Ρεάλ Μαδρίτης-Γιουβέντους

Παρακολουθήστε σε real time τον μεγάλο επαναληπτικό του 2-1 απ' το Τορίνο, ανάμεσα σε Ρεάλ και Γιουβέντους.

21:25
Καλησπέρα σε όλους. Μαζί θα παρακολουθήσουμε το μεγάλο παιχνίδι ανάμεσα σε Ρεάλ Μαδρίτης και Γιουβέντους.
21:25
Στο πρώτο ματς οι Ιταλοί είχαν επικράτησε 2-1 μέσα στο Τορίνο, όμως σήμερα τα πράγματα θα ‘ναι πιο δύσκολα.
21:25
Αφενός γιατί η βασίλισσα παίζει στο σπίτι της, αφετέρου γιατί… δύσκολα να κάνει ξανά τόσο κακή εμφάνιση (όπως στην Ιταλία).
21:26
Στον τελικό του Βερολίνου περιμένει ήδη η Μπαρτσελόνα που πέταξε εκτός -με άνεση- την Μπάγερν Μονάχου. Θα δούμε για πρώτη φορά ισπανικό clasico; Η θα έχουμε ιταλοισπανική μονομαχία; Απαντήσεις σε… δύο ώρες και κάτι!
21:27
Η ενδεκάδα της Ρεάλ: Κασίγιας, Βαράν, Σέρχιο Ράμος, Ρονάλντο, Κρόος, Μπενζεμά, Χάμες, Μπέιλ, Μαρσέλο, Καρβαχάλ, Ίσκο
21:27
Η ενδεκάδα της Γιουβέντους: Μπουφόν, Λιχτστάινερ, Μπονούτσι, Κιελίνι, Εβρά, Μαρκίζιο, Πίρλο, Πογκμπά, Βιδάλ, Τέβεζ, Μοράτα
21:28
Ο Μπενζεμά επανέρχεται για τη βασίλισσα, ενώ ο Σέρχιο Ράμος απόψε θα αγωνιστεί κανονικά στο κέντρο της άμυνας.
21:28
Επιστροφή υπάρχει και για τη Γιουβέντους, καθώς ο Πογκμπά είναι βασικός και έτοιμος να προσφέρει τις υπηρεσίες του.
21:29
Το... έλα να δεις έγινε κατά την άφιξη της αποστολής στο Μπερναμπέου. Δείτε εδώ περισσότερα.
21:36
Δέκα λεπτά απομένουν για τη σέντρα στο Μπερναμπέου και όλος ο ποδοσφαιρικός πλανήτης έχει στρέψει εκεί την προσοχή του.
21:46
Όρκος νίκης απ' τις δύο ομάδες κι όλα έτοιμα για σέντρα μέσα σε πανδαιμόνιο!
21:47
Σέντρα!
21:47
1' Κεφαλιά του Μπέιλ, φεύγει ψηλά άουτ η μπάλα.
21:49
Γρήγορος ρυθμός στον αγώνα μέχρι στιγμής, δεν κλείνεται πίσω η Γιούβε.
21:53
6' Μεγάλη φάση για Ρεάλ! Ο Μπενζεμά στοπάρει ωραία την μπάλα μέσα στην περιοχή, αποφεύγει τον Λιχτστάινερ, σουτάρει από κοντά, αλλά σημαδεύει ψηλά άουτ!
21:57
11' Εκτέλεση φάουλ από μακριά του Κριστιάνο, με δυσκολία σε κόρνερ ο Μπουφόν!
21:59
Πιέζει αρκετά η Ρεάλ, ειδικά στο χώρο του κέντρου και στις πρώτες μπαλιές. Αντέχει η Γιουβέντους για την ώρα.
22:00
14' Συρτό, ωραίο σουτ του Βιδάλ, πέφτει ο Κασίγιας και διώχνει πλάγια!
