Φέγενορντ - Ολυμπιακός 1-3

Ζωντανά η εξέλιξη του φιλικού αγώνα του Ολυμπιακού με την Φέγενορντ από το sport-fm.gr.
Καλησπέρα. Θα σας μεταφέρουμε την εξέλιξη του φιλικού αγώνα του Ολυμπιακού με την Φέγενορντ.
Ας περάσουμε στις 11άδες...
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Ρομπέρτο, Σαλίνο, Ομάρ, Αυλωνίτης, Βούρος, Μπουχαλάκης, Μιλιβόγεβιτς, Πάρντο, Φορντούνης, Ντουρμάζ και Χάρα.
ΦΕΓΕΝΟΡΝΤ: Φέρμεερ, Βιλχένα, Κονγκολό, Φαν Μπέεκ, Κάρσντορπ, Ελ Αχμαντί, Βεγίνοβιτς, Τόορνστρα, Μανού, Κάουτ, Μπασατσίκογλου
Σε λίγο η έναρξη του αγώνα...
Σας θυμίζουμε ότι υπάρχει ζωντανή μετάδοση του αγώνα από τον ΣΠΟΡ FM 94,6.
Οι οπαδοί του Ολυμπιακού στις κερκίδες του "Ντε Κάιπ".
1' Έναρξη του αγώνα
5' Πρώτο σουτ του Ολυμπιακού. Ο Χάρα στρώνει τη μπάλα στον Μπουχαλάκη και εκείνος έκανε το σουτ.
ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!
6' Σκόρερ είναι ο Χάρα! Επίθεση του Ολυμπιακού από τον άξονα με τον Φορτούνη να βγάζει γρήγορα στον Ντουρμάζ στη μεγάλη περιοχή. Ο Τούρκος έκανε το σουτ. Έδιωξε ο τερματοφύλακας της Φεγενορντ. Ο Χάρα που βρισκόταν στην πορεία της μπάλας την έστειλε στα δίχτυα.
Εξαιρετικό ξεκίνημα για τον Ολυμπιακό.
12' Πρώτη ευκαιρία για την Φέγενορντ. Ο Κάουτ έκανε το σουτ. Ο Ρομπέρτο δεν δυσκολεύτηκε να μπλοκάρει την μπάλα.
14' Κίτρινη κάρτα στον Βαν Μπέεκ για σκληρό μαρκάρισμα στον Ντουρμάζ.
Πιέζει ψηλά ο Ολυμπιακός. Ο Φορτούνης πριν από λίγο έκλεψε την μπάλα αλλά δεν μπόρεσε να συνεχίσει τη φάση.
Άκρως θετικά μηνύματα από τον Ολυμπιακό μέχρι τώρα. Καλή εμφάνιση από τους ερυθρόλευκους μέχρι τώρα.
18' Κερδισμένο φάουλ για τον Ολυμπιακό από πλάγια θέση. Ο Ντουρμάζ εκτέλεσε. Έδιωξαν οι αμυντικοί της Φέγενορντ.
24' Σκόρερ ο Πάρντο! Κλέψιμο της μπάλας από τους παίκτες του Ολυμπιακού που βγήκαν γρήγορα στην αντεπίθεση. Ντουρμάζ, Φορτούνης άλλαξαν γρήγορα της μπάλα. Ο Πάρντο τελικός αποδέκτης ο οποίος με σουτ σκοραρε.
34' Καλή στιγμή για την Φέγενορντ.Ο Μπιλάρ έβγαλε τη σέντρα. Κεφαλιά του Κάουτ μέσα από τη μικρή περιοχή. Πάνω από το δοκάρι η μπάλα.
36' Προσπάθεια για αντεπίθεση από τον Ολυμπιακό. Ο Χάρα δεν κατάφερε να βρει τον Φορτούνη.
37' Καλή στιγμή για τη Φέγενορντ. Πλασέ του Μανού μετά από σέντρα του Μπιλάρ. Εκτός αγωνιστικού χώρου η μπάλα.
39' Κίτρινη στον Τοόρνσταρ.
40' Κίτρινη στον Πάρντο.
43' Κίτρινη κάρτα στον Ντουρμάζ και στον Μανού.
Άναψαν τα αίματα μεταξύ των δύο παικτών. Οι περισσότερο ψύχραιμοι παίκτες τους σταμάτησαν.
ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΌ
45 ' Σκόρερ ο Φορτούνης! Εξαιρετική ενέργεια του άσου του Ολυμπιακού μέσα στη μεγάλη περιοχή. Πέρασε και τον τερματοφύλακα και σκόραρε.
Τέλος του πρώτου μέρους.
Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Ντοσεβί στη θέση του Ντουρμάζ και ο Τσόρι σε αυτή του Φορτούνη.
Αλλαγή για τη Φέγενορντ. Ο Ιμερς στη θέση του Τοορνστρα
46' Έναρξη του αγώνα.
50' Σουτ του Ελ Αχμάντι έξω από τη μεγάλη περιοχή του Ολυμπιακού. Ο Ρομπέρτο μπλοκάρει εύκολα.
56' Σουτ του Κάουτ. Ο Ρομπέρτο μπλοκάρει!
62' Πέναλτι που κερδίζει ο Κάουτ από τον Βούρο.
Εύστοχο χτύπημα του ολλανδού επιθετικού. Η Φέγενορντ μειώνει σε 3-1.
73' Κίτρινη κάρτα στο Χάρα και Βεχίνοβιτς για διαπληκτισμό.
Ετοιμάζεται ο Πουλίδο.
75' Ο Πουλίδο στη θέση του Χάρα.
77' Ο Φουστέρ στη θέση του Πάρντο, ο οποίος έχει ένα πρόβλημα και δεν μπορεί να συνεχίσει.
81' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Κασάμι αντί του Μπουχαλάκη
85' Πολύ σκληρό μαρκάρισμα του Νιούκοφ στον Σαλίνο.
86' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Στη θέση του Σαλίνο πέρασε ο Μαζουακού.
89' Χαμένη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Πουλίδο βγαίνει απέναντι απ' τον γκολκίπερ της Φέγενορντ, που τον προλαβαίνει πριν τελειώσει τη φάση.
90' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Στη θέση του Μιλιβόγεβιτς πέρασε ο Ζντιέλαρ.
90+2' Σουτ του Ζντιέλαρ έξω από την περιοχή μπλοκάρει χωρίς πρόβλημα ο γκολκίπερ της Φέγενορντ.