Φιορεντίνα-Σεβίλλη 0-2 (τελικό)

Παρακολουθήστε σε real time από το sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα Φιορεντίνα-Σεβίλλη για τα ημιτελικά του Europa League.
Kαλησπέρα. Μαζί θα παρακολουθήσουμε τον επαναληπτικό ημιτελικό ανάμεσα στη Φιορεντίνα και τη Σεβίλλη, με τους Ισπανούς να έχουν το προβάδισμα με το 3-0 του πρώτου αγώνα.
Φιορεντίνα: Νέτο, Ροντρίγκεζ, Πιζάρο, Μ. Φερνάντεζ, Σάβιτς, Χοακίν, Μπασάντα, Μπόρχα Βαλέρο, Μάρκος Αλόνσο, Ίλισιτς, Σαλάχ
Σεβίλλη: Ρίκο, Τρεμουλινάς, Κριχόβιακ, Καρίσο, Μπάκα, Κολοτζιέτζακ, Ε. Μπανέγκα, Βιτόλο, Βιδάλ, Κόκε, Μ’ Μπια
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Ταταρουσάνου, Μπάντελι, Ακουιλάνι, Πασκουάλ, Μπερναρντέσκι, Λαζάρι, Μ. Γκόμεζ
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Μπέτο, Ναβάρο, Φιγκουέρας, Ντ. Σουάρες, Γκαμέιρο, Ρέγιες, Ιμπόρα
Διευθύνει ο Σλοβένος, Νταμίρ Σκόμινα
1' Σέντρα αγώνα
1' Πρώτο κόρνερ για Σεβίλλη
2' Δεύτερο απανωτό κόρνερ για τους Ισπανούς
4' Ωραία κίνηση του Ίλισιτς, κόβει την μπάλα στον Σαλάχ, αλλά γίνεται κόντρα στον Αιγύπτιο
10' Κόρνερ για τη Φιορεντίνα
12' Σουτ του Πιζάρο, κόντρα στον Μ' Μπιά, κόρνερ για τη Φιορεντίνα
15' Σουτ του Ίλισιτς, ψηλά
16' Κόρνερ για Φιορεντίνα
16' Ροντρίγκεζ την κεφαλιά, ο Ρίκο διώχνει εντυπωσιακά σε κόρνερ
21' Κίτρινη στον Πιζάρο, για μαρκάρισμα στον Βιδάλ
22' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΣΕΒΙΛΛΗ! Ο Μπανέγκα σε εκτέλεση φάουλ, η μπάλα περνάει και ο Μπάκα από κοντά σκοράρει και τελειώνει την υπόθεση πρόκριση
26' Κίτρινη στον Σάβιτς
27'0-2 η ΣΕΒΙΛΛΗ με τον Καρίσο
Ο Μπανέγκα εκτελεί φάουλ, ο Κόκε από το δεύτερο δοκάρι γυρίζει τη μπάλα και ο Καρίσο από κοντά το 0-2
29' Σουτ του Πιζάρο, δύσκολη επέμβαση του Ρίκο σε κόρνερ
34' Σουτ του Μπανέγκα, μπλοκάρει ο Νέτο
Κίτρινη ο Μπανέγκα
36' Σουτ του Ίλισιτς κόρνερ
37' Νέο κόρνερ παραχωρεί ο Κριχόβιακ
37' Ατομική προσπάθεια του Φερνάντεζ, σουτ από δύσκολη γωνία άουτ
38' Ο Βιτόλο με το κεφάλι στρώνει στον Κόκε, αυτός σουτάρει έξω από καλή θέση
42' Καλό σουτ του Σαλάχ, λίγο έξω από την εστία του Ρίκο
45' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ίλισιτς, πάνω από την εστία η μπάλα
45+1'Λήξη πρώτου μέρους, η πρόκριση έχει ήδη κριθεί, αφού τα γκολ των Μπάκα στο 22' και Καρίσο στο 27' δίνουν προβάδισμα 2-0 στη Σεβίλλη και μέσα στο "Αρτέμιο Φράνκι"
46' Πασκουάλ αντί Μπασάντα πρώτη αλλαγή για Φιορεντίνα
46' Σέντρα β' μέρους
46' Κόρνερ για Φιορεντίνα
49' Κίτρινη ο Μπόρχα Βαλέρο για θέατρο
52' Σαλάχ σουτ, αποκρούει ο Ρίκο, ο Ίλισιτς προσπαθεί να πλασάρει στο άδειο τέρμα, η μπάλα κόρνερ αφού χτυπά στα πόδια του πορτιέρο της Σεβίλλης
55' Ιμπόρα αντί Μπανέγκα πρώτη αλλγή για Σεβίλλη
58' Κόρνερ για Φιορεντίνα
60' Ο Μπάκα, γυρίζει για τον Βιδάλ, αλλά αυτός δεν προλαβαίνει για λίγο
61' Κόρνερ για Φιορεντίνα, Σαλάχ στον Ίλισιτς κόντρα νέο κόρνερ
62' Ο Βιδάλ γυρίζει στον Μπάκα, δεν μπορεί να πλασάρει καλά, άουτ
63' Νέο κόρνερ για Φιορεντίνα
65' Σουτ του Σαλάχ, κόρνερ
66' Πέναλτι για Φιορεντίνα, το κερδίζει ο Πιζάρο, από τον Κριχόβιακ
67' Στα περιστέρια ο Ίλισιτς
67' Μπάντελι αντί Ματίας Φερνάντεζ
68' Κόρνερ η Φιορεντίνα
70' Γκαμεϊρό αντί Μπάκα
70' Σουτ του Μπάντελ αποκρούει σε κόρνερ ο Ρίκο
74' Ρέγιες αντί Βιτόλο
80' Τετ-α-τετ με τον Ρίκο ο Ίλισιτς, το χάνει κι αυτό...
85' Λατζάρι αντί Μπόρχα Βαλέρο
86' Κόρνερ για Σεβίλλη
87' Ο Γκαμείρό από κοντά άουτ
Η Σεβίλλη με συνολικό σκορ 5-0 πήρε την πρόκριση, αφού επικράτησε 2-0 με τα γκολ των Μπάκα 22' και Καρίσο 27' και στο Αρτέμιο Φράνκι