Απόλλων - ΑΕΚ

Παρακολουθήστε από το control-room του sport-fm.gr την αναμέτρηση της ΑΕΚ κόντρα στον Απόλλωνα στην Ριζούπολη, στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής των πλέι-οφ της Football League.
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση της ΑΕΚ κόντρα στον Απόλλωνα.
Ματς για την 8η αγωνιστική των πλέι-οφ της Football League στην Ριζούπολη, με την «Ένωση» να είναι βαθμολογικά αδιάφορη, αφού έχει κλειδώσει την άνοδο.
Ελάχιστος κόσμος περίπου 20’ πριν την σέντρα στις κερκίδες.
Πριν από λίγα λεπτά η ΑΕΚ ανακοίνωσε μεγάλο φιλικό κόντρα στην Σεβίλλη, στις 8 Αυγούστου στο ΟΑΚΑ.
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων:
Απόλλων (Αλέκος Βοσνιάδης): Ταϊρης, Βασιλαντωνόπουλος, Κύργιας, Γκόλιας, Κοτσώνης, Ψιάνος, Βάντερσον, Φαρινόλα, Ανγκούλο, Λαγός, Τζιώρας.
Στον πάγκο: Πίτκας, Γεωργίου, Καραδέμητρος, Πινέιρο, Ηρακλής, Σουάνης, Μπαμ Μπαμ
ΑΕΚ (Τραϊανός Δέλλας): Καραγκιολίδης, Ρόβας, Κολοβέτσιος, Λαμπρόπουλος, Πεταυράκης, Ανάκογλου, Γιόχανσον, Πλατέλλας, Μπαρμπόσα, Αραβίδης, Κρισάντους
Στον πάγκο: Ανέστης, Γεωργέας, Ντακόλ, Σβάρνας, Σοϊλέδης, Ντούνης, Κορδέρο
Στις κερκίδες του γηπέδου, όπως αναμενόταν, βρίσκεται ο Αντρέ Σιμόες, που θα παρακολουθήσει για πρώτη φορά παιχνίδι της ΑΕΚ από κοντά.
Διαιτητής της αναμέτρησης θα είναι ο Γιάννης Παπαδόπουλος
1' Έναρξη της αναμέτρησης
3' Πρώτη φάση για την ΑΕΚ. Σουτ του Ανάκογλου έξω από την περιοχή, ο Ταΐρης διώχνει με δυσκολία.
12' Αρκετά σκληρά μαρκαρίσματα, από τα πρώτα λεπτά.
18' Καλή φάση για τον Απόλλωνα. Ο Φαρινόλα κάνει επικίνδυνη σέντρα από τα δεξιά, η μπάλα περνάει απ' τον Καραγκιολίδη και ο Ρόβας έδιωξε την τελευταία στιγμή πριν φτάσει στον Ανγκούλο.
22' Μεγάλη ευκαιρία για τον Απόλλωνα. Εκπληκτική κούρσα του ο Φαρινόλα κάνει την κάθετη στον Βασιλαντωνόπουλου, που όμως πλασάρει άουτ.
24' ΓΚΟΛ 1-0 ο Απόλλων!
Ωραία σέντρα του Βασιλαντωνόπουλου, η άμυνα της ΑΕΚ... κοιμάται και ο Τζιώρας με έξυπνη κεφαλιά στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.
29' Ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ωραίο σουτ του Πλατέλλα έξω απ' την περιοχή, η μπάλα φεύγει λίγο άουτ.
33' Ακυρώνεται γκολ του Ανγκούλο ως οφσάιντ. Εξαιρετικά δύσκολη φάση με τον παίκτη να φαίνεται να καλύπτεται έστω και οριακά.
36' Τελική για την ΑΕΚ. Μακρινό σουτ του Αραβίδη, μπλοκάρει εύκολα ο Ταΐρης.
37' ΓΚΟΛ 1-1 η ΑΕΚ!
Εκτέλεση φάουλ του Αραβίδη, αναστάτωση στην άμυνα του Απόλλωνα, η μπάλα φτάνει στα πόδια του Κρισάντους και με κοντινή προβολή ισοφαρίζει.
43' Δεν έχει ρυθμό το ματς.
