Ατρόμητος-ΠΑΟΚ

Παρακολουθήστε σε real time την αναμέτρηση των δύο ομάδων για τα πλέι οφ.

20:21
Καλησπέρα σε όλους. Μαζί θα παρακολουθήσουμε τον αγώνα του Ατρόμητου με τον ΠΑΟΚ για την πρεμιέρα των πλέι οφ.
20:21
Ο Παναθηναϊκός ξεκίνησε εκπληκτικά στο μίνι πρωτάθλημα, επικρατώντας δια περιπάτου 4-0 του Αστέρα Τρίπολης.
20:23
Η βαθμολογία στα πλέι οφ: Παναθηναϊκός 5, ΠΑΟΚ 2, Αστέρας 1, Ατρόμητος 0
20:23
Ατρόμητος: Γκορμπούνοφ, Γκαρσία, Κατσουράνης, Λαζαρίδης, Φυτανίδης, Κιβρακίδης, Κούρος, Αγκουαζί, Ούμπιντες, Ναπολεόνι, Καραμάνος.
20:23
ΠΑΟΚ: Ιτανζ, Ρατς, Κίτσιου, Τζαβέλλας, Βίτορ, Κάτσε, Νομπόα, Τζιόλης, Μακ, Περέιρα, Αθανασιάδης.
20:23
Στον πάγκο των γηπεδούχων: Μπάρκας, Κοντοές, Γεωργίου, Καράσκο, Μπάλλας, Παπάζογλου, Δημόυτσος.
20:23
Στον πάγκο του δικεφάλου: Γλύκος, Σκόνδρας, Κουλούρης, Σαββίδης, Πόζογλου, Μαντούρο, Ρικάρντο Κόστα.
20:29
Σέντρα στον αγώνα
20:35
6' Πρώτη απόπειρα του Ατρόμητου να επιτεθεί απ' τα αριστερά, κερδίζουν το κόρνερ οι γηπεδούχοι.
20:35
7' ΓΚΟΛ για τον Ατρόμητο!
20:36
Κακή έξοδος του Ιτάνζ, ο Αγκουαζί στο δεύτερο δοκάρι κάνει το εν κινήσει σουτ, ο Κίτσιου προσπάθησε πάνω στη γραμμή να διώξει, αλλά ο διαιτητής έδειξε πως η μπάλα πέρασε την τελική γραμμή και 1-0 ο Ατρόμητος.
20:37
Η μπάλα όντως πέρασε, προτού διώξει ο Κίτσιου και σωστά το γκολ του Ατρόμητου μέτρησε.
20:41
12' Ο ΠΑΟΚ προσπαθεί να ξεπεράσει την ψυχρολουσία και σιγά-σιγά δείχνει να αναλαμβάνει πρωτοβουλίες.
20:44
14' Πρώτη τελική για τον ΠΑΟΚ, με τον Κίτσιου απ' τα δεξιά να σεντράρει, τον Κλάους να πετάγεται με δύναμη λίγο πιο κάτω απ' το ύψος του πέναλτι, όμως η κεφαλιά του κατέληξε άουτ.
20:47
Μακ και Περέιρα δεν έχουν πάρει ακόμα πρωτοβουλίες για τον ΠΑΟΚ.
20:51
Κι άλλο κόρνερ κερδίζει ο Ατρόμητος στο 22'. Έχει πρόβλημα στον άξονα ο ΠΑΟΚ, έχουν κερδίσει κατά κράτος το κέντρο οι γηπεδούχοι.
20:56
Δυσκολεύεται πολύ ο ΠΑΟΚ, φτάσαμε στα μισά του πρώτου μέρους και έχει μόνο μια κεφαλιά του Κλάους.
21:01
31' ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!
21:02
Σύγχυση στην άμυνα του Ατρόμητου που δεν μπορεί να διώξει σε πρώτο χρόνο, η μπάλα φτάνει στον Τζιόλη μέσα στην περιοχή που κάνει εξαιρετικό γύρισμα και ο Περέιρα από κοντά και αφύλαχτος ισοφαρίζει σε 1-1.
21:05
35' Μεγάλη φάση για τον Ατρόμητο! Απ' τα αριστερά γίνεται η σέντρα, ο Καραμάνος πιάνει χλιαρή κεφαλιά με την μπάλα να φτάνει στον Ναπολεόνι. Αυτός πιάνει το δυνατό σουτ μέσα απ' την περιοχή του ΠΑΟΚ, αλλά ο Ιτάνζ του λέει όχι με δύσκολη επέμβαση!
21:08
39' Κίτρινη κάρτα στον Κιβρακίδη για μαρκάρισμα στον Τζιόλη με τα δύο πόδια.
21:10
Βγάζει περισσότερο πάθος πλέον ο ΠΑΟΚ, που θέλει να κάνει την ολική επαναφορά στο Περιστέρι.
