμανούς.
21:37
Χωρίς προβλήματα οι «μπλαουγκράνα». Επιστρέφει ο Ματιέ στην αποστολή, που δεν είχε αγωνιστεί στο πρώτο παιχνίδι.
21:40
Όσον αφορά την στατιστική είναι υπέρ της Μπαρτσελόνα. Μέχρι σήμερα καμία ομάδα δεν έχει καταφέρει να πάρει την πρόκριση σε νοκ-άουτ ματς του Champions League, μετά από ήττα 3-0.
21:46
Φοβερή ατμόσφαιρα από τους οπαδούς της Μπάγερν κατά την είσοδο των ομάδων. Εικόνα live21960169/69899.jpg
21:46
1' Έναρξη της αναμέτρησης
21:50
5' Μεγάλη ευκαιαρία για την Μπαρτσελόνα. Ο Ράκιτιτς βγαίνει στην πλάτη της άμυνας, έπειτα από μπαλιά του Άλβες, κάνει αμέσως το σουτ και ο Νόιερ διώχνει πολύ δύσκολα.
21:51
5' Άρχισε η δουλειά για τον Νόιερ. Σέντρα-σουτ του Νεϊμάρ, ο Γερμανός απομακρύνει σε κόρνερ.
21:51
6' Πάει να κάνει την ζημιά στην αντεπίθεση η Μπάγερν. Ο Μίλερ σπάει την μπάλα όμως το σουτ του Μπενάτια, που ανέβηκε, κόντραρε στα σώματα.
21:53
7' ΓΚΟΛ 1-0 η Μπάγερν!
21:53
Ο Μπενάτια είναι αμαρκάριστος στην καρδιά της περιοχής, παίρνει ανενόχλητος την κεφαλιά -έπειτα από κόρνερ, στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα.
21:55
10' Έχει πάρει φωτιά η "Allianz Arena"
21:59
13' Μακρινό σουτ του Σβαϊνστάιγκερ, η μπάλα άουτ.
22:00
15' ΓΚΟΛ, 1-1, η Μπαρτσελόνα
22:01
Πανέμορφη κάθετη του Μέσι, ο Σουάρες βγήκε στην πλάτη της άμυνας και έδωσε "πάρε βάλε" πάσα στον Νεϊμάρ για την ισοφάριση.
22:04
19' Ευκαιρία για την Μπάγερν. Σέντρα του Λαμ, κεφαλιά του Μίλερ και ο Τερ Στέγκεν απογειώνεται και διώχνει.
22:12
27' Μεγάλη ευκαιρία για την Μπάγερν. Ο Μίλερ κάνει έξυπνη πάσα στον Λεβαντόφσκι αλλά αυτός δεν μπορεί να νικήσει τον Τερ Στέγκεν, από κοντινή απόσταση.
22:13
28' Απάντηση της Μπαρτσελόνα. Ο Μέσι παίρνει την μπάλα απ' τον Νεϊμάρ κάνει το σουτ στην κίνηση αλλά μπλοκάρει ο Νόιερ.
22:15
29' ΓΚΟΛ, 2-1, η Μπαρτσελόνα
22:16
Ο Σουάρες βγαίνει στην αντεπίθεση σπάει στον Νεϊμάρ κι αυτός με σουτ στην κλειστή γωνία δίνει προβάδισμα στους Καταλανούς.
22:21
35' Μετά το προβάδισμα των Καταλανών έχει πέσει κάπως ο εξαιρετικός ρυθμός που είχε το ματς.
22:23
38' Φάση για την Μπάγερν. Σέντρα του Μπερνάτ, κεφαλιά του Σβαϊνστάιγκερ και ο Τερ Στέγκεν διώχνει δύσκολα σε κόρνερ.
22:25
40' Τεράστια επέμβαση του Τερ Στέγκεν. Ο Λεβαντόφσκι ευνοήθηκε από τις κόντρες, έκανε δυνατό σουτ μέσα στην περιοχή και ο γκολκίπερ της Μπάρτσα με διπλή προσπάθεια έδιωξε πάνω στην γραμμή.
22:26
41' Κίτρινη κάρτα στον Ραφίνια.
22:30
22:30
Η απόκρουση του Τερ Στέγκεν πάνω στη γραμμή.
22:30
45' Κεφαλιά του Μπενάτια, η μπάλα λίγο άουτ.
22:30
Δύο λεπτά καθυστερήσεων
22:32
45+1' Κίτρινη στον Αλκάνταρα
22:33
45+2' Τέλος πρώτου ημιχρόνου
22:33
Η Μπαρτσελόνα προηγείται 2-1 στην έδρα της Μπάγερν.
22:49
46' Αλλαγή για την Μπαρτσελόνα. Ο Σουάρες αφήνει την θέση του στον Πέδρο.
22:51
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο
22:59
55' Σουτ του Μίλερ, η μπάλα πολλά μέτρα μακριά απ' την εστία του Τερ Στέγκεν.
23:01
57' Φάση για την Μπάγερν. Σουτ στην κίνηση από τον Μπερνάτ, η μπάλα λίγο άουτ.
23:04
59' ΓΚΟΛ, 2-2, η Μπάγερν
23:05
Ωραία ατομική ενέργεια του Λεβαντόφσκι, που τελειώνει την προσπάθειά του με σουτ από το ύψος της περιοχής και ο Τερ Στέγκεν βλέπει την μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα.
23:07
64' Φάση για την Μπάγερν. Αναστάτωση στην περιοχή, ο Μίλερ κάνει το σουτ και η μπάλα φεύγει άουτ.
23:08
64' Κίτρινη κάρτα στον Ράκιτιτς
23:12
68' Αλλαγή για την Μπάγερν. Στη θέση του Λαμ πέρασε ο Ρόντε
23:15
71' Αλλαγή για την Μπαρτσελόνα. Ο Ματιέ αντί του Ράκιτιτς.
23:18
74' ΓΚΟΛ, 3-2, η Μπάγερν
23:19
Ο Σβαϊνστάιγκερ ανοίγει στον Μίλερ και αυτός με σουτ στην κίνηση έξω απ'την περιοχή νικάει τον Τερ Στέγκεν.
23:20
75' Αλλαγή για την Μπαρτσελόνα. Ο Τσάβι στη θέση του Ινιέστα
23:20
77' Κίτρινη κάρτα στον Λεβαντόφσκι.
23:23
79' Σουτ του Λεβαντόφσκι, η μπάλα κοντράρει και φεύγει κόρνερ.
23:23
79' Κεφαλιά του Μπενάτια, η μπάλα άουτ.
23:26
82' Κίτρινη κάρτα στον Αλόνσο.
23:28
84' Κίτρινη κάρτα στον Ρόντε
23:31
87' Διπλή αλλαγή για την Μπάγερν. Στη θέση του Σβαϊνστάιγκερ πέρασε ο Γκέτσε, ενώ αντί του Μίλερ μπήκε ο Γκέτσε.
23:38
Τέλος της αναμέτρησης
23:38
Η Μπάγερν κέρδισε 3-2, όμως η Μπαρτσελόνα πέρασε στον τελικό του Βερολίνου, χάρη στο 3-0 του πρώτου ματς.
23:38
Μπενάτια, Λεβαντόφσκι και Μίλερ τα γκολ των γηπεδούχων. Ο Νεϊμάρ πέτυχε και τα δύο τέρματα των Καταλανών.