Πανιώνιος-Παναθηναϊκός

Παρακολουθήστε σε real time την αναμέτρηση της Νέας Σμύρνης μεταξύ Πανιωνίου και Παναθηναϊκού.
Καλησπέρα σε όλους. Κλείνει το σημερινό πρόγραμμα της Σούπερ Λίγκας με την αναμέτρηση στη Νέα Σμύρνη.
Μαζί λοιπόν θα παρακολουθήσουμε το ματς του Πανιωνίου με τον Παναθηναϊκό. Μια έδρα που παραδοσιακά δυσκολεύει τους πράσινους.
Οι πράσινοι, οι οποίοι, στοχεύουν στο 3x3, θέλοντας κάθε αγωνιστική, κάθε Κυριακή (στο… περίπου η μέρα) να απαλύνουν τον ευρωπαϊκό πόνο.
Παναθηναϊκός: Στιλ, Ζέκα, Νάνο, Κουτρουμπής, Ταυλαρίδης, Λαγός, Πράνιτς, Αμπέντ, Πέτριτς, Καρέλης, Μπεργκ.
Ενός λεπτού σιγή στη Νέα Σμύρνη, καθώς σαν σήμερα είχαμε την Μικρασιατική καταστροφή.
Πανιώνιος: Παπαδόπουλος, Βλάχος, Χατζηισαΐας, Ρισβάνης, Οικονόμου, Κόρμπος, Σιώπης, Μασούρας, Μπακασέτας, Μπουμάλ, Καραμάνος
Στον πάγκο του τριφυλλιού: Κοτσόλης, Χουχούμης, Μαρινάκης, Ατζαγκούν, Καλτσάς, Τελάντερ, Νίνης
Στον πάγκο για τον Πανιώνιο: Διούδης, Ανσαριφάρντ, Χαλκιαδάκης, Βιγιάλμπα, Πατσατζόγλου, Τασουλής, Μητρόπουλος
Μίνι καθυστέρηση στην έναρξη, προκειμένου να καθαρίσει η ατμόσφαιρα από τα καπνογόνα που άναψαν οι φίλοι του Πανιωνίου.
Σέντρα στη Νέα Σμύρνη
Passing game απ' τον Παναθηναϊκό στα πρώτα λεπτά, σε θέση άμυνας σχεδόν μόνιμα οι Νεοσμυρνιώτες.
7' Ωραία ενέργεια του Πράνιτς που αποφεύγει δύο αντιπάλους, αλλά το σουτ που επιχείρησε μέσα από την περιοχή, κόντραρε.
11' Πρώτο σουτ στο ματς. Ο Μπεργκ βγαίνει λίγο μακριά από την περιοχή για να πάρει μπάλα, δίνει στον Καρέλη, αυτός περιστρέφεται έξω από την περιοχή, κάνει το σουτ, όμως ο Παπαδόπουλος είναι σε ετοιμότητα και μπλοκάρει εύκολα.
14' Μακρινό δυνατό σουτ του Σιώπη, δεν βρίσκει στόχο.
Συμπληρώθηκαν 20 λεπτά στη Νέα Σμύρνη. Έχει την υπεροχή, έχει την κατοχή, αλλά δυσκολεύεται να βρει διαδρόμους ο Παναθηναϊκός. Εξ' ου Καρέλης και Μπεργκ βγαίνουν συχνά-πυκνά μακριά από την περιοχή του Πανιωνίου για να... ανοίξουν την αντίπαλη άμυνα.
Πάνε να παίξουν το 1-2 Μπεργκ και Αμπέντ, αλλά η πάσα του Αλγερινού δεν είναι καλή και χάνεται η όποια υποψία για κάτι καλό.
24' Επικίνδυνη σέντρα του Αμπέντ από τα αριστερά, περνά από όλους η μπάλα και φεύγει άουτ. Δεν έχει φανεί ως τώρα ο Πέτριτς.
30' Φάση για τον Πανιώνιο. Φαλτσαριστό ωραίο σουτ του Οικονόμου, ο Στιλ πέφτει εντυπωσιακά και διώχνει, κρατώντας το 0-0.
33' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΙΩΝΙΟ
Απίστευτο λάθος του Στιλ... Μακρινή εκτέλεση φάουλ του Μπακασέτα, αντί να μπλοκάρει ή έστω να διώξει, η μπάλα... φεύγει από την αγκαλιά του Άγγλου γκολκίπερ (που 'χε λάθος στάση σώματος) και 1-0 για τους γηπεδούχους. Δώρο κανονικό το γκολ.
