Ρεάλ Μαδρίτης-Γιουβέντους

Παρακολουθήστε σε real time τον μεγάλο επαναληπτικό του 2-1 απ' το Τορίνο, ανάμεσα σε Ρεάλ και Γιουβέντους.
Καλησπέρα σε όλους. Μαζί θα παρακολουθήσουμε το μεγάλο παιχνίδι ανάμεσα σε Ρεάλ Μαδρίτης και Γιουβέντους.
Στο πρώτο ματς οι Ιταλοί είχαν επικράτησε 2-1 μέσα στο Τορίνο, όμως σήμερα τα πράγματα θα ‘ναι πιο δύσκολα.
Αφενός γιατί η βασίλισσα παίζει στο σπίτι της, αφετέρου γιατί… δύσκολα να κάνει ξανά τόσο κακή εμφάνιση (όπως στην Ιταλία).
Στον τελικό του Βερολίνου περιμένει ήδη η Μπαρτσελόνα που πέταξε εκτός -με άνεση- την Μπάγερν Μονάχου. Θα δούμε για πρώτη φορά ισπανικό clasico; Η θα έχουμε ιταλοισπανική μονομαχία; Απαντήσεις σε… δύο ώρες και κάτι!
Η ενδεκάδα της Ρεάλ: Κασίγιας, Βαράν, Σέρχιο Ράμος, Ρονάλντο, Κρόος, Μπενζεμά, Χάμες, Μπέιλ, Μαρσέλο, Καρβαχάλ, Ίσκο
Η ενδεκάδα της Γιουβέντους: Μπουφόν, Λιχτστάινερ, Μπονούτσι, Κιελίνι, Εβρά, Μαρκίζιο, Πίρλο, Πογκμπά, Βιδάλ, Τέβεζ, Μοράτα
Ο Μπενζεμά επανέρχεται για τη βασίλισσα, ενώ ο Σέρχιο Ράμος απόψε θα αγωνιστεί κανονικά στο κέντρο της άμυνας.
Επιστροφή υπάρχει και για τη Γιουβέντους, καθώς ο Πογκμπά είναι βασικός και έτοιμος να προσφέρει τις υπηρεσίες του.
Το... έλα να δεις έγινε κατά την άφιξη της αποστολής στο Μπερναμπέου. Δείτε εδώ περισσότερα.
Δέκα λεπτά απομένουν για τη σέντρα στο Μπερναμπέου και όλος ο ποδοσφαιρικός πλανήτης έχει στρέψει εκεί την προσοχή του.
Όρκος νίκης απ' τις δύο ομάδες κι όλα έτοιμα για σέντρα μέσα σε πανδαιμόνιο!
Σέντρα!
1' Κεφαλιά του Μπέιλ, φεύγει ψηλά άουτ η μπάλα.
Γρήγορος ρυθμός στον αγώνα μέχρι στιγμής, δεν κλείνεται πίσω η Γιούβε.
6' Μεγάλη φάση για Ρεάλ! Ο Μπενζεμά στοπάρει ωραία την μπάλα μέσα στην περιοχή, αποφεύγει τον Λιχτστάινερ, σουτάρει από κοντά, αλλά σημαδεύει ψηλά άουτ!
11' Εκτέλεση φάουλ από μακριά του Κριστιάνο, με δυσκολία σε κόρνερ ο Μπουφόν!
Πιέζει αρκετά η Ρεάλ, ειδικά στο χώρο του κέντρου και στις πρώτες μπαλιές. Αντέχει η Γιουβέντους για την ώρα.
14' Συρτό, ωραίο σουτ του Βιδάλ, πέφτει ο Κασίγιας και διώχνει πλάγια!
18' Ωραία προσπάθεια του Ίσκο, ο οποίος απέφυγε τον Εβρά μέσα στην περιοχή, έκανε το σουτ, όμως η μπάλα έφυγε άουτ.
19' Έσπασε το τεχνικό οφσαίντ ο Μπενζεμά, βγήκε απ' τα δεξιά, αλλά η πάσα του στην καρδιά της άμυνας δεν ήταν η καλύτερη δυνατή!
20' Φάση μεγάλη για Ρεάλ! Βολίδα από μακριά του Μπέιλ, πέφτει εντυπωσιακά και διώχνει ο Μπουφόν.
22' ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΗ ΡΕΑΛ
Ο Κιελίνι βρίσκει στο πόδι τον Χάμες και σωστά υποδεικνύεται πέναλτι για τη βασίλισσα!
23' ΓΚΟΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΡΕΑΛ!
Από την άσπρη βούλα ο Κριστιάνο Ρονάλντο ευστοχεί και κάνει το 1-0 για τη Ρεάλ. Σκορ πρόκρισης τώρα πια για τους Μαδριλένους (2-1 υπέρ της Γιούβε το πρώτο ματς).
29' Στον αιφνιδιασμό έφυγε η Ρεάλ, ο Μπενζεμά άνοιξε στο πλάι στον Κριστιάνο, αυτός απέφυγε τον προσωπικό του αντίπαλο, θα μπορούσε να σουτάρει, αλλά προτίμησε την πάσα που ήταν κακή και χάθηκε η ευκαιρία.
30' Φάση για τη Ρεάλ! Εκτέλεση κόρνερ, κεφαλιά του Μπενζεμά, μαζεύει ο Μπουφόν που είχε υπό τον έλεγχό του την μπάλα.
32' Κίτρινη κάρτα στον Ίσκο.