22:04
18' Ωραία προσπάθεια του Ίσκο, ο οποίος απέφυγε τον Εβρά μέσα στην περιοχή, έκανε το σουτ, όμως η μπάλα έφυγε άουτ.
22:06
19' Έσπασε το τεχνικό οφσαίντ ο Μπενζεμά, βγήκε απ' τα δεξιά, αλλά η πάσα του στην καρδιά της άμυνας δεν ήταν η καλύτερη δυνατή!
22:06
20' Φάση μεγάλη για Ρεάλ! Βολίδα από μακριά του Μπέιλ, πέφτει εντυπωσιακά και διώχνει ο Μπουφόν.
22:08
22' ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΗ ΡΕΑΛ
22:09
Ο Κιελίνι βρίσκει στο πόδι τον Χάμες και σωστά υποδεικνύεται πέναλτι για τη βασίλισσα!
22:09
23' ΓΚΟΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΡΕΑΛ!
22:09
Από την άσπρη βούλα ο Κριστιάνο Ρονάλντο ευστοχεί και κάνει το 1-0 για τη Ρεάλ. Σκορ πρόκρισης τώρα πια για τους Μαδριλένους (2-1 υπέρ της Γιούβε το πρώτο ματς).
22:16
29' Στον αιφνιδιασμό έφυγε η Ρεάλ, ο Μπενζεμά άνοιξε στο πλάι στον Κριστιάνο, αυτός απέφυγε τον προσωπικό του αντίπαλο, θα μπορούσε να σουτάρει, αλλά προτίμησε την πάσα που ήταν κακή και χάθηκε η ευκαιρία.
22:17
30' Φάση για τη Ρεάλ! Εκτέλεση κόρνερ, κεφαλιά του Μπενζεμά, μαζεύει ο Μπουφόν που είχε υπό τον έλεγχό του την μπάλα.
22:18
32' Κίτρινη κάρτα στον Ίσκο.
22:24
Δεν το βάζει κάτω η Γιουβέντους που προσπαθεί από τα πλάγια και με κόρνερ να απειλήσει την εστία του Κασίγιας.
22:25
39' Σουτ του Μπενζεμά, ελάχιστα έξω απ' την περιοχή, φεύγει λίγο πάνω απ' το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα.
22:27
41' Φάση για τη Ρεάλ. Έγινε η βαθιά μπαλιά για τον Κριστιάνο στον αιφνιδιασμό, έφυγε κατά μέτωπο για την εστία, σούταρε με το "κακό" πόδι του, σημαδεύοντας λίγο άουτ.
22:28
41' Κι άλλη φάση για τη Ρεάλ! Ελιγμός του Μπενζεμά μέσα στην περιοχή, σουτ διαγώνιο από κοντά του Γάλλου, διώχνει ο Μπουφόν που είχε κλείσει τη γωνία του.
22:31
44' Κίτρινη κάρτα στον Χάμες για θέατρο που έπεσε στην περιοχή.
22:33
Ημίχρονο στο Μπερναμπέου. 1-0 η Ρεάλ με το πέναλτι του Κριστιάνο. Ανώτεροι οι γηπεδούχοι, είχαν κι άλλες φάσεις για γκολ.
22:50
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος
22:54
Πάντα στο 1-0 η Ρεάλ, υπενθυμίζεται πως αυτή τη στιγμή έχει σκορ πρόκρισης.
22:56
51' Φάση για τη Γιούβε! Δυνατό μακρινό σουτ του Μαρκίζιο, φεύγει δίπλα (όχι πολύ) απ' τα δοκάρια του Κασίγιας
22:57
53' Σουτ του Μαρσέλο υπό καλές προϋποθέσεις και καλή απόσταση, άουτ η μπάλα.
23:00
Ανεβασμένη η Γιουβέντους που δειλά-δειλά θέλει να απειλήσει πραγματικά την εστία του Κασίγιας.
