ΠΑΟΚ - Σπάρτακ Τρνάβα 1-0(τελικό)

Παρακολουθήστε σε real time απ' το Control Room του sport-fm.gr την αναμέτρηση ΠΑΟΚ-Σπάρτακ Τρνάβα για την Γ’ προκριματική φάση του Europa League. Ραδιοφωνικά από ΣΠΟΡ FM 94,6.

19:02
Καλησπέρα. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του ΠΑΟΚ με την Σπαρτάκ Τρνάβα για τον 3ο προκριματικό γύρο του Europa League.
19:19
Θυμίζουμε πως οι δύο ομάδες είχαν συναντηθεί ξανά σε διπλά παιχνίδια, την περίοδο 1997-98 (Aύγουστο) για τον προκριματικό γύρο του Κυπέλλου ΟΥΕΦΑ. Ο ΠΑΟΚ είχε επικρατήσει 5-3 στην Τούμπα και 1-0 στη ρεβάνς.
19:22
Ο ΠΑΟΚ θα παραταχθεί σε σύστημα 3-5-2 με τους: Όλσεν, Κίτσιου, Βίτορ, Ρικάρντο Κόστα, Τζαβέλλα, Μακ, Τζιόλη, Κάτσε, Πέλκα, Λούκας, Κουλούρη
19:22
Η ενδεκάδα της Σπάρτακ: Κάμεναρ, Γιάνετσκα, Τοθ, Γκρέσακ, Μίλκοβιτς, Κασάδο, Νίκολιτς, Σάμπο, Χαλίλοβιτς, Βόιτους, Μίκινιτς
19:24
Στον πάγκο για τον ΠΑΟΚ: Μελίσσας, Σκόνδρας, Κωνσταντινίδης, Μαντούρο, Μυστακίδης, Σαββίδης, Σαλπιγγίδης
19:26
Στον πάγκο για την Σπαρτάκ Τρνάβα: Στράπακ, Στάινχουμπελ, Μπαές, Κοστάλ, Γίρκα, Χάρμπα
19:36
Πολλές οι απώλειες για την ομάδα από τη Σλοβακία, δεν συμπληρώνει ούτε 18άδα.
19:59
1' Σέντρα αγώνα
20:02
2' Τραγικό σφάλμα του Βίτορ που κάνει λάθος κοντρόλ, χάνει από τον Μίκοβιτς και τον ανατρέπει. Κόκκινη κάρτα και με δέκα από το 2ο λεπτό ο ΠΑΟΚ.
20:03
3' Δυνατό σουτ του Μίκοβιτς άουτ.
20:04
5' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ, με τον Σκόνδρα να παίρνει τη θέση του Κουλούρη.
20:05
Σε 4-4-1 ο ΠΑΟΚ τώρα, με μοναδικό προωθημένο τον Λούκας
20:07
7' Aπό το ριπλέι, φαίνεται πως ο ΠΑΟΚ, δικαίως διαμαρτύρεται για χέρι του Γκρέσακ, εντός περιοχής, σε σέντρα του Λούκας.
20:11
12' Πεσμένος στο έδαφος ο Μίκοβιτς.
20:13
14' Σουτ του Σάμπο, δύσκολη απόκρουση του Όλσεν.
20:18
19' Κάρτα στον Τοτ, για κράτημα στον Κίτσιου.
20:19
20' Αναγκαστική αλλαγή για τους Σλοβάκους. Ο Σταϊνχούμπερ αντί του τραυματία Μίκοβιτς.
20:20
21' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Εκτέλεση φάουλ του Κάτσε, κεφαλιά του Κόστα, μόλις άουτ.
20:22
23' Νέα λάθος απόφαση του βοηθού, που κόβει τον Μακ σε τετ-α-τετ.
20:27
27' Πάει να φύγει ο Λούκας σε τετ-α-τετ, πάλι ο βοηθός τον κόβει. Κι εδώ ο βοηθός, φαίνεται να κάνει σφάλμα.
20:28
29' Πρώτο κόρνερ για τον ΠΑΟΚ.
20:37
38' Κίτρινη κάρτα στον Μίκινιτς, για σκληρό μαρκάρισμα στον Τζαβέλλα.
20:40
41' Κάρτα στον Βόιτους.
20:40
41' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ.