45+1' ΓΚΟΛ 2-1 ο Απόλλων!
Αντεπίθεση για τους γηπεδούχους, ο Τζιώρας βγάζει τον Ανγκούλο απέναντι απ' τον Καραγκιολίδη και αυτός πλασάρει στα δίχτυα.
45+2΄ Τέλος πρώτου ημιχρόνου
Η ΑΕΚ βρίσκεται πίσω στο σκορ 2-1 στην έδρα του Απόλλωνα.
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο
48' Εκτέλεση φάουλ του Αραβίδη, γύρισμα του Λαμπρόπουλου, η μπάλα φεύγει πολλά μέτρα άουτ.
49' Κίτρινη κάρτα στον Βασιλαντωνόπουλο
53' Σουτ του Πεταυράκη έξω από την περιοχή, η μπάλα φεύγει αρκετά άουτ.
55' Φοβερή εναλλαγή της μπάλας από τους γηπεδούχους, ο Τζιώρας μπαίνει στην περιοχή και τελευταία στιγμή τον προλαβαίνει ο Γιόχανσον.
62΄Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ. Η μπάλα στρώνεται στον Μπαρμπόσα που πιάνει με την μία το σουτ και ο Ταΐρης με εξαιρετική επέμβαση διώχνει σε κόρνερ.
63' Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Σοϊλέδης στη θέση του Πεταυράκη.
65' Γύρισμα του Αραβίδη, ο Κρισάντους πιάνει την κεφαλιά αλλά η μπάλα φεύγει αρκετά άουτ.
66' Φάση διαρκείας στα καρέ του Απόλλωνα. Ο Κρισάντους δεν μπορεί να τελειώσει την φάση, η μπάλα φτάνει στα πόδια του Αραβίδη αλλά το σουτ-βολέ που επιχείρησε έφυγε πάνω απ' την εστία.
69' Ευκαιρία για τον Απόλλωνα. Κεφαλιά του Φαρινόλα, η μπάλα φτάνει στον Βάντερσον, που κάνει με την μία το σουτ αλλά δεν ανησυχεί τον Καραγκιολίδη.
70' Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Ο Ηρακλής αντί του Ανγκούλο.
71' Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Ντούνης στην θέση του Ανάκογλου.
77' ΓΚΟΛ 2-2 η ΑΕΚ!
Ο Κρισάντους υποδέχεται άψογα την σέντρα του Μπαρμπόσα, γυρνάει άψογα και τελειώνει την φάση.
78' Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Ο Σουάνης αντί του Λαγού.
81' Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Κορδέρο στην θέση του Κολοβέτσιου.
81' ΓΚΟΛ 3-2 ο Απόλλων!
Ο Σουάνης με σουτάρα λίγα μέτρα μετά από την σέντρα κρέμασε τον Καραγκιολίδη.
83' Ένταση στην κερκίδα των οπαδών της ΑΕΚ, με τον διαιτητή να διακόπτει για μερικά λεπτά το παιχνίδι.
86' Ευκαιρία για τον Απόλλωνα. Σουτ του Ηρακλή έξω απ' την περιοχή, η μπάλα λίγο άουτ.
87' Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Ο Τζιώρας αφήνει την θέση του (πήρε και κίτρινη λόγω καθυστέρησης) στον Καραδέμητρο.
88' ΓΚΟΛ 3-3 η ΑΕΚ!
Έξυπνο σουτ του Μπαρμπόσα έξω απ' την περιοχή με τον Ταΐρη να βλέπει την μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα του.
90+1΄ Κεφαλιά του Γιόχανσον, έπειτα από κόρνερ, η μπάλα πάνω απ' την εστία.
90+3΄ Δεύτερη κίτρινη κάρτα μέσα σε λίγα λεπτά για τον Ηρακλή.
90+4' Τέλος της αναμέτρησης
Απόλλων και ΑΕΚ ήρθαν ισόπαλοι 3-3 στην Ριζούπολη
Τζιώρας, Ανγκούλο και Σουάνης οι σκόρερ των γηπεδούχων. Για την "Ένωση" πέτυχε δύο γκολ ο Κρισάντους κι ένα ο Μπαρμπόσα.