ΠΑΟΚ-Μπρόντμπι 5-0 (Τελικό)

Παρακολουθήστε σε real time μέσω του sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης, ΠΑΟΚ-Μπρόντμπι, για τα play off του Europa League. Ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6.

19:34
Χαίρετε, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, ΠΑΟΚ-Μπρόντμπι, για τα play off του Europa League που ξεκινάει στις 20:00.
19:35
Η ρεβάνς είναι την επόμενη Πέμπτη στις 21:00 στο "Brøndby Stadium"
19:37
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων...
19:38
ΠΑΟΚ (Τούντορ): Όλσεν, Κόστα, Βίτορ, Μαλεζάς, Κίτσιου, Κωνσταντινίδης, Κάτσε, Τζιόλης, Πέλκας, Ροντρίγκες, Μακ.
19:39
Ο Τούντορ αναμένεται να παρατάξει την ομάδα του με σύστημα 3-4-2-1
19:40
Οι Κόστα, Βίτορ, και Μαλεζάς στην άμυνα. Αριστερά θα έχει όλη την πλευρά ο Κίτσιου και δεξιά ο Κωνσταντινίδης. Κάτσε και Τζιόλης στον άξονα. Πέλκας και Ροντρίγκες ως μεσοεπιθετικοί και ο Μακ μπροστά τους.
19:41
Επανεμφάνιση του Μαλεζά με τη φανέλα του ΠΑΟΚ. Ο Έλληνας στόπερ είναι το ένα από τα δύο πρόσωπα του "Δικεφάλου του Βορρά", μαζί με τον Ροντρίγκες.
19:41
Οι Τσίμιροτ, Σάμπο, Λέοβατς και Ζάιρο, δεν έχουν δικαίωμα συμμετοχής, ενώ δεν πρόλαβε να δηλωθεί στην UEFA τον Αντόνις.
19:42
Στον πάγκο οι Γλύκος, Πούγγουρας, Δεληγιαννίδης, Κουλούρης, Μυστακίδης, Σαββίδης, Κοροβέσης.
19:43
Η ενδεκάδα της Μπρόντμπι (Φρανκ): Ρονόου, Άλμπρεχτσεν, Χολστ, Λάρσον, Ντουρμισί, Άγγερ, Όρνσκοφ, Πίρι, Πούκι, Έρικσον και Ελμάντερ.
19:44
19:45
19:50
Στην Τούμπα βρίσκεται ο Ιβάν Σαββίδης, αλλά και ο Κώστας Βασιλειάδης, ο οποίος επέστρεψε στον μπασκετικό ΠΑΟΚ.
19:52
Υπενθυμίζεται ότι οι ευρωπαϊκές υποχρεώσεις του ΠΑΟΚ έχουν ξεκινήσει από τις 16 Ιουλίου, καθώς στον δεύτερο προκριματικό γύρο άφησε εκτός τη Λοκομοτίβα Ζάγκρεμπ και στον τρίτο την Σπάρτακ Τρνάβα.
19:58
Διαιτητής είναι ο... φημισμένος, Αλμπέρτο Ουντιάνο Μαγιένκο. Με βοηθούς τους Πάλομαρ, Γιούστε.
19:59
20:00
Έναρξη στο ματς!
20:05
6' Απίστευτη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ!
20:06
Ο Κίτσιου βγήκε απέναντι από τον αντίπαλο τερματοφύλακα μετά από κάθετη του Τζιόλη, που τον νίκησε και παραχώρησε το κόρνερ, καθώς ο Ροντρίγκες δεν μπόρεσε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα από κοντά αφού τον πρόλαβε ο Άλμπερχτσεν και έδιωξε σε κόρνερ.
20:11
12' Εξαιρετική προσπάθεια του Μακ από τα αριστερά, έκανε το γύρισμα αλλά πήρε μόνο το κόρνερ.
20:16
15' Κι άλλη μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Μακ βγήκε απέναντι και λίγο πλάγια από τον Ρόνοου, αλλά η μπάλα μετά το πλασέ του πέρασε κάτω από τα πόδια του αντίπαλου πορτιέρο, αλλά έφυγε εκτός εστίας σε κόρνερ.
20:16
16' Κεφαλιά του Μαλεζά, η μπάλα άουτ.
20:17
17' ΓΚΟΛ Ο ΠΑΟΚ, 1-0!
