Φιορεντίνα-Σεβίλλη 0-2 (τελικό)

Παρακολουθήστε σε real time από το sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα Φιορεντίνα-Σεβίλλη για τα ημιτελικά του Europa League.

21:58
Kαλησπέρα. Μαζί θα παρακολουθήσουμε τον επαναληπτικό ημιτελικό ανάμεσα στη Φιορεντίνα και τη Σεβίλλη, με τους Ισπανούς να έχουν το προβάδισμα με το 3-0 του πρώτου αγώνα.
21:58
Φιορεντίνα: Νέτο, Ροντρίγκεζ, Πιζάρο, Μ. Φερνάντεζ, Σάβιτς, Χοακίν, Μπασάντα, Μπόρχα Βαλέρο, Μάρκος Αλόνσο, Ίλισιτς, Σαλάχ
21:58
Σεβίλλη: Ρίκο, Τρεμουλινάς, Κριχόβιακ, Καρίσο, Μπάκα, Κολοτζιέτζακ, Ε. Μπανέγκα, Βιτόλο, Βιδάλ, Κόκε, Μ’ Μπια
22:00
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Ταταρουσάνου, Μπάντελι, Ακουιλάνι, Πασκουάλ, Μπερναρντέσκι, Λαζάρι, Μ. Γκόμεζ
22:01
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Μπέτο, Ναβάρο, Φιγκουέρας, Ντ. Σουάρες, Γκαμέιρο, Ρέγιες, Ιμπόρα
22:02
Διευθύνει ο Σλοβένος, Νταμίρ Σκόμινα
22:05
1' Σέντρα αγώνα
22:06
1' Πρώτο κόρνερ για Σεβίλλη
22:07
2' Δεύτερο απανωτό κόρνερ για τους Ισπανούς
22:10
4' Ωραία κίνηση του Ίλισιτς, κόβει την μπάλα στον Σαλάχ, αλλά γίνεται κόντρα στον Αιγύπτιο
22:15
10' Κόρνερ για τη Φιορεντίνα
22:19
12' Σουτ του Πιζάρο, κόντρα στον Μ' Μπιά, κόρνερ για τη Φιορεντίνα
22:20
15' Σουτ του Ίλισιτς, ψηλά
22:21
16' Κόρνερ για Φιορεντίνα
22:22
16' Ροντρίγκεζ την κεφαλιά, ο Ρίκο διώχνει εντυπωσιακά σε κόρνερ
22:26
21' Κίτρινη στον Πιζάρο, για μαρκάρισμα στον Βιδάλ
22:28
22' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΣΕΒΙΛΛΗ! Ο Μπανέγκα σε εκτέλεση φάουλ, η μπάλα περνάει και ο Μπάκα από κοντά σκοράρει και τελειώνει την υπόθεση πρόκριση
22:31
26' Κίτρινη στον Σάβιτς
22:31
27'0-2 η ΣΕΒΙΛΛΗ με τον Καρίσο
22:33
Ο Μπανέγκα εκτελεί φάουλ, ο Κόκε από το δεύτερο δοκάρι γυρίζει τη μπάλα και ο Καρίσο από κοντά το 0-2
22:34
29' Σουτ του Πιζάρο, δύσκολη επέμβαση του Ρίκο σε κόρνερ
22:39
34' Σουτ του Μπανέγκα, μπλοκάρει ο Νέτο
22:39
Κίτρινη ο Μπανέγκα
22:41
36' Σουτ του Ίλισιτς κόρνερ
22:42
37' Νέο κόρνερ παραχωρεί ο Κριχόβιακ
22:42
37' Ατομική προσπάθεια του Φερνάντεζ, σουτ από δύσκολη γωνία άουτ
22:44
38' Ο Βιτόλο με το κεφάλι στρώνει στον Κόκε, αυτός σουτάρει έξω από καλή θέση
22:47
42' Καλό σουτ του Σαλάχ, λίγο έξω από την εστία του Ρίκο
22:50
45' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ίλισιτς, πάνω από την εστία η μπάλα
22:52
45+1'Λήξη πρώτου μέρους, η πρόκριση έχει ήδη κριθεί, αφού τα γκολ των Μπάκα στο 22' και Καρίσο στο 27' δίνουν προβάδισμα 2-0 στη Σεβίλλη και μέσα στο "Αρτέμιο Φράνκι"
23:06
46' Πασκουάλ αντί Μπασάντα πρώτη αλλαγή για Φιορεντίνα
23:06
46' Σέντρα β' μέρους
23:07
46' Κόρνερ για Φιορεντίνα
23:10
49' Κίτρινη ο Μπόρχα Βαλέρο για θέατρο
23:14
52' Σαλάχ σουτ, αποκρούει ο Ρίκο, ο Ίλισιτς προσπαθεί να πλασάρει στο άδειο τέρμα, η μπάλα κόρνερ αφού χτυπά στα πόδια του πορτιέρο της Σεβίλλης
23:16
55' Ιμπόρα αντί Μπανέγκα πρώτη αλλγή για Σεβίλλη
23:19
58' Κόρνερ για Φιορεντίνα
23:21
60' Ο Μπάκα, γυρίζει για τον Βιδάλ, αλλά αυτός δεν προλαβαίνει για λίγο
23:22
61' Κόρνερ για Φιορεντίνα, Σαλάχ στον Ίλισιτς κόντρα νέο κόρνερ
23:23
62' Ο Βιδάλ γυρίζει στον Μπάκα, δεν μπορεί να πλασάρει καλά, άουτ
23:24
63' Νέο κόρνερ για Φιορεντίνα
23:26
65' Σουτ του Σαλάχ, κόρνερ
23:27
66' Πέναλτι για Φιορεντίνα, το κερδίζει ο Πιζάρο, από τον Κριχόβιακ
23:27
67' Στα περιστέρια ο Ίλισιτς
23:28
67' Μπάντελι αντί Ματίας Φερνάντεζ
23:29
68' Κόρνερ η Φιορεντίνα
23:31
70' Γκαμεϊρό αντί Μπάκα
23:31
70' Σουτ του Μπάντελ αποκρούει σε κόρνερ ο Ρίκο
23:35
74' Ρέγιες αντί Βιτόλο
23:41
80' Τετ-α-τετ με τον Ρίκο ο Ίλισιτς, το χάνει κι αυτό...
23:46
85' Λατζάρι αντί Μπόρχα Βαλέρο
23:47
86' Κόρνερ για Σεβίλλη
23:48
87' Ο Γκαμείρό από κοντά άουτ
00:00
Η Σεβίλλη με συνολικό σκορ 5-0 πήρε την πρόκριση, αφού επικράτησε 2-0 με τα γκολ των Μπάκα 22' και Καρίσο 27' και στο Αρτέμιο Φράνκι