38' Κίτρινη κάρτα στον Αμπέντ, μπλοκαρισμένοι οι παίκτες του Παναθηναϊκού μετά απ' αυτή την εξέλιξη.
41' Σουτ του Πέτριτς απ' το ύψος της μεγάλης περιοχής, υπό καλές προϋποθέσεις, κοντράρει η μπάλα.
Ημίχρονο στη Νέα Σμύρνη. Κακός ο Παναθηναϊκός, αργό το τέμπο και με τον Πανιώνιο να προηγείται από το φοβερό «δώρο» του Στιλ. Ένα σουτ με τον Καρέλη στο 11' έχει το τριφύλλι.
Διπλή κίνηση με το καλημέρα απ' τον Αναστασίου. Μέσα Μαρινάκης και Καλτσάς, έξω ο Λαγός και ο Πέτριτς. Πάει δεξί μπακ ο Μαρινάκης και στα χαφ ο Ζέκα που έλειψε πολύ από το κέντρο.
Σέντρα στο δεύτερο μέρος
48' Διαμαρτυρήθηκαν για πέναλτι στον Παναθηναϊκό σε πτώση του Ταυλαρίδη μέσα στην περιοχή, σε εκτέλεση φάουλ.
Στο 55', ίδια εικόνα στο ματς, ο Παναθηναϊκός δεν μπορεί να απειλήσει και συνεχίζει να χάνει 1-0.
59' Μεγάλη φάση για Παναθηναϊκό. Βολίδα από μακριά του Καλτσά, φεύγει λίγο άουτ η μπάλα.
Στο 64', πάντα στο 1-0 ο Πανιώνιος και μάλιστα άνετα. Δεν έχει βελτιωθεί η εικόνα των πράσινων, με τους Μπεργκ-Καρέλη να 'ναι... εξαφανισμένοι στο δεύτερο μέρος.
65' Σέντρα-σουτ του Μπουμάλ, διώχνει με γροθιές ο Στιλ.
65' Κίτρινη κάρτα στον Καρέλη για σκληρό φάουλ και... ψιλο ένταση με τον Κόρμπο. Ετοιμάζεται να μπει ο Νίνης στο ματς.
68' Έξω ο Αμπέντ, μέσα ο Νίνης.
69' Φαλτσαριστό σουτ του Μασούρα, δεν έχει δύναμη η μπάλα και καταλήγει άνετα στην αγκαλιά του Στιλ.
71' Φάση για τον Πανιώνιο. Στην καρδιά της άμυνας του Παναθηναϊκού η μπαλιά, ο Μασούρας προλαβαίνει και σουτάρει, αλλά σημαδεύει πολύ ψηλά.
73' Έξω ο Καραμάνος, μέσα Μητρόπουλος για τον Πανιώνιο
75' Δοκάρι για τον Παναθηναϊκό
Κεραυνός του Ζέκα από μακριά, φοβερό σουτ, αλλά η μπάλα δεν του κάνει το χατίρι και σταματάει στο οριζόντιο δοκάρι του Παπαδόπουλου.
78' Νέο μακρινό σουτ από πλευράς Παναθηναϊκού, το κάνει ο Νίνης, αλλά δεν είναι καλό.
Μπήκαμε στο τελευταίο δεκάλεπτο, ο Παναθηναϊκός πιέζει, αλλά ο Πανιώνιος κρατά το 1-0 άνετα σχετικά.
82' Κάθετη πάσα για τον Μπουμάλ, ο Στιλ βγάζει το τετ-α-τετ με τον άσο του Πανιωνίου. Πάντως έχει σηκωθεί -λανθασμένα- το σημαιάκι του επόπτη.
Καθυστέρηση στο ματς, τραυματίας ο Ρισβάνης.
87' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Βιγιάλμπα μπαίνει αντί του τραυματία Μπουμάλ.
89' Μεγάλη φάση για τον Παναθηναϊκό. Ο Καλτσάς γίνεται κάτοχος της μπάλας μέσα στην περιοχή, σουτάρει, αλλά πετάγεται εντυπωσιακά ο Παπαδόπουλος και κρατά το 1-0 για τον Πανιώνιο.
Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων
91' Έξω ο σκόρερ Μπακασέτας, μέσα ο Ανσαριφάρντ
93' Τεράστια ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό
Σέντρα του Πράνιτς στο δεύτερο δοκάρι, από κοντά ο Μπεργκ σημαδεύει στην εξωτερική μεριά της εστίας του Πανιωνίου
Λήξη του ματς. Νίκη για τον Πανιώνιο με 1-0 απέναντι στον Παναθηναϊκό. Γκάφα ολκής του Στιλ στη φάση του γκολ (φάουλ του Μπακασέτα).