Σπαρτάκ Τρνβα - ΠΑΟΚ

Παρακολουθήστε από το control-room του sport-fm.gr τον επαναληπτικό του ΠΑΟΚ στην Σλοβακία απέναντι στην Σπαρτάκ Τρνβα. Περιγραφή ΣΠΟΡ FM 94.6.
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε τον επαναληπτικό του ΠΑΟΚ κόντρα στην Σπαρτάκ Τρνβα.
Ο δικέφαλος του Βορρά ταξίδεψε στην Σλοβακία με τη νίκη 1-0 από το παιχνίδι της Τούμπας.
Βέβαια, ο σκόρερ του (Λούκας Πέρεθ) δεν βρίσκεται στην αποστολή καθώς οδεύει προς την Λα Κορούνια.
Με κόσμο στο πλευρό της η ομάδα του Ιγκόρ Τούντορ.
Η ενδεκάδα του ΠΑΟΚ: Όλσεν, Τζαβέλλας, Κόστα, Σκόνδρας, Κωνσταντινίδης, Τζιόλης, Κάτσε, Κοροβέσης, Πέλκας, Μακ και Μυστακίδης
Σπαρτάκ: Κάμεναρ, Γιανέτσκα, Μπόρτελ, Τοθ, Γκρέσακ, Μίκοβιτς, Κασάδο, Νίκολιτς, Σάμπο, Χαλίλοβιτς και Βόιτους
H κατάσταση στο γήπεδο έχει ηρεμήσει πλέον. Περίπου μισή ώρα πριν την σέντρα οπαδοί της Σπαρτάκ επιχείρησαν να αρπάξουν πανό από την κερκίδα των οπαδών του ΠΑΟΚ με τους σεκιούριτι να τους προλαβαίνουν την τελευταία στιγμή.
Οι δύο ομάδες έχουν ολοκληρώσει το ζέσταμα και σε λίγο θα μπουν στον αγωνιστικό χώρο για την σέντρα.
1' Σέντρα στο ματς
9' Η Σπαρτάκ προσπαθεί να πιέσει. Σωστή ανασταλτική λειτουργία απ' την ομάδα του Τούντορ.
11' Τεράστια χαμένη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Μακ βγήκε τετ-α-τετ πέρασε και τον γκολκίπερ, όμως το σουτ που έκανε από πλάγια θέση βρήκε στην έξω πλευρά των διχτύων.
12' Νέα μοναδική φάση για τον ΠΑΟΚ. Ο Κοροβέσης γυρνάει την μπάλα στον Κάτσε, αλλά το σουτ που κάνει από το ύψος του πέναλτι (αμαρκάριστος) ήταν αδύναμος και το έδιωξε ο Κάμεναρ
13' Νέα τελική για τον ΠΑΟΚ. Η μπάλα στρώνεται στον Κάτσε, έκανε το σουτ αλλά ο Κάμεναρ μπλόκαρε.
15' Κίτρινη κάρτα στον Γκρέσακ.
19΄ Κίτρινη κάρτα στον Τζαβέλλα
24' Κίτρινη κάρτα στον Πέλκα.
29' Παίζουν αρκετά σκληρά οι Σλοβάκοι.
29' Φάση για τον ΠΑΟΚ. Ατομική ενέργεια του Πέλκα, μπαίνει στην περιοχή και το σουτ που κάνει καταλήγει στα χέρια του Κάμεναρ, έπειτα και από κόντρα σε πόδι αμυντικού.
33' Πέναλτι για την Σπαρτάκ!
Ο διαιτητής καταλογίζει πέναλτι για παράβαση του Όλσεν. Ο γκολκίπερ ενώ είχε μπλοκάρει την μπάλα "έβγαλε" το γόνατό του όταν ο Σάμπο τον πλησίασε για να την διεκδικήσει.
Κίτρινη στον Όλσεν.
34' ΓΚΟΛ 1-0 η Σπαρτάκ.
Ο Σαμπό νικάει τον Όλσεν και ισοφαρίζει το σκορ του πρώτου ματς.
38' Τεράστια χαμένη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Κάμεναρ διώχνει πάνω στην γραμμή την προβολή του και στη συνέχεια της φάσης ο Πέλκας κάνει σουτ, το οποίο σταματάει πάνω στον Μυστακίδη πριν καταλήξει στα δίχτυα.
Δύο λεπτά καθυστερήσεων
45+2' Κίτρινη κάρτα στον Χαλίλοβιτς
45+3' Τέλος πρώτου ημιχρόνου
Ο ΠΑΟΚ βρίσκεται πίσω στο σκορ στην Σλοβακία, 1-0.
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο
48' ΓΚΟΛ 1-1 ο ΠΑΟΚ!
Ο Κωνσταντινίδης με κοντινή κεφαλιά στέλνει την μπάλα στα δίχτυα, έπειτα από εξαιρετική ενέργεια και σέντρα του Κοροβέση.
Οι Σλοβάκοι χρειάζονται πλέον δύο γκολ για να πάρουν την πρόκριση.
54' Τρομερή ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Μακ βγήκε απέναντι στον Κάμεναρ, όμως "μπλόκαρε" και πλάσαρε πάνω του.
56' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Πέλκας πλασάρει, η μπάλα φεύγει ελάχιστα άουτ.
57' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Στη θέση του Μυστακίδη πέρασε ο Κουλούρης
60' Καλή στιγμή για την Σπαρτάκ. Σουτ του Σάμπο, η μπάλα κοντράρει στον Σκόνδρα και φεύγει δίπλα απ' την εστία του Όλσεν.
62' Αλλαγή για την Σπαρτάκ. Ο Χάρμπα στη θέση του Βόιτους.
67' Κόκκινη κάρτα στον Σκόνδρα!
Ο διαιτητής απέβαλε τον αμυντικό του ΠΑΟΚ για χτύπημα εκτός φάσης στον Χάρμπα.
69' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Στη θέση του Κουλούρη πέρασε ο Πούγγουρας
Το ριπλέι - αν και δεν είναι ξεκάθαρο- φαίνεται να δικαιώνει τον διαιτητή. Ο Σκόνδρας ρίχνει αγκωνιά στον αντίπαλό του.
70' Κίτρινη κάρτα στον Τοτ.
72' Σουτ του Νίκολιτς, η μπάλα κοντράρει και καταλήγει στα χέρια του Όλσεν χωρίς να τον ανησυχήσει
75' Πιέζουν πολύ οι Σλοβάκοι
79' Διπλή αλλαγή για τους Σλοβάκους. Μπάεζ και Μίκινιτς στις θέσεις των Χαλίλοβιτς και Κασάδο.
81' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Αντί του Κάτσε μπήκε ο Σαββίδης
83' Κίτρινη κάρτα στον Σαμπό
88' Πιέζουν και πάλι οι Σλοβάκοι.
Τέσσερα λεπτά καθυστερήσεων
90+1' Σουτ του Μίκινιτς, μπλοκάρει ο Όλσεν
90+4’ Τέλος της αναμέτρησης
Με την ισοπαλία 1-1 και την πρόκριση φεύγει από την έδρα της Σπαρτάκ Τρνβα ο ΠΑΟΚ.
Χρυσός σκόρερ για την ομάδα του Τούντορ, που βρέθηκε πίσω στο σκορ με ανύπαρκτο πέναλτι, ήταν ο Κωνσταντινίδης.