Παρακολουθήστε από το control-room του sport-fm.gr την αναμέτρηση της ΑΕΚ κόντρα στον Ολυμπιακό Βόλου στο ΟΑΚΑ, για την 5η αγωνιστική των πλέι-οφ της Football League. Περιγραφή ΣΠΟΡ FM 94.6.

Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση της ΑΕΚ κόντρα στον Ολυμπιακό Βόλου.
18:33
Ματς για την 5η αγωνιστική των πλέι-οφ ανόδου της Football League στο ΟΑΚΑ.
18:42
Η ΑΕΚ μπορεί να είναι πρωτοπόρος (19 βαθμοί), όμως οι εμφανίσεις της μέχρι στιγμής στο μίνι-πρωτάθλημα την κάνουν να βλέπει το σημερινό παιχνίδι ως ευκαιρία για αγωνιστική ανάκαμψη.
18:42
Σαφώς, με λιγότερο άγχος η ομάδα του Δημήτρη Ελευθερόπουλου, που θα παραταχθεί με πρωταρχικό στόχο την διατήρηση του «μηδέν».
18:42
Αρκετές αλλαγές στο αρχικό σχήμα της «Ένωσης», πράγμα που ήταν αναμενόμενο να συμβεί από τον Τραϊανό Δέλλα.
18:44
Πάμε να τις δούμε αναλυτικά:
18:44
ΑΕΚ (Τραϊανός Δέλλας): Βούρας, Μπακάκης, Κολοβέτσιος, Σαρρής, Σοϊλέδης, Φαγιέ, Γιόχανσον, Πλατέλλας, Γροντής, Μπαρμπόσα, Αραβίδης
18:44
Στον πάγκο: Ανέστης, Γεωργέας, Κρισάντους, Λαμπρόπουλος, Ανάκογλου, Τζανετόπουλος, Ντακόλ
18:44
Ολυμπιακός Βόλου (Δημήτρης Ελευθερόπουλος): Ρίζος, Ζέρης, Μπούτσικος, Γιαλούσης, Μπάρμπας, Ρόκας, Κυζιρίδης, Μπιτάνγκ, Σκοπελίτης, Θέος, Διαμαντόπουλος
18:44
Στον πάγκο: Μαργαρίτης, Κολίτσι, Καρράς, Μακρυδημήτρης, Τριανταφυλλάκος, Μπαλντομπαλίεφ
18:44
Από το σχήμα της ΑΕΚ πιθανότατα ο Γροντής θα είναι αυτός που θα κληθεί να αγωνιστεί ως «10άρι», ενώ ο Φαγέ θα είναι δίπλα στον Γιόχανσον στα χαφ.
19:02
Διαιτητής της αναμέτρησης θα είναι ο Δημήτρης Στυλιάρας.
19:03
1' Έναρξη της αναμέτρησης
19:06
3' Πρώτο σουτ για την ΑΕΚ στο ματς. Το κάνει ο Φαγέ από το ύψος της περιοχής, αλλά η μπάλα φεύγει ψηλά άουτ.
19:07
4' Νέο σουτ για την ΑΕΚ. Ο Γιόχανσον επιχειρεί να νικήσει τον Ρίζο έξω από την περιοχή, η μπάλα περνάει λίγο δίπλα απ' την εστία.
19:12
9' Κίτρινη κάρτα στον Ρόκα για μαρκάρισμα στον Πλατέλλα. Χάνει τα δύο επόμενα παιχνίδια ο αρχηγός του Ολυμπιακού Βόλου.
19:18
15' Πρώτη καλή ευκαιρία για την ΑΕΚ. Εξαιρετική μπαλιά του Σοϊλέδη στην πλάτη της άμυνας για τον Αραβίδη, αυτός πρόλαβε την έξοδο του Ρίζου -επιχείρησε να τον κρεμάσει- αλλά η μπάλα δεν του έκανε το χατήρι και έφυγε πάνω απ' την εστία.
19:19
16' Απαντάει ο Ολυμπιακός Βόλου. Ο Μπακάκης δεν διώχνει σωστά την μπάλα έπειτα από σέντρα, ο Διαμαντόπουλος επωφελείται αλλά αστοχεί από κοντινή απόσταση.
19:24
21' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό Βόλου. Ο Διαμαντόπουλος κάνει σουτ στην κίνηση -έπειτα από σέντρα στο ύψος του πέναλτι- αλλά ο Βούρας πετάγεται και διώχνει δύσκολα σε κόρνερ.
19:26
23' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Αραβίδης κλέβει την μπάλα βγάζει τετ-α-τετ τον Πλατέλλα, ο οποίος όμως δεν λειτουργεί σωστά με αποτέλεσμα ο Ρίζος να μαζέψει την μπάλα.