23:02
57' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΓΙΟΥΒΕ
23:03
Φάση διαρκείας στα καρέ της Ρεάλ Μαδρίτης, με την άμυνα να μην μπορεί να διώξει, ο Πογκμπά έπιασε κεφαλιά για τον Μοράτα και ο... πρώην με δυνατό σουτ από κοντά γράφει το 1-1.
23:03
Σκορ πρόκρισης τώρα για τους Ιταλούς μετά και το υπέρ τους 2-1 στο Τορίνο.
23:08
63' Μεγάλη φάση για τη Ρεάλ! Με τακουνάκι ο Χάμες δίνει στον Μαρσέλο, αυτός τη γλυκιά σέντρα και ο Μπέιλ από κοντά με γυριστό δεν βρίσκει δίχτυα!
23:10
66' Στον αιφνιδιασμό η Γιουβέντους, παράλληλη μπαλιά στην καρδιά της άμυνας για τον Μοράτα, αυτός δεν την προλαβαίνει κι ενώ η άμυνα ήταν σε... αποσύνθεση.
23:11
67' Αλλαγή για τη Ρεάλ. Μέσα ο Τσιτσαρίτο, έξω ο Μπενζεμά.
23:12
68' Δυνατό σουτ του Χάμες, έξω απ' την περιοχή, λίγο άουτ η μπάλα και ενώ πήρε πολλά φάλτσα.
23:14
70' Τεράστια επέμβαση του Κασίγιας που βγάζει τετ-α-τετ με τον Μαρκίζιο (από κάθετη Βιδάλ) και κρατάει ζωντανή την Ρεάλ!
23:15
70' Κίτρινη κάρτα στον Τέβεζ.
23:17
72' Εξαιρετική συνεργασία των παικτών της Ρεάλ, βγαίνει η μπαλιά για τον Μπέιλ στο δεύτερο δοκάρι, πηδάει πολύ ψηλά ο Ουαλός, αλλά από κοντά η κεφαλιά του φεύγει μόλις άουτ!
23:19
75' Πιέζει ασφυκτικά η Ρεάλ!
23:21
77' Κίτρινη κάρτα στον Λιχτστάινερ.
23:23
79' Αλλαγή για την Γιουβέντους. Ο Μπαρτσάλι αντί του Πίρλο.
23:23
79' Αποθέωση για τον Πίρλο από ολόκληρο το Μπερναμπέου.
23:23
Δέκα λεπτά και κάτι για να μείνει ζωντανή η Ρεάλ.
23:25
81' Χλιαρό σουτ του Κρόος, ο Μπουφόν μπλοκάρει εύκολα.
23:28
84' Σουτ του Μπέιλ έξω από την περιοχή, η μπάλα λίγο άουτ, αλλά με τον Μπουφόν να φαίνεται να ελέγχει τη φάση.
23:28
84' Αλλαγή για την Γιουβέντους. Αντί του Μοράτα πέρασε ο Γιορέντε.
23:31
85' Η Γιουβέντους είναι καλά κλεισμένη πίσω και παρά την πίεση της Ρεάλ ελέγχει την κατάσταση.
23:32
88' Μεγάλη ευκαιρία για την Γιουβέντους. Ο Γιορέντε ανοίγει στον Πογκμπά, που κάνει το σουτ, αλλά ο Κασίγιας διώχνει.
23:33
89' Αλλαγή για την Γιουβέντους. Ο Περέιρα στη θέση του Μοράτα.
23:35
Τέσσερα λεπτά καθυστερήσεων
23:39
90+4' Τέλος της αναμέτρησης
23:39
Η Γιουβέντους με χρυσή ισοπαλία 1-1 στην έδρα της Ρεάλ πάει στον τελικό του Βερολίνου
23:41
Ο Ρονάλντο στο 23ο λεπτό άνοιξε το σκορ, όμως το γκολ του Άλβαρο Μοράτα έστειλε τους Ιταλούς στον τελικό, έπειτα και από το 2-1 του Τορίνο.