Δεν το βάζει κάτω η Γιουβέντους που προσπαθεί από τα πλάγια και με κόρνερ να απειλήσει την εστία του Κασίγιας.
39' Σουτ του Μπενζεμά, ελάχιστα έξω απ' την περιοχή, φεύγει λίγο πάνω απ' το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα.
41' Φάση για τη Ρεάλ. Έγινε η βαθιά μπαλιά για τον Κριστιάνο στον αιφνιδιασμό, έφυγε κατά μέτωπο για την εστία, σούταρε με το "κακό" πόδι του, σημαδεύοντας λίγο άουτ.
41' Κι άλλη φάση για τη Ρεάλ! Ελιγμός του Μπενζεμά μέσα στην περιοχή, σουτ διαγώνιο από κοντά του Γάλλου, διώχνει ο Μπουφόν που είχε κλείσει τη γωνία του.
44' Κίτρινη κάρτα στον Χάμες για θέατρο που έπεσε στην περιοχή.
Ημίχρονο στο Μπερναμπέου. 1-0 η Ρεάλ με το πέναλτι του Κριστιάνο. Ανώτεροι οι γηπεδούχοι, είχαν κι άλλες φάσεις για γκολ.
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος
Πάντα στο 1-0 η Ρεάλ, υπενθυμίζεται πως αυτή τη στιγμή έχει σκορ πρόκρισης.
51' Φάση για τη Γιούβε! Δυνατό μακρινό σουτ του Μαρκίζιο, φεύγει δίπλα (όχι πολύ) απ' τα δοκάρια του Κασίγιας
53' Σουτ του Μαρσέλο υπό καλές προϋποθέσεις και καλή απόσταση, άουτ η μπάλα.
Ανεβασμένη η Γιουβέντους που δειλά-δειλά θέλει να απειλήσει πραγματικά την εστία του Κασίγιας.
57' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΓΙΟΥΒΕ
Φάση διαρκείας στα καρέ της Ρεάλ Μαδρίτης, με την άμυνα να μην μπορεί να διώξει, ο Πογκμπά έπιασε κεφαλιά για τον Μοράτα και ο... πρώην με δυνατό σουτ από κοντά γράφει το 1-1.
Σκορ πρόκρισης τώρα για τους Ιταλούς μετά και το υπέρ τους 2-1 στο Τορίνο.
63' Μεγάλη φάση για τη Ρεάλ! Με τακουνάκι ο Χάμες δίνει στον Μαρσέλο, αυτός τη γλυκιά σέντρα και ο Μπέιλ από κοντά με γυριστό δεν βρίσκει δίχτυα!
66' Στον αιφνιδιασμό η Γιουβέντους, παράλληλη μπαλιά στην καρδιά της άμυνας για τον Μοράτα, αυτός δεν την προλαβαίνει κι ενώ η άμυνα ήταν σε... αποσύνθεση.
67' Αλλαγή για τη Ρεάλ. Μέσα ο Τσιτσαρίτο, έξω ο Μπενζεμά.
68' Δυνατό σουτ του Χάμες, έξω απ' την περιοχή, λίγο άουτ η μπάλα και ενώ πήρε πολλά φάλτσα.
70' Τεράστια επέμβαση του Κασίγιας που βγάζει τετ-α-τετ με τον Μαρκίζιο (από κάθετη Βιδάλ) και κρατάει ζωντανή την Ρεάλ!
70' Κίτρινη κάρτα στον Τέβεζ.
72' Εξαιρετική συνεργασία των παικτών της Ρεάλ, βγαίνει η μπαλιά για τον Μπέιλ στο δεύτερο δοκάρι, πηδάει πολύ ψηλά ο Ουαλός, αλλά από κοντά η κεφαλιά του φεύγει μόλις άουτ!
75' Πιέζει ασφυκτικά η Ρεάλ!
77' Κίτρινη κάρτα στον Λιχτστάινερ.
79' Αλλαγή για την Γιουβέντους. Ο Μπαρτσάλι αντί του Πίρλο.
79' Αποθέωση για τον Πίρλο από ολόκληρο το Μπερναμπέου.
Δέκα λεπτά και κάτι για να μείνει ζωντανή η Ρεάλ.
81' Χλιαρό σουτ του Κρόος, ο Μπουφόν μπλοκάρει εύκολα.
84' Σουτ του Μπέιλ έξω από την περιοχή, η μπάλα λίγο άουτ, αλλά με τον Μπουφόν να φαίνεται να ελέγχει τη φάση.
84' Αλλαγή για την Γιουβέντους. Αντί του Μοράτα πέρασε ο Γιορέντε.
85' Η Γιουβέντους είναι καλά κλεισμένη πίσω και παρά την πίεση της Ρεάλ ελέγχει την κατάσταση.
88' Μεγάλη ευκαιρία για την Γιουβέντους. Ο Γιορέντε ανοίγει στον Πογκμπά, που κάνει το σουτ, αλλά ο Κασίγιας διώχνει.
89' Αλλαγή για την Γιουβέντους. Ο Περέιρα στη θέση του Μοράτα.
Τέσσερα λεπτά καθυστερήσεων
90+4' Τέλος της αναμέτρησης
Η Γιουβέντους με χρυσή ισοπαλία 1-1 στην έδρα της Ρεάλ πάει στον τελικό του Βερολίνου
Ο Ρονάλντο στο 23ο λεπτό άνοιξε το σκορ, όμως το γκολ του Άλβαρο Μοράτα έστειλε τους Ιταλούς στον τελικό, έπειτα και από το 2-1 του Τορίνο.