21:12
43' Κίτρινη κάρτα στον Τζιόλη.
21:15
Ημίχρονο στο Περιστέρι. Στο 1-1 οι δύο ομάδες σε ένα μέτριο ποιοτικά ματς, με δύο καλές στιγμές εκατέρωθεν.
21:31
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος
21:34
49' Ο Ναπολεόνι έφυγε στον αιφνιδιασμό, πήγε να τα βάλει με 2-3 παίκτες του ΠΑΟΚ, έδωσε στο πλάι στον Καραμάνο, αυτός σούταρε απ' το ύψος της περιοχής, όμως ο Κίτσιου έβαλε το κορμί του και έδιωξε.
21:36
50' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Μέσα ο Κοντοές, έξω ο Κούρος.
21:37
51' Μεγάλη φάση για τον Ατρόμητο! Πολύ ωραία εκτέλεση φάουλ του Πίτου Γκαρσία, μόλις άουτ η μπάλα!
21:37
Μίνι διακοπή στο ματς. Ο διαιτητής Παπάς ζητά να κατέβει ένα πανό που έχουν ανεβάσει οι φίλοι του Ατρόμητου.
21:40
54' Κίτρινη κάρτα στον Πίτου Γκαρσία.
21:44
59' Σουτ του Πίτου Γκαρσία στην κόντρα που βγήκε ο Ατρόμητος, σε ετοιμότητα ο Ιτάνζ μπλόκαρε άνετα.
21:44
Έχει αποκτήσει ρυθμό το ματς.
21:46
60' Κίτρινη κάρτα στον Βίτορ, αρκετά φάουλ στο πρώτο τέταρτο του δεύτερου μέρους.
21:47
Δεύτερη αλλαγή για τον Ατρόμητο. Φεύγει ο Πίτου Γκαρσία, μπαίνει ο Δημούτσος στη θέση του.
21:48
62' Ωραία μπαλιά για τον Περέιρα στην περιοχή του Ατρόμητου, ποστάρει όμορφα, το σουτ του όμως κοντράρει.
21:52
Έχει πέσει λίγο το τέμπο...
21:56
20 λεπτά ακόμα, συν τις όποιες καθυστερήσεις στο Περιστέρι. Πάντα στο 1-1 οι δύο ομάδες, αποτέλεσμα που αν μείνει δεν το λες και ιδιαίτερα βολικό...
21:58
Μεγαλύτερη διάθεση δείχνει ο Ατρόμητος στα τελευταία λεπτά, ο οποίος κυνηγά πιο... ζεστά το γκολ.
22:01
75' Κίτρινη κάρτα στον Κλάους, που θέλησε να βάλει σφήνα το σώμα του σε μπαλιά στην μικρή περιοχή και άθελά του χτύπησε τον Γκορμπούνοφ, ο οποίος δέχεται τις πρώτες βοήθειες.
22:05
Ο Γκορμπούνοφ παρά το πρόβλημα τραυματισμού, έκανε νόημα πως μπορεί να συνεχίσει κι έτσι ο Ατρόμητος δεν θα προχωρήσει -για την ώρα- σε αναγκαστική αλλαγή.
22:08
82' Τελικά δεν μπορεί να συνεχίσει ο Γκορμπούνοφ, ο οποίος αφήνει τη θέση του στον Μπάρκα. Ο Αθανασιάδης αγκάλιασε τον τερματοφύλακα του Ατρόμητου, καθώς «ευθύνεται» για τον μικρο τραυματισμό του.
22:09
84' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Εξαιρετικός συνδυασμός Περέιρα-Κλάους, ο δεύτερος αποφεύγει τον προσωπικό του αντίπαλο, πιάνει το σουτ, με τον... κρύο Μπάρκα να το βγάζει και να κρατάει το 1-1.
22:10
85' Προσωπική ενέργεια του Μακ απ' τα αριστερά, κάνει το... μπάσιμο, αλλά το σουτ του υπό καλές προϋποθέσεις είναι άσχημο.
22:10
85' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Μέσα Πόζογλου, έξω Κάτσε.
22:13
87' Κίτρινη κάρτα στον Ρατς.
22:14
89' Μεγάλη φάση για τον Ατρόμητο! Ο Ούμπιδες βγάζει τετ-α-τετ τον Καραμάνο, αλλά ο Ιτάνζ τον νικάει και κρατάει όρθιο τον ΠΑΟΚ!
22:15
Έξι τα λεπτά των καθυστερήσεων στο Περιστέρι.
22:19
94' Συρτή βολίδα του Πόζογλου, το βγάζει με δυσκολία ο Μπάρκας που πέφτει για να σώσει την εστία του!
22:22
96' Ο Ιτάνζ σώζει ξανά τον ΠΑΟΚ με δύσκολη επέμβαση πάνω στον Καραμάνο που ήταν φάτσα με τον τερματοφύλακα του ΠΑΟΚ!