20:18
Γύρισμα του Κωνσταντινίδη από τα δεξιά, πολύ ωραία υποδοχή της μπάλας από τον Μακ, που αρχικά απελευθερώθηκε από τον προσωπικό του αντίπαλο με την επαφή που έκανε και στη συνέχεια νίκησε και τον Ρόνοου.
20:21
21' Κερδισμένο φάουλ σε καλή θέση για τον ΠΑΟΚ.
20:22
22' Δοκάρι για τον ΠΑΟΚ!
20:22
Ο Κάτσε εκτέλεσε το φάουλ, αλλά η μπάλα για λίγο δεν κατέληξε στα δίχτυα, καθώς σταμάτησε στο δεξί δοκάρι!
20:23
Η κατοχή της μπάλας είναι 74%-26% υπέρ του ΠΑΟΚ
20:25
26' Φάουλ σε καλή θέση για την Μπρόντμπι. Πέρασε ο κίνδυνος για τον ΠΑΟΚ...
20:26
30' Κίτρινη στον Ελμάντερ.
20:35
36' ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ, 2-0!
20:36
Πανέμορφο τέρμα από τον Πέλκα! Ο Μακ έκλεψε (ίσως να έχει κάνει και φάουλ) και γύρισε στον νεαρό που έπιασε φαλτσαριστό σουτ, κρεμώντας τον Ρόνοου που δεν μπόρεσε να βγάλει την μπάλα από το παραθυράκι του. Το πρώτο τέρμα είχε ξεκινήσει ton 21χρονο μεσοεπιθετικό.
20:39
39' Κίτρινη στον Πέλκα.
20:41
40' Κίτρινη στον Ντουρμίσι.
20:42
42' Αλλαγή για την Μπρόντμπι. Ο Ντούμιτς στη θέση του Χολστ.
20:44
Μικρή διακοπή στο ματς, λόγω τραυματισμού.
20:45
Δύο λεπτά ο επιπλέον χρόνος στο πρώτο μέρος.
20:47
Τέλος πρώτου μέρους. ΠΑΟΚ-Μπρόντμπι 2-0
21:04
Έναρξη δεύτερου μέρους!
21:07
49' Επικίνδυνο γύρισμα του Κίτσιου από τα αριστερά, διώχνει τελευταία στιγμή η αντίπαλη άμυνα.
21:09
51' ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ, 3-0!
21:10
Γύρισμα του Μακ από τα δεξιά που έσπασε το off side και γύρισε στον Ροντρίγκες που έσπρωξε την μπάλα στα δίχτυα, κάνοντας ντεμπούτο με γκολ.
21:16
58' Δεύτερη αλλαγή για την Μπρόντμπι. Έκτος ο Ελάντερ (!), μέσα ο Σβαρτς.
21:25
67' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Σαββίδης αντί του Πέλκα.
21:25
Πρόκειται για αναγκαστική αλλαγή, ο νεαρός ένιωσε ενοχλήσεις.
21:26
68' Κεφαλιά του Γιάκομπσεν, η μπάλα εκτός.
21:30
72' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Μέσα ο Μυστακίδης, εκτός ο Ροντρίγκες
21:33
75' Αλλαγή για την Μπρόντμπι. Ο Νόργκααρντ στη θέση του Πίρι
21:36
78' Κίτρινη στον Άγκερ.
21:38
80' ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ!
21:40
Ο Μακ διάνυσε πολύ γήπεδο, άφησε πίσω του την άμυνα της Μπρόντμπι και δεν λάθεψε απέναντι από τον Ρόνοου, στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα.
21:41
82' ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ, 5-0!
21:42
Κι άλλο γκολ ο Μακ, που με παρόμοιο τρόπο βρέθηκε απέναντι από τον Ρόνοου, αλλά αυτήν τη φορά τον ξεπέρασε και έκανε το 5-0!
21:46
88' Πέναλτι για τον ΠΑΟΚ!
21:48
Το κέρδισε ο Μυστακίδης!
21:48
Έχασε το πέναλτι ο Κάτσε! Ο Αλβανός μέσος σούταρε ψηλά και δυνατά, με αποτέλεσμα η μπάλα αφού ακούμπησε στο οριζόντιο δοκάρι, έφυγε άουτ!
21:48
Παραμένει το 5-0.
21:50
90' Τρία θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων.
21:50
90+2' Κίτρινη στον Κάτσε.
21:51
90+4' Λήξη της αναμέτρησης.