19:27
24' Σουτ του Γροντή έξω από την περιοχή, η μπάλα άουτ χωρίς να προβληματίσει τον Ρίζο.
19:33
30' Έχει πέσει κάπως ο ρυθμός.
19:34
31' Νέα φάση για τον Ολυμπιακό Βόλου. Αμαρκάριστος ο Μπιτάνγκ στην περιοχή, κάνει το σουτ, με τον Μπακάκη να διώχνει στην γραμμή.
19:37
34' Σουτ του Φαγέ και πάλι από το ύψος της περιοχής, η μπάλα άουτ.
19:39
36' Κίτρινη κάρτα στον Μπάρμπα για μαρκάρισμα στον Γροντή.
19:47
43' Η ΑΕΚ δεν μπορεί να απειλήσει και ο Ολυμπιακός Βόλου κρατάει εύκολα το "μηδέν".
19:48
44' Ευκαιρία για την ΑΕΚ. Επικίνδυνη σέντρα του Σοϊλέδη, ο Μπουτζίκος παραλίγο να στείλει την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του όμως ο Ρίζος προλαβαίνει και διώχνει.
19:49
44' Νέα φάση για την ΑΕΚ. Σέντρα απ' τον Μπαρμπόσα, ο Μπακάκης προλαβαίνει την έξοδο του τερματοφύλακα, όμως η κεφαλιά του φεύγει άουτ.
19:49
45+1' Τέλος πρώτου ημιχρόνου
19:50
Παραμένει το 0-0 στο ΟΑΚΑ ανάμεσα σε ΑΕΚ και Ολυμπιακό Βόλου
20:05
46' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό Βόλου. Ο Τριανταφυλλάκος αντί του Ρόκα.
20:07
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο
20:10
49' ΓΚΟΛ, 1-0, για την ΑΕΚ!
20:11
Όμορφη ενέργεια του Πλατέλλα, άνοιξε στον Μπαρμπόσα, αυτός έβγαλε στον Αραβίδη, που σημάδεψε το δοκάρι και στην συνέχεια της φάσης ο Δημήτρης Γροντής με δυνατό σουτ ανοίγει το σκορ.
20:14
52' Φάση για τον Ολυμπιακό Βόλου. Λάθος συνεννόηση Σαρρή-Μπακάκη, ο Διαμαντόπουλος ανοίγει στον Μπιτάνγκ, που κάνει το σουτ αλλά η μπάλα φεύγει άουτ.
20:18
57' Πρόβλημα τραυματισμού για τον Μπακάκη, έπειτα από δυνατό μαρκάρισμα του Θέου, αποχωρεί με το φορείο και ετοιμάζεται ο Νίκος Γεωργέας.
20:18
57' Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Γεωργέας αντί του Μπακάκη
20:26
60' Η πρώτη εκτίμηση του ιατρικού τιμ της Ένωσης για τον Μιχάλη Μπακάκη αναφέρει πως το πρόβλημα είναι στον αριστερό χιαστό.
20:27
64' Αναγκαστική αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Ανάκογλου αντί του Γροντή.
20:28
Ο σκόρερ των κιτρινόμαυρων αποχώρησε καθώς ταλαιπωρείται από κράμπες.
20:30
69΄ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό Βόλου. Στη θέση του Σκοπελίτη πέρασε ο Μπαλντομπαλίεφ.
20:32
71' Φάση για την ΑΕΚ. Ωραία σέντρα του Ανάκογλου, ο Μπαρμπόσα κάνει σουτ στην κίνηση και η μπάλα φεύγει άουτ.
20:38
77' Ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ωραία ατομική ενέργεια του Πλατέλλα, που κάνει το σουτ, αλλά ο Ρίζος διώχνει στην κλειστή του γωνία.
20:39
78' Τρίτη και αυτή αναγκαστική αλλαγή για την ΑΕΚ! Ο Ντακόλ αντί του Φαγέ.
20:40
79' Σέντρα-σουτ του Γιαλούση, η μπάλα πάνω απ' την εστία του Βούρα.
20:41
80' Κίτρινη κάρτα στον Τριανταφυλλάκο.
20:45
85' Δεν έχει ρυθμό το παιχνίδι.
20:46
85' Ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ωραίο σουτ του Γιόχανσον, η μπάλα λίγο δίπλα απ' την εστία.
20:49
88' Φάση για τον Ολυμπιακό Βόλου. Σουτ του Μπιτάνγκ, ο Βούρας μπλοκάρει.
20:52
Τρία λεπτά καθυστερήσεων
20:57
90+3' Τέλος της αναμέτρησης