Ατρόμητος-ΠΑΟΚ

Παρακολουθήστε σε real time την αναμέτρηση των δύο ομάδων για τα πλέι οφ.
Καλησπέρα σε όλους. Μαζί θα παρακολουθήσουμε τον αγώνα του Ατρόμητου με τον ΠΑΟΚ για την πρεμιέρα των πλέι οφ.
Ο Παναθηναϊκός ξεκίνησε εκπληκτικά στο μίνι πρωτάθλημα, επικρατώντας δια περιπάτου 4-0 του Αστέρα Τρίπολης.
Η βαθμολογία στα πλέι οφ: Παναθηναϊκός 5, ΠΑΟΚ 2, Αστέρας 1, Ατρόμητος 0
Ατρόμητος: Γκορμπούνοφ, Γκαρσία, Κατσουράνης, Λαζαρίδης, Φυτανίδης, Κιβρακίδης, Κούρος, Αγκουαζί, Ούμπιντες, Ναπολεόνι, Καραμάνος.
ΠΑΟΚ: Ιτανζ, Ρατς, Κίτσιου, Τζαβέλλας, Βίτορ, Κάτσε, Νομπόα, Τζιόλης, Μακ, Περέιρα, Αθανασιάδης.
Στον πάγκο των γηπεδούχων: Μπάρκας, Κοντοές, Γεωργίου, Καράσκο, Μπάλλας, Παπάζογλου, Δημόυτσος.
Στον πάγκο του δικεφάλου: Γλύκος, Σκόνδρας, Κουλούρης, Σαββίδης, Πόζογλου, Μαντούρο, Ρικάρντο Κόστα.
Σέντρα στον αγώνα
6' Πρώτη απόπειρα του Ατρόμητου να επιτεθεί απ' τα αριστερά, κερδίζουν το κόρνερ οι γηπεδούχοι.
7' ΓΚΟΛ για τον Ατρόμητο!
Κακή έξοδος του Ιτάνζ, ο Αγκουαζί στο δεύτερο δοκάρι κάνει το εν κινήσει σουτ, ο Κίτσιου προσπάθησε πάνω στη γραμμή να διώξει, αλλά ο διαιτητής έδειξε πως η μπάλα πέρασε την τελική γραμμή και 1-0 ο Ατρόμητος.
Η μπάλα όντως πέρασε, προτού διώξει ο Κίτσιου και σωστά το γκολ του Ατρόμητου μέτρησε.
12' Ο ΠΑΟΚ προσπαθεί να ξεπεράσει την ψυχρολουσία και σιγά-σιγά δείχνει να αναλαμβάνει πρωτοβουλίες.
14' Πρώτη τελική για τον ΠΑΟΚ, με τον Κίτσιου απ' τα δεξιά να σεντράρει, τον Κλάους να πετάγεται με δύναμη λίγο πιο κάτω απ' το ύψος του πέναλτι, όμως η κεφαλιά του κατέληξε άουτ.
Μακ και Περέιρα δεν έχουν πάρει ακόμα πρωτοβουλίες για τον ΠΑΟΚ.
Κι άλλο κόρνερ κερδίζει ο Ατρόμητος στο 22'. Έχει πρόβλημα στον άξονα ο ΠΑΟΚ, έχουν κερδίσει κατά κράτος το κέντρο οι γηπεδούχοι.
Δυσκολεύεται πολύ ο ΠΑΟΚ, φτάσαμε στα μισά του πρώτου μέρους και έχει μόνο μια κεφαλιά του Κλάους.
31' ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!
Σύγχυση στην άμυνα του Ατρόμητου που δεν μπορεί να διώξει σε πρώτο χρόνο, η μπάλα φτάνει στον Τζιόλη μέσα στην περιοχή που κάνει εξαιρετικό γύρισμα και ο Περέιρα από κοντά και αφύλαχτος ισοφαρίζει σε 1-1.
35' Μεγάλη φάση για τον Ατρόμητο! Απ' τα αριστερά γίνεται η σέντρα, ο Καραμάνος πιάνει χλιαρή κεφαλιά με την μπάλα να φτάνει στον Ναπολεόνι. Αυτός πιάνει το δυνατό σουτ μέσα απ' την περιοχή του ΠΑΟΚ, αλλά ο Ιτάνζ του λέει όχι με δύσκολη επέμβαση!
39' Κίτρινη κάρτα στον Κιβρακίδη για μαρκάρισμα στον Τζιόλη με τα δύο πόδια.
Βγάζει περισσότερο πάθος πλέον ο ΠΑΟΚ, που θέλει να κάνει την ολική επαναφορά στο Περιστέρι.
43' Κίτρινη κάρτα στον Τζιόλη.
