Η σύνθεση της Αρνεμ: Τέζελ, Ελ Μάλκι, Ελιάναν, Κολκ, Ασάνι, Άτες, Φορ, Φλορ, Κοπόλσε, Χότακ, Ουμπέργκεν.
Η φανέλα με την οποία θα παίξει ο Παναθηναϊκός δεν θα είναι η επίσημη για τη νέα σεζόν, αλλά μόνο για τα φιλικά.
Στο γήπεδο υπάρχουν πολλοί φίλοι του Παναθηναϊκού, κυρίως από την κεντρική Ευρώπη, που πήγαν για να δουν την αγαπημένη τους ομάδα, στο πρώτο φιλικό τεστ.
4-2-2-2 το σύστημα στον Παναθηναϊκό.
18:30
Σε λίγο θα έχουμε σέντρα στο παιχνίδι. Αρκετά εκδηλωτικοί οι οπαδοί του Παναθηναϊκού.
18:35
1' Σέντρα στο παιχνίδι, με τους Ολλανδούς να έχουν την κατοχή.
18:39
4' Πρώτη καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό. Σέντρα του Νίνη από αριστερά, κεφαλιά του Τριανταφυλλόπουλου. Μπλόκαρε ο τερματοφύλακας.
18:42
6' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Κάθετη πάσα του Πέτριτς στον Καλτσά, ο τελευταίος δεν μπόρεσε να ντριμπλάρει τον αντίπαλο τερματοφύλακα, που έδιωξε με προβολή.
18:47
12' ΓΚΟΛ! 1-0 για τον Παναθηναϊκό!
18:48
12' Καταπληκτικό γκολ για τον Παναθηναϊκό με τον Νίνη να δίνει στον Πέτριτς κι αυτός με ωραίο σουτ από δεξιά, στέλνει την μπάλα στο δεξί "παραθυράκι" της εστίας! Αυτό είναι το πρώτο τέρμα των "πράσινων" για φέτος!
18:50
Ο Παναθηναϊκός είναι πολύ καλός μέχρι στιγμής. Κρατάει τις γραμμές του, πρεσάρει την αντίπαλη ομάδα και έχει σημειώσει ένα πανέμορφο γκολ.
18:55
20' Νέα ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Κόρνερ τουθ Νίνη από δεξιά, γύρισμα του Τριανταφυλλόπουλου στο πρώτο δοκάρι, έδιωξαν οι αμυντικοί της Αρνεμ λίγο πριν από τη γραμμή.
18:58
23' Τεράστια διπλή ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Σέντρα του Νίνη από τα δεξιά, τη μια ο Καλτσάς και την άλλη ο Μπεργκ δεν μπόρεσαν να νικήσουν τον αντίπαλο τερματοφύλακα.
19:01
26' Νέα ευκαιρία με τον Καλτσά να σουτάρει από καλό σημείο και από τα δεξιά και την μπάλα να περνάει μόλις άουτ.
19:05
29' ΓΚΟΛ! 2-0 για τον Παναθηναϊκό.
19:05
29' Ωραία σέντρα του Πέτριτς από δεξιά, κεφαλιά του Καλτσά και η μπάλα στα δίχτυα. Αυτό είναι το πρώτο γκολ του νεαρού με τη φανέλα του Παναθηναϊκού.
19:07
31' ΓΚΟΛ! 3-0 για τον Παναθηναϊκό.
19:08
31΄Ασταμάτητος ο Παναθηναϊκός. Νέα ασίστ από τον Πέτριτς, ο Μπεργκ πέρασε και τον τερματοφύλακα και έκανε το 3-0. Περίπατο κάνουν οι πράσινοι.
19:12
35' Διακοπή στο παιχνίδι λόγω κεραυνού, ο οποίος "χτύπησε" πολύ κοντά στο γήπεδο!
19:22
Επανέναρξη στο παιχνίδι.
19:24
34' ΓΚΟΛ! 4-0 για τον Παναθηναϊκό!
19:24
Ο Μάρκους Μπεργκ βρέθηκε απέναντι από τον τερματοφύλακα και με ωραίο "σκάψιμο" έκανε το 4-0.
19:28
38' ΓΚΟΛ! 5-0 για τον Παναθηναϊκό!
19:28
Ο Πέτριτς με ωραία ενέργεια, απέφυγε τον αντίπαλό του και με πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για πέμπτη φορά.
19:29
41' Νέο γκολ για τον Παναθηναϊκό και 6-0!
19:29
Σέντρα του Μπούρμπου από τα δεξιά και ο Μπεργκ με τακουνάκι έκανε το 6-0 για τον Παναθηναϊκό!
19:34
45' + Λήξη ημιχρόνου. Ο Παναθηναϊκός κάνει μια καλή προπόνηση, επικρατώντας 6-0.
19:51
46' Εναρξη δευτέρου ημιχρόνου.
19:53
Με νέα σύνθεση ο Παναθηναϊκός και σύστημα 4-2-3-1 Κοτσολης, Βέμερ, Κουτρουμπής, Ταυλαρίδης, Χουχούμης, Λαγός, Δώνης, Λουντ, Ατζαγκούν, Κλωναρίδης, Καρέλης.
19:55
52' Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, με τον Κλωναρίδη να δίνει στον Καρέλη, σουτ του τελευταίου από κοντά, μπλόκαρε ο τερματοφύλακας.
19:56
54' ΓΚΟΛ! 7-0 για τον Παναθηναϊκό.
19:56
Ο Καρέλης από τα αριστερά έστρωσε την μπάλα στον Κλωναρίδη και ο τελευταίος με πλασέ σε κενή εστία έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
20:02
60' Εντυπωσιακή η παρουσία από τον κόσμο του Παναθηναϊκού που δεν σταματά να φωνάζει
20:04
60' Πλασέ του Καρέλη από καλή θέση, η μπάλα σταμάτησε στο δεξί δοκάρι.
20:09
Το παιχνίδι δεν μπορεί, φυσικά, να... αντέξει ιδιαίτερη κριτική. Επί της ουσίας πρόκειται για μια καλή προπόνηση για το "τριφύλλι".
20:16
73' Εχει πέσει ο ρυθμός στα τελευταία λεπτά.
20:22
78' ΓΚΟΛ! 8-0 για τον Παναθηναϊκό!
20:23
Κι άλλο γκολ για τον Παναθηναϊκό, με τον Κλωναρίδη να γυρίζει από αριστερά και προ του Καρέλη, αμυντικός της Αρνεμ να στέλνει άθελά του την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.
20:24
80' ΓΚΟΛ και 9-0 για τον Παναθηναϊκό!
20:25
Αλλο ένα τέρμα για τον Παναθηναϊκό, με τον Λουντ να σκοράρει για πρώτη φορά! Ο Βέμερ από δεξιά έδωσε πολύ ωραία στον Φινλανδό και ο τελευταίος με πλασέ από το ύψος της μεγάλης περιοχής έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
20:31
87' ΓΚΟΛ και 10 - 0 για τον Παναθηναϊκό! Πάλι ο Καρέλης από αριστερά βρήκε τον Κλωναρίδη και ο τελευταίος με πλασέ σε κενή εστία έκανε το 10-0...
20:34
90' Λήξη του παιχνιδιού, άνετη νίκη για τον Παναθηναϊκό.