ΠΑΣ Γιάννινα-ΠΑΟΚ 3-1

Παρακολουθήστε σε real time την αναμέτρηση ΠΑΣ Γιάννινα-ΠΑΟΚ για τη δεύτερη αγωνιστική της Super League. Ραδιοφωνικά από ΣΠΟΡ FM 94,6.
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση ΠΑΣ Γιάννινα-ΠΑΟΚ για τη δεύτερη αγωνιστική της Superleague.
Και οι δύο ομάδες ψάχνουν ακόμη την πρώτη τους νίκη αφού η πρεμιέρα δεν ήρθε γι' αυτές όπως θα ήθελαν.
Οι Γιαννιώτες έμειναν στο 1-1 στην έδρα της Βέροιας, ενώ ο ΠΑΟΚ δεν κατάφερε να κάμψει στην Τούμπα την αντίσταση της SKODA Ξάνθης και παραχώρησε ισοπαλία 0-0.
Λίγο νωρίτερα σημειώθηκαν επεισόδια μεταξύ οπαδών του ΠΑΟΚ και δυνάμεων της αστυνομίας. Ευτυχώς τα πνεύματα ηρέμησαν τώρα...
Οι εκδρομείς οπαδοί του «Δικεφάλου του Βορρά» ήθελαν να πλησιάσουν στο γήπεδο και υπήρξε ένταση με τις αρχές, που έκαναν χρήση δακρυγόνων για να τους απομακρύνουν
Για να δούμε και τις συνθέσεις των ομάδων...
Οι γηπεδούχοι ξεκινούν με Βελλίδη, Στρούνα, Μιχαήλ, Τζημόπουλο, Μπεριο, Τσουκαλά, Ναδάλες, Ίλιτς, Τσάβες, Ακόστα, Μανιά.
Ενώ στον πάγκο κάθονται οι Περιστερίδης, Γιάκος, Σκόνδρας, Σαπαλίδης, Κοζορώνης, Καρανίκας, Φερφελής.
Στη βασική ενδεκάδα του ΠΑΟΚ ο Ιγκόρ Τούντορ επιλέγει Όλσεν, Κωνσταντινίδη, Λέοβατς, Κόστα, Βίτορ, Τζιόλη, Κάτσε, Σάμπο, Πέλκα, Ζάιρο, Μακ.
Αναπληρωματικοί είναι οι Γλύκος, Σκόνδρας, Ροντρίγκες, Μυστακίδης, Τζαβέλλας, Κίτσιου, Σαββίδης
Φαίνεται πως ο Τούντορ προσανατολίζεται σε σύστημα με τρεις κεντρικούς αμυντικούς, με τον Τζιόλη να είναι αυτός που θα πλαισιώσει τους Κόστα και Βίτορ.
Κωνσταντινίδης και Λέοβατς θα καλύπτουν τα άκρα, ενώ στον άξονα θα κινούνται Σάμπο και Κάτσε.
Τέλος, το επιθετικό κομμάτι θα αναλάβουν οι Πέλκας, Μακ και Ζάιρο.
Από τη μεριά του ο Πετράκης μάλλον κατέληξε στο 4-2-3-1.
Την τετράδα της άμυνας αποτελούν οι Στρούνα, Μπέριος, Μιχαήλ, Ναδάλες και μπροστά τους στα χαφ θα κινούνται οι Τσουκαλάς, Τζημόπουλος.
Στην κορυφή της επίθεσης θα βρίσκεται ο Μανιάς, ενώ πίσω του θα είναι ο Ίλιτς με τους Ακόστα και Τσάβες στα πλάγια.
Παίκτες και διαιτητές μπαίνουν στον αγωνιστικό χώρο.
Όλα έτοιμα για να ξεκινήσει το ματς.
1' Σέντρα στον αγώνα.
4' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΣ!
Τραγική αντίδραση από Όλσεν και ΟΛΗ την αμυντική γραμμή του ΠΑΟΚ που άφησε τον Μανιά, ενώ ήταν περικυκλωμένος, να πιάσει γυριστή κεφαλιά μετά από πλάγιο και να κάνει το 1-0!
Στην αμέσως επόμενη φάση οι παίκτες του ΠΑΟΚ ζήτησαν πέναλτι για χέρι του Μπέριου σε προσπάθειά του για τάκλιν.
