Φενέρμπαχτσε-Ατρόμητος 3-0 (Τελικό)

Παρακολουθήστε σε real time τον επαναληπτικό αγώνα Φενέρμπαχτσε-Ατρόμητος για τα πλέι οφ του Europa League στη ρεβάνς του 1-0 υπέρ των Τούρκων στο Περιστέρι. Ραδιοφωνική μετάδοση από ΣΠΟΡ FM.

20:23
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε το παιχνίδι Φενέρμπαχτσε-Ατρόμητος για τα play-off του Europa League.
20:23
Για να δούμε τις συνθέσεις των ομάδων...
20:23
Οι γηπεδούχοι ξεκινούν με τους Βολκάν, Κιάερ, Σενέρ, Μπα, Μεχμέτ Τοπάλ, Σόουζα, Ντιέγκο, Ερκίν, Φερναντάο, Φαν Πέρσι, Νάνι.
20:24
Από την πλευρά του ο Μιχάλης Γρηγορίου επέλεξε τους Γκορμπούνοφ, Φυτανίδης, Κυβρακίδης, Μπίτολο, Λαζαρίδης, Ουσέρο, Ναπολεόνι, Ούμπιδες, Μαρσελίνιο, Γοδόι, Πίτου Γκαρσία.
20:25
Ο Βίτορ Περέιρα έχει κρατήσει στον πάγκο τους Φαμπιάνο, Κάντλετς, Ραούλ Μειρέλες, Ζεϊμπέκ, Σεν, Αλμέρ Ποτούκ, Τοπούζ.
20:26
Αναπληρωματικοί για τους Περιστεριώτες είναι οι Μπαρκας, Κούρος, Θεολόγου, Μπάλλας, Μπρίτο, Λε Ταλέκ, Λημνιός.
20:46
Το ματς θα διεξαχθεί στο "Σουκρού Σαράτσογλου", ενώ σύμφωνα με την UEFA η θερμοκρασία είναι 22 βαθμοί Κελσίου.
20:48
Υπενθυμίζεται πως η τουρκική ομάδα είχε επικρατήσει με σκορ 1-0 στο πρώτο παιχνίδι, με τους Περιστεριώτες να έχουν φοβερά παράπονα από τη διαιτησία.
20:49
Στη φάση που σκόραρε ο Φαν Πέρσι κάνει εμφανώς επιθετικό φάουλ, ενώ η ελληνική ομάδα διαμαρτύρεται και για πέναλτι που δεν δόθηκε υπέρ της νωρίτερα.
20:57
Διαιτητής του αποψινού αγώνα είναι ο Κροάτης Μπέμπεκ, με βοηθούς τους συμπατριώτες του Πέτροβιτς και Γκρκιτς.
20:59
Όλα έτοιμα για τη σέντρα, οι δυο αρχηγοί με τον διαιτητή ανταλλάσσουν λάβαρα και διαλέγουν περιοχές.
21:00
1' Ξεκινά το παιχνίδι, στη σέντρα η τουρκική ομάδα.
21:05
Πιο κινητικοί οι γηπεδούχοι, έχουν κλείσει τον Ατρόμητο και προσπαθούν κυρίως από τα δεξιά να δημιουργήσουν κινδύνους.
21:07
7' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΦΕΝΕΡ.
21:08
Σέντρα του Σενέρ από δεξιά, ο Φερναντάο πετάγεται στην περιοχή και εκμεταλλεύεται άστοχη έξοδο του Γκορμπούνοφ για να ανοίξει το σκορ. 1-0 οι γηπεδούχοι.
21:13
13' Κίτρινη κάρτα στον Κιάερ.
21:13
14' Πολύ ωραία ενέργεια του Μαρσελίνιο που σούταρε με το δεξί, αλλά ο Κιάερ έβαλε την κόντρα και η μπάλα έφυγε κόρνερ.
21:20
Έχει ανεβάσει την απόδοσή του ο Ατρόμητος τα τελευταία λεπτά.
21:22
22' Κίτρινη κάρτα στον Νάνι.
21:23
23' Ξανά ο Φερναντάο στην καρδιά της περιοχής, αυτήν τη φορά δεν προλαβαίνει με... αεροπλανικό την μπάλα.
21:26
25' Καταπληκτικό... σλάλομ του Φαν Πέρσι που φτάνει μέχρι την περιοχή, εκεί που προλαβαίνει και διώχνει σε κόρνερ ο Φυτανίδης.
21:33
Απίστευτο περιστατικό! Ο Φερναντάο τραυματίστηκε σε προηγούμενη φάση και ο Περέιρα ετοιμάστηκε να τον αντικαταστήσει. Όταν ο παίκτης της Φενέρ είδε το δικό του νούμερο στον πίνακα, αρνήθηκε να βγει και έτσι ο Πορτογαλός προπονητής ζήτησε από τον αντικαταστάτη να κάτσει ξανά στον πάγκο!
21:44
42' "Ηρωική" έξοδος του Γκορμπούνοφ που βρίσκει την μπάλα με το χέρι εκτός περιοχής, αλλά ευτυχώς για αυτόν, ο Κροάτης διαιτητής δεν το βλέπει κι έτσι δεν του δείχνει κάρτα.
21:45
45' Σέντρα του Κιάερ, ο Γκορμπούνοφ στη μικρή περιοχή πέφτει και προλαβαίνει τον Φερναντάο.
21:47
45'+2 Δοκάρι για τη Φενέρ μετά από εκπληκτικό σουτ του Ερκίν.
21:47
45'+3 Λήξη του πρώτου μέρους.
22:04
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος.
22:08
49' Πολύ ωραίο τάκλιν του Κιβρακίδη στον Νάνι πριν ο τελευταίος σουτάρει μέσα από την περιοχή.
22:12
53' Σουτ από τον Ερκίν, η μπάλα ψηλά άουτ.
22:14
54' Νέα ευκαιρία για τη Φενέρ, αυτήν τη φορά με σουτ του Ντιέγκο μέσα από την περιοχή που είναι πολύ άστοχο.
22:18
58' Ξανά ο Ντιέγκο σουτάρει, διώχνει με το πόδι ο Γκορμπούνοφ.
22:19
60' 2-0 Η ΦΕΝΕΡ.
22:20
Από σέντρα ακίνδυνη του Ερκίν, ο Γκορμπούνοφ στέλνει άθελά του την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.
22:21
62' Διπλή αλλαγή για τον Ατρόμητο. Μπάλλας αντί Γοδόι και Λε Ταλέκ στη θέση του Πίτου Γκαρσία.
22:26
67' Διπλή αλλαγή για τη Φενέρ. Τοπούκ αντί Φαν Πέρσι και Μεϊρέλες αντί Ντιέγκο.
22:34
75' Δοκάρι για τη Φενέρ από εκπληκτική ενέργεια του Νάνι μέσα από την περιοχή.
22:35
76' Κίτρινη κάρτα στον Φερναντάο για θέατρο.
22:37
78' Αλλαγή για τη Φενέρ. Ο Βολκάν αντί του Τοπάλ.
22:38
78' Ξανά σέντρα από δεξιά, ξανά αφύλαχτος ο Φερναντάο και 3-0 για τη Φενέρ.
22:41
82' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Κούρος αντί του Μπίτολο.
22:50
90' Τρία λεπτά ο επιπλέον χρόνος.
22:55
90'+3 Λήξη του αγώνα.