20:43
44' Γκρέσακ, στον Βόιτους, γύρισμα στον Μίκινιτς που είναι μόνος απέναντι από τον Όλσεν, αλλά αστοχεί απελπιστικά.
20:44
45' Τρία λεπτά καθυστερήσεις για το πρώτο μέρος.
20:45
45+1' Μεγάλη μπαλιά για τον Λούκας, που μόνος του με τρεις στριφογυρίζει, το σουτ του κοντράρει και φεύγει κόρνερ.
20:45
45+1' Νέο κόρνερ για τον ΠΑΟΚ.
20:46
45+2' Ο Σκόνδρας σουτάρει, η μπάλα στα σώματα. Πιέζει ο ΠΑΟΚ.
20:49
45+4' Λήξη πρώτου μέρους. Ο ΠΑΟΚ στο 0-0 με την Σπαρτάκ Τρνάβα, παίζοντας με 10 λόγω αποβολής του Βίτορ, μετά τα πρώτα 80' δευτερόλεπτα. Καλή στιγμή στο 21' με κεφαλιά του Ρικάρντο Κόστα, μεγάλη ευκαιρία για τους Σλοβάκους με τον Μίκινιτς στο 44'.
21:04
46' Σέντρα β' μέρους.
21:10
50' Σέντρα του Κίτσιου, μπλοκάρει ο Κάβεναρ.
21:13
54' Κόρνερ για την Σπαρτάκ.
21:14
55' Κάρτα για τον Σάμπο.
21:15
56' Κάρτα στον Λούκας, για μαρκάρισμα στον Μίκινιτς.
21:18
60' Ο Λούκας στον Μακ, ο Σλοβάκος καθυστερεί να εκτελέσει και χάνει την μπάλα.
21:19
61' Κόρνερ παραχωρεί ο Σκόνδρας, σε ωραία προσπάθεια του Σάμπο.
21:20
61' Σουτ του Σάμπο, στην αγκαλιά του Όλσεν.
21:20
62' Διαγώνιο σουτ του Πέλκα, έφυγε άουτ.
21:22
63' Απίστευτη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Λούκας, βγάζει τον Κίτσιου μόνο πλάγια δεξιά, ο Κάτσε στο πρώτο δοκάρι, σουτάρει πάνω από την εστία.
21:24
66' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ.
21:25
66' Κεφαλιά του Τζιόλη άουτ, από την εκτέλεση του Λούκας.
21:27
68' Ο Τοτ κόβει με το χέρι μπαλιά για τον Λούκας, ο διαιτητής δεν βλέπει τίποτα. Θα ήταν και δεύτερη κίτρινη για τον παίκτη της Σπαρτάκ.
21:32
73' Ο Σαββίδης στην θέση του Τζιόλη.
21:32
74' Ο Χάρμπα στη θέση του Βόιτους.
21:35
76' Ο Χάρμπα από πλάγια αριστερά, ο Όλσεν σε κόρνερ στην κλειστή του γωνία.
21:37
78' Μυστακίδης αντί Μακ
21:38
79' Σουτ του Σάμπο, δύσκολα αποκρούει ο Όλσεν.
21:39
81' Κάρτα στον Καβενάρ
21:40
82' ΓΚΟΟΟΟΛ Ο ΛΟΥΚΑΣ
21:41
Κλέψιμο του Σαββίδη, έξοχη πάσα του Μυστακίδη, για τον Λούκας που πλασάρει για να δώσει προβάδισμα στον ΠΑΟΚ
21:44
86' Κίτρινη κάρτα στον Νίκολιτς για σκληρό μαρκάρισμα στον Λούκας.
21:45
86' Μπάεζ στη θέση του Χαλίλοβιτς
21:47
88' Κάρτα στον Γιανέτσκα.
21:49
90' Κίτρινη στον Τζαβέλλα
21:49
90' Τέσσερα λεπτά έξτρα χρόνου.
21:50
91' Σουτ του Κίτσιου, μέσα απ' την περιοχή, μπλοκάρει ο Καβενάρ
21:53
93' Άστοχο σουτ του Πέλκα
21:53
94' Λήξη αγώνα. Ο ΠΑΟΚ νίκησε 1-0 με το γκολ του Λούκας στο 84' μετά την πανέμορφη ενέργεια των Σαββίδη και Μυστακίδη.