Παρακολουθήστε από το control-room του sport-fm.gr την αναμέτρηση του Ολυμπιακού με τον Πλατανιά από το "Γ. Καραϊσκάκης" για την 3η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας. Ραδιοφωνική μετάδοση από τον ΣΠΟΡ FM 94.6.
Θα σας μεταφέρουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης του Ολυμπιακού με τον Πλατανιά για την 3η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.
Ολυμπιακός: Ρομπέρτο, Μιλιβόγιεβιτς, Ντα Κόστα, Ντομίνγκες, Ομάρ, Ντουρμάζ, Σιόβας, Μασουάκου, Πάρντο, Καμπιάσο, Ιντέγιε.
Στον πάγκο: Καπίνο, Μποτία, Φορτούνης, Φινμπόγκασον, Φουστέρ, Σαλίνο, Ερνάνι.
Πλατανιάς: Ολίμπα, Γιακουμάκης, Αποστολόπουλος, Βάντερσον, Στανισαβλιεβιτς, Γνιάτιτς, Μπανανά, Ντίνας, Σελίν, Πάγκαλος, Μαχαμάτ.
Στον πάγκο: Σωτηρίου, Μενδρινός, Γουνδουλάκης, Ράμος, Μιλούνοβιτς, Ιτούα, Ανγκούλο.
Στον αγωνιστικό χώρο οι παίκτες και των δύο ομάδων.
Αποχώρησαν τώρα. Σε λίγο η είσοδός τους για την έναρξη του αγώνα.
Φυσικά, ζωντανά η εξέλιξη του αγώνα από τον ΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή του Αντώνη Σαούλη.
Για τον Ολυμπιακό θα βρίσκεται για πρώτη φορά στην 11άδα ο Ιντέγε Μπράουν ο οποίος αποκτήθηκε την τελευταία ημέρα των μεταγραφών.
Από την άλλη πλευρά ο Ερνάνι είναι στην αποστολή αλλά όχι και την 11άδα του αγώνα.
Ο Πλατανιάς δεν έχει μέχρι τώρα βαθμούς μετά από δύο αγωνιστικές στο πρωτάθλημα.
Αυτή την στιγμή η είσοδος των παικτών στον αγωνιστικό χώρο.
1' Έναρξη του αγώνα.
Πέναλτι για τον Πλατανιά
Ο Γιακουμάκης μέσα στην περιοχή ανατράπηκε από τον Ντα Κόστα.
Ο Ρομπέρτο πέφτει σωστά και διώχνει! Ο Ισπανός κρατάει ανέπαφη την εστία του σε εκτέλεση του πέναλτι από τον Ντίνα!
Δύο κίτρινες κάρτες στη φάση του πέναλτι... Η πρώτη στον Ντα Κόστα και η δεύτερη Γκνιάτιτς.
Συμπληρώθηκαν τα πέντε λεπτά στο παιχνίδι.
Άξια αναφοράς η αντίδραση του Ρομπέρτο όταν "έπιασε" το πέναλτι.
Ο Ισπανός -μόλις ο Ντα Κόστα έβγαλε την μπάλα εκτός αγωνιστικού χώρου- κοίταξε τον ουρανό, έκανε μια χειρονομία σαν να ευχαριστεί τον Θεό και έδειξε έξι δάκτυλα, όσα και τα πέναλτι που έχει πιάσει.
Γκολ για τον Ολυμπιακό!
Στο 11ο λεπτό ο Ολυμπιακός ανοίγει το σκορ με τον Ντουρμάζ ο οποίος πλάσαρε σωστά μέσα από τη μεγάλη περιοχή. Εξαιρετική η μπαλιά του Τσόρι. Ο Αργεντινός έβγαλε μόνο του μέσα στη μεγάλη περιοχή τον Ντουρμάζ.
Συμπληρώθηκαν τα 20 λεπτά στο παιχνίδι.
Οι ερυθρόλευκοι έχουν βρει ρυθμό και προσπαθούν να βρουν τρόπο να σπάσουν την άμυνα του Πλατανιά.
24' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Ο Ολίμπα έδιωξε την μπάλα, η οποία μετά από χτύπημα σε πόδι αμυντικού είχε τροχιά προς τα δίχτυα.
Δεν προέκυψε κάτι από το κόρνερ που εκτέλεσε ο Τσόρι. Η κεφαλιά του Σιόβα δεν απείλησε τον Ολίμπα.
27' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Ο Σιόβας ήταν και πάλι ο αποδέκτης της μπάλας. Δοκίμασε ένα σουτ, με την μπάλα να παίρνει ύψος.
Έχει πέσει αρκετά ο ρυθμός στο παιχνίδι. Ο Ολυμπιακός δεν μπορει να "σπάσει" την άμυνα του Πλατανιά.
Ο Καμπιάσο έχει χτυπήσει το πρόσωπο. Ο διαιτητής σταμάτα το παιχνίδι.
Δεν έχει κάτι ανησυχητικό ο Καμπιάσο. Το παιχνίδι συνεχίζεται...
Ο Πλατανιάς έχει κερδίσει μέτρα στο γήπεδο.
43' Σέντρα του Βάντερσον η οποία περνά παράλληλα με την γραμμή της εστίας του Ρομπέρτο.
45' Δοκάρι για τον Ολυμπιακό. Μακρινό σουτ του Ντομίνγκες. Η μπάλα βρήκε στο αριστερό δοκάρι.
Τέλος του πρώτου 45λεπτου.
46' Έναρξη του δευτέρου 45λεπτου.
Καμία αλλαγή για τις δύο ομάδες.
48' Σουτ του Γιακουμάκη. Δοκίμασε να ξαφνιάσει τον Ρομπέρτο αλλά δεν τα κατάφερε. Ο Ισπανός μπλόκαρε εύκολα.
Στο 52ο λεπτό ο Τσόρι Ντομίνγκες κάνει το 2-0 για τον Ολυμπιακό.
Εξαιρετική ενέργεια του Ιντέγε. Ο Νιγηριανός είδε ότι δεν ήταν σε καλή θέση μέσα στη μεγάλη περιοχή. Με τακουνάκι έβγαλε στον κενό χώρο τον Τσόρι. Εκείνος "άδειασε" τον Μπανάνα και πλάσαρε σωστά τον Ολίμπα.
58' Αλλαγή για τον Πλατανιά. Ο Ιτούα στη θέση του Σελίν.
Γκολ για τον Ολυμπιακό.
59' Ο Μασουακού έκανε το 3-0 απέναντι στον Πλατανιά.
Εξαιρετική ενέργεια του Μασουακού. Πέρασε δύο παίκτες και μετά από εναλλαγή της μπάλας με τον Ντουρμάζ σκόραρε.
61' Αλλαγή για τον Πλατανιά. Ο Μενδρινός στη θέση του Μαχαμάτ.
Πέναλτι για τον Ολυμπιακό!
Ο Βάντερσον ανέτρεψε τον Πάρντο. Κίτρινη κάρτα για τον παίκτη του Πλατανιά.
Ο Τσόρι Ντομίνγκες το εκτέλεσε, ο Ολίμπα έπιασε το πέναλτι!
63' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Ερνάνι περνάει στον αγώνα στη θέση του Ντουρμάζ. Χειροκροτήματα για τον Σουηδό άσο.
65' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Φορτούνης στη θέση του Ντομίνγκες.
70' Σουτ από τον Πάγκαλο για τον Πλατανιά. Ο Ρομπέρτο διώχνει.
72' Γκολ για τον Πλατανιά. Ο Μπανανά κάνει το 3-1 με κεφαλιά μετά το κόρνερ που εκτέλεσε ο Μενδρινός.
77' Αλλαγή για τον Πλατανιά. Ο Ράμος στη θέση του Ντίνα.
80' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Φουστέρ στη θέση του Πάρντο.
80' Καλή φάση για τον Πλατανιά. Κόρνερ για τους κρητικούς με την μπάλα να χτυπά στο σώμα του Ομάρ.
Στο 87ο λεπτό το παιχνίδι.
88' Καλή φάση για τον Ολυμπιακό. Ο Ερνάνι κέρδισε το κόρνερ.
Ο Καμπιάσο σκόραρε μετά την εκτέλεση του κόρνερ. Ο διαιτητής δεν κατοχύρωσε το τέρμα.
Φαίνεται πως δεν υπάρχει παρέμβαση άλλου παίκτη, άρα θα έπρεπε να "μετρήσει" το γκολ.
90+3 Μεγάλη ευκαιρία για τον Πλατανιά. Ο Ρομπέρτο έδιωξε εξαιρετικά στο σουτ του Πάγκαλου.