ΠΑΟΚ-Λοκομοτίβα 6-0

Παρακολουθήστε σε real time την αναμέτρηση ΠΑΟΚ-Λοκομοτίβα για τον β’ προκριματικό γύρο του Europa League στη ρεβάνς της ήττας με σκορ 2-1. Ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM.
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του ΠΑΟΚ με την Λοκομοτίβα.
Η ομάδα της Θεσσαλονίκης καλείται να ανατρέψει το 2-1 του πρώτου αγώνα και να συνεχίσει να αγωνίζεται στο Europa League.
Ο ΠΑΟΚ θα ξεκινήσει τον αγώνα με τους Όλσεν, Βίτορ, Κόστα, Τζαβέλλα, Κίτσιου, Κάτσε, Πέλκα, Τζιόλη, Μακ, Λούκας και Κουλούρη.
Ενώ στον πάγκο θα βρίσκονται οι Μελίσσας, Σκόνδρας, Ρατς, Γκολάσα, Μαντούρο, Μυστακίδης, Σαλπιγγίδης
Η ενδεκάδα των Κροατών αποτελείται από τους Ζελένικα, Μπάρτολετς, Μρτσέλα, Πρένγκα, Μπρούσιτς, Λέκο, Μπεγκόνια, Αντριγιάσεβιτς, Κόλαρ, Σόβσιτς, Μάριτς.
Και αναπληρωματικοί είναι οι Ζαρκόβ, Μάμιτς, Τσαπάν, Πούλιτς, Φιόλιτς, Μίσιτς, Ντόλεζαλ.
Όλα έτοιμα για την έναρξη του αγώνα.
1' Σέντρα στο ματς.
Εκρηκτικό ξεκίνημα από τους γηπεδούχους που θέλουν από την αρχή να πιέσουν ασφυκτικά τον αντίπαλο.
3' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ!
Μετά από φάση διαρκείας, η μπάλα φτάνει στον Λούκας που βρισκόταν μέσα στην περιοχή. Δίχως δυσκολία ο Ισπανός σημαδεύει σωστά και κάνει το 1-0!
Από πολύ νωρίς ο ΠΑΟΚ φτάνει σε σκορ που του δίνει πρόκριση και αλλάζει πλήρως τα δεδομένα του αγώνα.
7' ΓΚΟΛ 2-0 ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ!
Καταπληκτική κάθετη μπαλιά του Λούκας στον Μακ που βγαίνει στην πλάτη της άμυνας, περνά και τον Ζελένικα και διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του.
13' Καλό σουτ του Κάτσε έξω από την περιοχή, η μπάλα φεύγει άουτ.
14' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ!
Ο Κουλούρης επιχειρεί σουτ που καταλήγει να είναι ιδανική... πάσα στον Πέλκα που βρέθηκε στην καρδιά της μικρής περιοχής αφύλαχτος και από κοντά κάνει το 3-0.
15' Κίτρινη κάρτα στον Κίτσιου.
21' Πολύ ωραία ενέργεια του Πέλκα που προσπαθεί εκτός περιοχής να "κρεμάσει" τον τερματοφύλακα της Λοκομοτίβα, όμως η μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
25' Αλλαγή για την Λοκομοτίβα. Ο Μίσιτς αντί του Πρένγκα.
28' Κίτρινη κάρτα ο Τζιόλης.
34' 4-0 ο ΠΑΟΚ!
Πολύ ωραία κίνηση του Κίτσιου από τα δεξιά και σουτ με το αριστερό, κανένα περιθώριο αντίδρασης από τον Ζελένικα, ακόμη ένα γκολ για τον ΠΑΟΚ.
44' Κίτρινη κάρτα ο Μπεγκόνια.
45' Δύο λεπτά ο επιπλέον χρόνος.
45'+2' Λήξη του πρώτου μέρους.
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο.
Από μία αλλαγή για κάθε ομάδα. Ο Μαντούρο αντί του Τζιόλη και ο Ντολεζάλ στη θέση του Λέκο.
50' Ωραίο σουτ από τον Μακ, διώχνει σε κόρνερ ο Ζελένικα.
56' Άσχημο κοντρόλ του Κόλαρ, δίνει την ευκαιρία στον Όλσεν να μαζέψει εύκολα την μπάλα.
57' Αλλαγή για την Λοκομοτίβα. Ο Τσαπάν αντί του Μάριτς.
58' Μεγάλη ευκαιρία χάνει ο Μακ, ο οποίος αφύλαχτος μέσα από την περιοχή μετά από εξαιρετική πάσα του Κουλούρη, πετά την μπάλα πολύ ψηλά άουτ.
59' ΓΚΟΛ Ο ΠΑΟΚ!
Ο Μακ ζαλίζει την άμυνα της Λοκομοτίβα και γυρίζει την μπάλα από αριστερά, ο Μρτσέλα προσπαθεί να διώξει αλλά σημαδεύει το... πρόσωπο του Αντριγιάσεβιτς που άθελά του στέλνει την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας! 5-0 για τους Θεσσαλονικείς.
61' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Ρατς στη θέση του Κουλούρη.
65' Κεφαλιά του Κόστα μετά από κόρνερ δεν βρίσκει στόχο.
72' Αν και υπήρχε οφσάιντ το οποίο και σφυρίχτηκε, τη σημειώνουμε γιατί ακόμη και ως μη γενόμενη, είναι η μόνη φάση για τη Λοκομοτίβα. Ο Μπάρτολετς βρίσκεται τετ α τετ με τον Όλσεν που αποκρούει εντυπωσιακά.
73' Κίτρινη κάρτα στον Λούκας.
81' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Μυστακίδης περνά στη θέση του Λούκας που καταχειροκροτείται από τον κόσμο.
84' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ!
Ωραία ατομική ενέργεια του Κίτσιου που γυρίζει την κατάλληλη στιγμή στον Μακ, ο οποίος αυτήν τη φορά δεν αστοχεί και κάνει το 6-0!