Ημίχρονο στο Περιστέρι. Στο 1-1 οι δύο ομάδες σε ένα μέτριο ποιοτικά ματς, με δύο καλές στιγμές εκατέρωθεν.
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος
49' Ο Ναπολεόνι έφυγε στον αιφνιδιασμό, πήγε να τα βάλει με 2-3 παίκτες του ΠΑΟΚ, έδωσε στο πλάι στον Καραμάνο, αυτός σούταρε απ' το ύψος της περιοχής, όμως ο Κίτσιου έβαλε το κορμί του και έδιωξε.
50' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Μέσα ο Κοντοές, έξω ο Κούρος.
51' Μεγάλη φάση για τον Ατρόμητο! Πολύ ωραία εκτέλεση φάουλ του Πίτου Γκαρσία, μόλις άουτ η μπάλα!
Μίνι διακοπή στο ματς. Ο διαιτητής Παπάς ζητά να κατέβει ένα πανό που έχουν ανεβάσει οι φίλοι του Ατρόμητου.
54' Κίτρινη κάρτα στον Πίτου Γκαρσία.
59' Σουτ του Πίτου Γκαρσία στην κόντρα που βγήκε ο Ατρόμητος, σε ετοιμότητα ο Ιτάνζ μπλόκαρε άνετα.
Έχει αποκτήσει ρυθμό το ματς.
60' Κίτρινη κάρτα στον Βίτορ, αρκετά φάουλ στο πρώτο τέταρτο του δεύτερου μέρους.
Δεύτερη αλλαγή για τον Ατρόμητο. Φεύγει ο Πίτου Γκαρσία, μπαίνει ο Δημούτσος στη θέση του.
62' Ωραία μπαλιά για τον Περέιρα στην περιοχή του Ατρόμητου, ποστάρει όμορφα, το σουτ του όμως κοντράρει.
Έχει πέσει λίγο το τέμπο...
20 λεπτά ακόμα, συν τις όποιες καθυστερήσεις στο Περιστέρι. Πάντα στο 1-1 οι δύο ομάδες, αποτέλεσμα που αν μείνει δεν το λες και ιδιαίτερα βολικό...
Μεγαλύτερη διάθεση δείχνει ο Ατρόμητος στα τελευταία λεπτά, ο οποίος κυνηγά πιο... ζεστά το γκολ.
75' Κίτρινη κάρτα στον Κλάους, που θέλησε να βάλει σφήνα το σώμα του σε μπαλιά στην μικρή περιοχή και άθελά του χτύπησε τον Γκορμπούνοφ, ο οποίος δέχεται τις πρώτες βοήθειες.
Ο Γκορμπούνοφ παρά το πρόβλημα τραυματισμού, έκανε νόημα πως μπορεί να συνεχίσει κι έτσι ο Ατρόμητος δεν θα προχωρήσει -για την ώρα- σε αναγκαστική αλλαγή.
82' Τελικά δεν μπορεί να συνεχίσει ο Γκορμπούνοφ, ο οποίος αφήνει τη θέση του στον Μπάρκα. Ο Αθανασιάδης αγκάλιασε τον τερματοφύλακα του Ατρόμητου, καθώς «ευθύνεται» για τον μικρο τραυματισμό του.
84' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Εξαιρετικός συνδυασμός Περέιρα-Κλάους, ο δεύτερος αποφεύγει τον προσωπικό του αντίπαλο, πιάνει το σουτ, με τον... κρύο Μπάρκα να το βγάζει και να κρατάει το 1-1.
85' Προσωπική ενέργεια του Μακ απ' τα αριστερά, κάνει το... μπάσιμο, αλλά το σουτ του υπό καλές προϋποθέσεις είναι άσχημο.
85' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Μέσα Πόζογλου, έξω Κάτσε.
87' Κίτρινη κάρτα στον Ρατς.
89' Μεγάλη φάση για τον Ατρόμητο! Ο Ούμπιδες βγάζει τετ-α-τετ τον Καραμάνο, αλλά ο Ιτάνζ τον νικάει και κρατάει όρθιο τον ΠΑΟΚ!
Έξι τα λεπτά των καθυστερήσεων στο Περιστέρι.
94' Συρτή βολίδα του Πόζογλου, το βγάζει με δυσκολία ο Μπάρκας που πέφτει για να σώσει την εστία του!
96' Ο Ιτάνζ σώζει ξανά τον ΠΑΟΚ με δύσκολη επέμβαση πάνω στον Καραμάνο που ήταν φάτσα με τον τερματοφύλακα του ΠΑΟΚ!
Τέλος στο ματς, στο 1-1 οι δύο ομάδες, μετά το 80' υπήρξαν αρκετές φάσεις.
Όχι και τόσο βολική ισοπαλία για τις δύο ομάδες...