Λεβαδειακός-Παναθηναϊκός 1-3

Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη του φιλικού αγώνα του Παναθηναϊκού με τον Λεβαδειακό. Ραδιοφωνική μετάδοση από τον ΣΠΟΡ FM 94,6.
Καλησπέρα σε όλους. Μαζί θα παρακολουθήσουμε το πρώτο φιλικό του Παναθηναϊκού στην Ελλάδα.
Αντίπαλος ο Λεβαδειακός με τον Γιάννη Αναστασίου να έχει την ευκαιρία να χρησιμοποιήσει παίκτες με λίγο χρόνο συμμετοχής ως τώρα.
Αλλά και για το ντεμπούτο του Σέρχιο Σάντσεθ.
Οι "πράσινοι" ολοκλήρωσαν το βασικό στάδιο προετοιμασίας στην Ολλανδία κι έχουν δύο ακόμη φιλικά, το σημερινό στη Βοιωτία και στις 22/7 με την Ουντινέζε στη "Λεωφόρο Αλεξάνδρας" πριν ριχτεί στη μάχη του γ' προκριματικού του Τσάμπιονς Λιγκ απέναντι στην Κλαμπ Μπριζ.
Η ενδεκάδα του Παναθηναϊκού: Στιλ, Μπούρμπος, Τριανταφυλλόπουλος, Κουτρουμπής, Χουχούμης, Λαγός, Λουντ, Δώνης, Ατζαγκούν, Καλτσάς, Πέτριτς.
Στην Αθήνα έμειναν οι Μπεργκ, Πράνιτς, Βέμερ, Ταυλαρίδης, Κοτσόλης και οι Ζέκα, Εσιέν, Νάνο, Κλωναρίδης, Τελάντερ.
Ραδιοφωνική μετάδοση του φιλικού από τον ΣΠΟΡ FM 94,6 και τηλεοπτική από το Novasports 2.
Βγήκαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες. Λίγος κόσμος στο γήπεδο.
Στο β' ημίχρονο θα κάνει -εκτός απροόπτου- την πρώτη του εμφάνιση ο Σέρχιο Σάντσεθ.
Στον πάγκο ο Ισπανός στόπερ, μαζί με τους Αναγνωστόπουλο, Τζανουλίνο, Αγγελόπουλο, Καρέλη και Μαρινάκη.
1' Σέντρα στο φιλικό.
3' Σε ετοιμότητα ο Στιλ στην κεφαλιά του Μάντζιου μέσα από την περιοχή.
5' Η κεφαλιά του Καλτσά κατέληξε άουτ, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
Με διάταξη 4-3-2-1 παρατάσσεται η ομάδα του Αναστασίου.
10' Καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό! Διπλή ευκαιρία με τον Πέτριτς να δέχεται την μπάλα στην περιοχή από το γύρισμα του Καλτσά αλλά -υπό πίεση- να μην μπορεί να πλασάρει στα δίχτυα.
13' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟ, 1-0.
Μακρινό σουτ από τον Μιλιάζες, ασταθής επέμβαση από τον Στιλ που προσπαθεί σε δεύτερο χρόνο να σώσει, δίχως όμως να τα καταφέρει.
15' Δοκάρι για τον Παναθηναϊκό!
Κάθετη μεταβίβαση του Λουντ για τον Δώνη, που μπήκε επικίνδυνα στην περιοχή από δεξιά, αλλά σούταρε στο αριστερό δοκάρι.
22' Ο Ατζαγκούν δοκίμασε το πόδι του αρκετά μέτρα έξω από την αντίπαλη περιοχή, αλλά η προσπάθειά του κατέληξε ψηλά άουτ.
30' Δοκάρι για τον Λεβαδειακό! Το δυνατό σουτ του Μαχαίρα, "τραντάζει" το αριστερό δοκάρι.
Έχει σηκωθεί για προθέρμανση ο Σάντσεθ. Θα περάσει στο δεύτερο μέρος.
38' Κάθετη πάσα για τον Μάντζιο, που πέρασε τον Στιλ, αλλά άνοιξε πολύ το κοντρόλ του και έχασε τον έλεγχο της μπάλας.
40' Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό.
Ο Καλτσάς "κατέβασε" την μπάλα και με διαγώνιο σουτ από τα όρια της περιοχής, την έστειλε λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι.
44' ΓΚΟΛ Ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ, 1-1.
Ο Κουτρουμπής πήρε την πρώτη κεφαλιά, ο Καλτσάς τη δεύτερη και ισοφάρισε για τους "πράσινους". Η φάση ξεκίνησε από τα πόδια του Λουντ και το φάουλ που εκτέλεσε από δεξιά.
45' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου. Από ένα γκολ κι ένα δοκάρι για κάθε ομάδα στο α' μέρος.
Ώρα για το ανεπίσημο ντεμπούτο του Σάντσεθ.
Πέρασε στη θέση του Λαγού ο Ισπανός.
Στα χαφ ο Κουτρουμπής, δίδυμο με τον Τριανταφυλλόπουλο στα μετόπισθεν το τελευταίο μεταγραφικό απόκτημα της ομάδας.
46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.
47' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ, 2-1.
Ο Λουντ έφερε την μπάλα στην περιοχή με εκτέλεση κόρνερ, ο Τριανταφυλλόπουλος έκανε την πρώτη προβολή, ο Τσιντώντας έδιωξε προσωρινά και ο Πέτριτς στην επαναφορά πλάσαρε στα δίχτυα.
Χωρίς φάσεις στο δεύτερος μέρος, αλλά με ρυθμό το φιλικό.
67' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό: Στη θέση του Χουχούμη πέρασε ο Μαρινάκης.
70' Νέα αλλαγή για το "τριφύλλι": Ο Αγγελόπουλος αντί του Δώνη.
73' Συνεχίζεται το φρεσκάρισμα από τον Αναστασίου: Ο Καρέλης στο ματς, αντί του Καλτσά.
79' Ο Στιλ έδιωξε με τις γροθιές το σουτ του Παππά.
81' Στην πάνω πλευρά των διχτύων το χτύπημα φάουλ του Κατίδη.
82' Άλλη μια αλλαγή για τον Παναθηναϊκό: Ο Τζανουλίνος πέρασε στη θέση του Ατζαγκούν.
84' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ, 3-1.
Ο Μαρινάκης έκανε τη σέντρα από αριστερά και ο Καρέλης με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
87' Καλή στιγμή και πάλι με πρωταγωνιστή τον Καρέλη, ο οποίος σούταρε άουτ.
90+3' Λήξη του αγώνα.