Μπρόντμπι-ΠΑΟΚ 1-1(τελικό)

Παρακολουθήστε live από το control room του www.sport-fm.gr τη ρεβάνς του 5-0 της Τούμπας ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και την Μπρόντμπι, για τα playoffs του Europa League.
Καλησπέρα. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση της Μπρόντμπι με τον ΠΑΟΚ, στον επαναληπτικό του 5-0 της Τούμπας, για την ελληνική ομάδα, στο πλαίσιο των πλέι-οφ του Γιουροπα Λιγκ.
Μπρόντμπι: Ρένοβ, Άλμπρεχτσεν, Λάρσον, Ντουρμίσι, Έρνσκοβ, Ρασάνι, Φίρι, Νέργκααρντ, Χιουλσάγκερ, Έρικσον, Σβαρτς
Για τον ΠΑΟΚ, πρώτη φορά κάτω από τα δοκάρια, θα κάτσει, ο Παναγιώτης Γλύκος.
ΠΑΟΚ: Γλύκος, Βίτορ, Κόστα, Κωνσταντινίδης, Τζαβέλλας, Κίτσιου, Τζιόλης, Ροντρίγκες, Κάτσε, Μυστακίδης, Κουλούρης
Στον πάγκο για την Μπρόντμπι: Τόπελ, Χολστ, Ντα Σίλβα, Κρόνε, Γιόχανσεν, Πούκι, Ελμάντερ
Στον πάγκο για τον ΠΑΟΚ:Όλσεν, Μαλεζάς, Πούγγουρας, Κοροβέσης, Σαββίδης, Δεληγιαννίδης, Μακ
1' Σέντρα αγώνα
1' Σέντρα του Ρασάνι από αριστερά, μετά από κόντρες η μπάλα στον Ντουρμίσι, που σουτάρει άουτ.
7' Κίτρινη για τον Χιουσάγκερ
8' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ
12' Ωραία κούρσα του Ροντρίγκες από αριστερά, όμως η μπάλα, δεν φτάνει στον Κουλούρη.
19' Ωραία κούρσα του Ροντρίγκες για τον Μυστακίδη, αυτός με μία στον Κουλούρη, που σουτάρει δίχως δύναμη με το αριστερό, πάνω στον Ρένοβ.
21' Κίτρινη κάρτα στον Έρικσον για σκληρό φάουλ στον Μυστακίδη.
21' ΓΚΟΛ Ο ΠΑΟΚ
Ο Ρικάρντο Κόστα με κεφαλιά, μετά την όμορφη εκτέλεση του Κάτσε, στο δεύτερο δοκάρι, στέλνει την μπάλα στην απέναντι γωνία του Ρένοβ, για το 0-1.
27' 1-1 η Μπρόντμπι
Λάθος του Γλύκου στην έξοδο, από το κόρνερ του Έρικσον, πρώτο σουτ ο Σβαρτς, αποκρούει ο Γλύκος, στην επαναφορά ο Ρασάνι το 1-1
Παρατηρήσεις από τον Τούντορ, στους αμυντικούς του ΠΑΟΚ, μετά την ισοφάριση των Δανών.
39' Θετική έξοδος του Γλύκου, σε σέντρα του Ρασάνι.
40' Κακό σουτ από τον Κίτσιου, η μπάλα έφυγε μακριά
41' Σουτ του Κουλούρη από πλάγια δεξιά, έξω.
42' Κίτρινη στον Ρικάρντο Κόστα.
45' Σέντρα του Κάτσε για τον Κουλούρη, οι Δανοί σε κόρνερ.
Ένα επιπλέον λεπτό στο πρώτο μέρος.
Τέλος πρώτου μέρους, ο Ρικάρντο Κόστα έκανε το 1-0, για να φέρει το ματς στα ίσια ο Ρασάνι για το 1-1.
46' Σέντρα αγώνα
48' Σουτ του Ροντρίγκες από αριστερά, η μπάλα κοντράρει. Στην εξέλιξη της φάσης, ο Ροντρίγκες πασάρει στον Κουλούρη, το σουτ του δίπλα από το αριστερό δοκάρι, του Ρένοβ.
56' Σουτ του Ροντρίγκες, στην κλειστή γωνία του Ρένοβ που μπλοκάρει.
59' Δύσκολη στιγμή για τον ΠΑΟΚ με παράλληλη σέντρα του Σβαρτς, τον Γλύκο να διώχνει με το δεξί, στη συνέχεια του σουτ του Ρασάνι, κοντραρίστηκε.
64' Μακ και Σαββίδης αντί Τζιόλη και Κωνσταντινίδη αντίστοιχα
66' Κίτρινη ο Μακ
72' Πούκι αντί Έρικσον δεύτερη αλλαγή για Μπρόντμπι
76' Δεληγιαννίδης αντί του Κουλούρη, τελευταία αλλαγή για τον ΠΑΟΚ.
78' Φάουλ του Κάτσε, ο Ρικάρντο Κόστα, πιάνει κεφαλιά-άουτ, αλλά έτσι κι αλλιώς είναι οφσάιντ.
81' O Xολστ στη θέση του Πίρι
90' Tρία λεπτά οι καθυστερήσεις
90+3' Λήξη αγώνα. Ο Ρικάρντο Κόστα στο 21' το 0-1, ο Ρασάνι το 1-1, έξι λεπτά αργότερα, σε ένα διαδικαστικό παιχνίδι.