Παρακολουθήστε από το control-room του sport-fm.gr την αναμέτρηση του Αστέρα Τρίπολης απέναντι στον Παναιτωλικό στο «Θεόδωρος Κολοκοτρώνης», στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας. Περιγραφή ΣΠΟΡ FM 94.6.
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Αστέρα Τρίπολης απέναντι στον Παναιτωλικό στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας.
Η ενδεκάδα του Αστέρα Τρίπολης: Κοσίτσκι, Κιτοκό, Σανκαρέ, Γκοϊάν, Γιαννούλης, Χαμντανί, Ιγκλέσιας, Μάσα, Λανθαρότε, Γιάννου και Φούντας. Στον πάγκο βρίσκονται οι: Θεοδωρόπουλος, Ζησόπουλος, Αλόκο, Τσοκάνης, Δημούτσος, Μούκαμ, Σκουρτάι.
Η ενδεκάδα του Παναιτωλικού: Στεφανάκος, Κούσας, Παπάζογλου, Κέβιν, Κουτρομάνος, Πάολο Κόστα, Μάκος, Ντάνι, Ουάρντα, Κάπελ και Μαρκόφσκι. Την αποστολή συμπληρώνουν οι: Κυριακίδης, Χαντάκιας, Ρουσκουσέδα, Βιγιαφάνιες, Παπουτσογιαννόπουλος, Βασιλείου και Καμαρά.
Σέντρα στο ματς
4' Φάουλ από πολύ καλή θέση για τον Αστέρα Τρίπολης. Το κέρδισε ο Μάσα από τον Κούσα ο οποίος βλέπει και την πρώτη κίτρινη του ματς.
5' Η μπάλα στο τείχος.
6' Ευκαιρία για τον Αστέρα Τρίπολης, όταν μετά από πλάγιο άουτ η μπάλα έφτασε μέσα στην περιοχή στα πόδια του Φούντα, αλλά το σουτ του τελευταίου εξουδετέρωσε ο Στεφανάκος.
14' Μετά τη δυναμική είσοδο του Αστέρα Τρίπολης, ο Παναιτωλικός έχει ισορροπήσει τον αγώνα.
17' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα Τρίπολης!
Ο Στεφανάκος εκτέλεσε κάκιστα το ελεύθερο και η μπάλα έφτασε στα πόδια του Μάσα. Ο Αργεντινός έκανε το 1-2 με τον Γιάννου, αλλά το πλασέ του Μάσα σε φάση τετ-α-τετ με τον Στεφανάκο ήταν κακό και η μπάλα πέρασε άουτ.
20' Ακόμα μία ευκαιρία του Αστέρα με πρωταγωνιστή τον Μάσα. Ο Αργεντινός προ του Στεφανάκου, άργησε να σουτάρει και η άμυνα του Παναιτωλικού βρήκε την ευκαιρία να διώξει την μπάλα.
24' Πρώτη κίτρινη για παίκτη του Αστέρα! Ο Φούντας την αντικρίζει από τον ρέφερι της αναμέτρησης, Σταύρο Τριτσώνη.
28' Ευκαιρία για τον Αστέρα Τρίπολης. Ο Μάσα εκτέλεσε το κόρνερ, ο Σανκαρέ σηκώθηκε μόνος του από το ύψος του πέναλτι και έπιασε την κεφαλιά, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.
34' ΓΚΟΛ για τον Παναιτωλικό!
Σέντρα του Μάκου από τα δεξιά, ο Ουάρντα από το ύψος της μεγάλης περιοχής πήρε μόνος του την κεφαλιά και η μπάλα «αναπαύθηκε» στη δεξιά γωνία του ανήμπορου να αντιδράσει Κοσίτσκι!
Ένα τέρμα για τον Παναιτωλικό το οποίο σημειώθηκε κόντρα στη ροή του αγώνα.
41' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Ο Κάπελ έπιασε το σουτ από τα δεξιά και ο Κοσίτσκι απέκρουσε σε κόρνερ.
45' Κίτρινη κάρτα στον Γκοϊάν για φράγμα στον Πάουλο.
Λήξη α' μέρους. Ο Παναιτωλικός προηγείται με 1-0 χάρη στο εκπληκτικό γκολ του Ουάρντα με κεφαλιά, τη στιγμή που ο Αστέρας έδειχνε να ελέγχει το παιχνίδι και έχανε αρκετές ευκαιρίες.
46' Έναρξη β' μέρους.
49' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα Τρίπολης! Ο Φούντας επιχείρησε ένα πολύ εντυπωσιακό ψαλιδάκι και η μπάλα πέρασε μόλις πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Στεφανάκου.
57' Στο έδαφος ο Γκοϊάν που δείχνει να έχει σοβαρό πρόβλημα με βάση τις εκφράσεις του.
Τελικά ο Ρουμάνος σηκώνεται και δεν φαίνεται να πονάει. Συνεχίζει κανονικά το ματς.
62' Τεράστια ευκαιρία για τον Αστέρα! Ο Λανθαρότε έβγαλε τη σέντρα με το αριστερό και από τα δεξιά όπως επιτίθεται ο Αστέρας, ο Χαμντανί βρέθηκε μόνος μέσα στη μικρή περιοχή, αλλά η κεφαλιά του πέρασε άουτ.
64' Ακόμα μία ευκαιρία για τον Αστέρα! Ο Γιαννούλης προωθήθηκε από τα αριστερά, έβγαλε τη σέντρα, ο Γιάννου έπιασε την κεφαλιά και η μπάλα πέρασε ελάχιστα εκατοστά έξω από το αριστερό δοκάρι του Στεφανάκου. Παράλληλα, γίνεται αλλαγή με τον Μούκαμ να παίρνει τη θέση του Κιτοκό.
66' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Βιγιαφάνιες παίρνει τη θέση του Ουάρντα.
68' Ο Κουτρομάνος έκανε το φάουλ στον Μάσα, με τους παίκτες του Αστέρα να διαμαρτύρονται έντονα για πέναλτι. Πολύ δύσκολη φάση ακόμα και από το ριπλέι, αν και φαίνεται ο Σταύρος Τριτσώνης να έχει δίκιο. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Μάσα, η μπάλα πέρασε άουτ.
74' Φάουλ που κερδίζει ο Αστέρας σε πολύ καλή θέση. Κίτρινη στον Παπάζογλου για φάουλ στον Λανθαρότε.
75' Ο Σκουρτάι στη θέση του Μάσα.
75' Ο Λανθαρότε εκτέλεσε και η μπάλα στην αγκαλιά του Στεφανάκου.
76' Κίτρινη κάρτα στον Μάκο.
80' Ο Ρουσκουσέδα στη θέση του Κάπελ.
82' Κίτρινη κάρτα στον Μπεχαράνο.
82' Ο Δημούτσος στη θέση του Ιγκλέσιας.
85' Κίτρινη κάρτα στον Ρουσκουσέδα.
86' Ο Παπουτσογιαννόπουλος στη θέση του Μπεχαράνο.
90' Έξι λεπτά καθυστερήσεων.
90'+2' Απίστευτο χαμένο τετ-α-τετ του Μαρκόφσκι, απέκρουσε ο Κοσίτσκι.
90'+5' Κίτρινη κάρτα στον Μαρκόφσκι.
90'+6' ΓΚΟΛ ο Παναιτωλικός! Σκόρερ ο Βιγιαφάνιες!
Αντεπίθεση του Παναιτωλικού τη στιγμή που όλος ο Αστέρας ήταν στην επίθεση, ο Μάρκος Πάουλο πάσαρε στον Βιγιαφάνιες που σε άδειο τέρμα δεν είχε πρόβλημα να γράψει το 0-2.