Προσπαθεί να επιβάλει το ρυθμό του ο ΠΑΟΚ του οποίου οι παίκτες πάντως δείχνουν σοκαρισμένοι από το απίστευτο γκολ που τους έχει βάλει πίσω στο σκορ.
18' Ωραία ενέργεια Μανιά από δεξιά, άργησε όμως ενώ τον κάλυψε σωστά και ο Τζιόλης και δεν μπόρεσε να σουτάρει όπως θα ήθελε.
24' Κίτρινη κάρτα στον Κάτσε.
28' Ξανά ο Μανιάς βγαίνει στην πλάτη της άμυνας, αλλά φεύγει πλάγια αριστερά και το σουτ που θα πιάσει είναι αδύναμο και δεν ανησυχεί καθόλου ο Όλσεν.
30' Προσπάθεια του Μακ και σουτ με το δεξί, όμως ο Βελλίδης αποκρούει.
31' Νέα μεγάλη επέμβαση του Βελλίδη σε δυνατό σουτ και πάλι από τον Μακ, κόρνερ για τον ΠΑΟΚ.
31' Πάνω στη γραμμή διώχνει ο Στρούνα μετά από τακουνάκι του Βίτορ σε κόρνερ!
Τρεις συνεχόμενες σπουδαίες στιγμές για τον ΠΑΟΚ που προσπαθεί να ισοφαρίσει.
35' Ο Τζιόλης βγάζει σε Κόστα και Σάμπο που βγαίνουν απέναντι στον Βελλίδη (ενδεχομένως να ήταν οφσάιντ ο δεύτερος) αλλά και πάλι ο τερματοφύλακας του ΠΑΣ αντιδρά σωστά και αποσοβεί τον κίνδυνο.
42' Κάρτα στον Σάμπο και φάουλ σε πολύ καλή θέση για τον ΠΑΣ Γιάννινα.
43' Εκτέλεσε ο Τσάβες χωρίς επιτυχία, αφού έστειλε την μπάλα στο τείχος.
45' Νέα καταπληκτική επέμβαση του Βελλίδη! Ο Πέλκας βγάζει πολύ ωραία κάθετη στον Λέοβατς, αλλά ο γκολκίπερ του ΠΑΣ με εντυπωσιακή έξοδο αποκρούει ξανά, ενώ στη συνέχεια ο Ζάιρο βλέπει κίτρινη κάρτα για θέατρο μέσα στην περιοχή.
45'+1 Λήξη του πρώτου μέρους.
46' Ξεκινά το δεύτερο ημίχρονο, χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.
46' Απειλεί με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή ο Μανιάς, αλλά η μπάλα φεύγει λίγο άουτ.
48' Κίτρινη κάρτα στον Τσάβες.
51' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΣ!
Ο Ίλιτς βγάζει σέντρα από δεξιά, ο Ακόστα γυρίζει προς την περιοχή κι εκεί ο Σάμπο βάζει το πόδι του και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του και άθελά του κάνει το 2-0 για τους Γιαννιώτες!
59' Ωραίο σουτ με το δεξί από τον Ακόστα, δεν βρίσκει στόχο.
60' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Ροντρίγκεζ αντί του Σάμπο.
62' Δεύτερη κίτρινη και αποβολή (δικαιολογημένη) στον Ζάιρο που σηκώθηκε για κεφαλιά και χτύπησε αντίπαλο. Με δέκα παίκτες ο ΠΑΟΚ.
69' Πολύ ωραία ατομική ενέργεια και φαλτσαριστό σουτ του Πέλκα, όμως για ακόμη μία φορά ο Βελλίδης είναι εντυπωσιακός και διώχνει σε κόρνερ.
70' Δεύτερη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Μυστακίδης στη θέση του Μακ.
71' Αλλαγή και για τον ΠΑΣ. Ο Γιάκος αντί του Ίλιτς.
75' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΣ!
Ο Μανιάς βγάζει καταπληκτική κάθετη στον Τσάβες και αυτός σημαδεύει σωστά και κάνει το 3-0!
79' Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Φερφελής αντί του Μανιά.
86' Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Σαπαλίδης στη θέση του Τσάβες.
88' Κίτρινη κάρτα στον Φερφελή.
90'+1 Δοκάρι για τον ΠΑΣ με κεφαλιά του Σαπαλίδη!
90'+2 ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ!
Με κοντινή προβολή μετά από πάσα του Μυστακίδη, ο Βίτορ σημειώνει το γκολ της τιμής και μειώνει σε 3-1.
90'+3 Λήξη του αγώνα.