Ηρακλής-Λεβαδειακός 0-1

Παρακολουθήστε από το control-room του sport-fm.gr την αναμέτρηση του Ηρακλή απέναντι στον Λεβαδειακό στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας. Ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94.6.
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Ηρακλή κόντρα στον Λεβαδειακό για την 3η αγωνιστική της Super League.
Ο Ηρακλής προέρχεται από ήττα-σοκ εντός έδρας από τον Πανιώνιο και έχει μείνει με τους τρεις βαθμούς που κατέκτησε την πρώτη αγωνιστική κόντρα στην Καλλονή.
Από την άλλη μεριά, ο Λεβαδειακός μετρά δύο ήττες σε ισάριθμα ματς κόντρα σε Ατρόμητος (εκτός) και Ολυμπιακό (εντός, αλλά η αναμέτρηση διεξήχθη στο ΟΑΚΑ), ωστόσο οι εμφανίσεις του έχουν αφήσει υποσχέσεις για τη συνέχεια του πρωταθλήματος.
Η ενδεκάδα που έχει επιλέξει ο Νίκος Παπαδόπουλος για τον Ηρακλή: Χουάντερσον – Μπουκουβάλας, Μπαρτολίνι, Ζιαμπάρης, Καρλίτος – Πασάς, Λάζαρ, Στάμου, Κυριακίδης – Μπουλούτ, Περόνε σε σχηματισμό που κατά πάσα πιθανότητα θα είναι 4-4-2.
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους οι: Περνίς, Βέλλιος, Τσιλιανίδης, Πορτουλίδης, Ιντζόγλου, Ρομάνο, Λουκίνας.
Οι έντεκα που έχει επιλέξει για τον Λεβαδειακό ο Άκης Μάντζιος είναι οι: Τσιντώτας – Μουλόπουλος, Τριποτσέρης, Ουόν, Μιλιάζες – Νικολάου, Ρομέου – Ναβάρο, Φαβάλι, Γιακουμάκης - Μάντζιος σε σχηματισμό 4-2-3-1.
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους οι: Βερέμκο, Στάθης, Μάρκοβιτς, Μανωλάς, Γιάχιτς, Μίνγκας, Μαχαίρας
Ιδανικές οι καιρικές συνθήκες στο «Καυτανζόγλειο Στάδιο» με τη θερμοκρασία να δείχνει 27 βαθμούς Κελσίου.
Αυτή τη στιγμή οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.
Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Δημήτριος Καραντώνης και βοηθοί του ο Νίκος Γεωργαράκος και Στέφανος Παρασίου. Τέταρτος ο Χρήστος Μήτσιος.
Σέντρα στην αναμέτρηση.
4' Έχει μπει καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο ο Λεβαδειακός και κερδίζει το πρώτο κόρνερ. Περνάει ανεκμετάλλευτο.
7' Πρώτο κόρνερ για τον Ηρακλή. Μετά από φάση διαρκείας οι παίκτες του Λεβαδειακού απομακρύνουν την μπάλα σε πλάγιο άουτ.
9' Ο Γιακουμάκης βρέθηκε εντός περιοχής του Ηρακλή και από πλάγια θέση, αλλά το σουτ που επιχείρησε ήταν τόσο άστοχο που παραλίγο να καταλήξει πλάγιο.
14' Φάση διαρκείας στα καρέ του Λεβαδειακού, μετά από αλλεπάλληλες κόντρες, οι παίκτες των φιλοξενούμενων απομακρύνουν.
16' Ο Πασάς με ωραία ατομική ενέργεια έξω από την περιοχή του Λεβαδειακού, έφερε την μπάλα στο αριστερό και σούταρε, με τον Τσιντώτα να διώχνει με υπερένταση σε κόρνερ.
19' Κίτρινη κάρτα στον Στάμου
25' Ο Ηρακλής προσπαθεί να βρει διαδρόμους στο κέντρο της άμυνας του Λεβαδειακού, αλλά οι παίκτες του Άκη Μάντζιου δεν απειλούνται ιδιαίτερα.
27' Η κατοχή είναι υπέρ του Ηρακλή με 63%.
31' Ανεβάζει ρυθμούς ο Ηρακλής και πιέζει πάρα πολύ τον Λεβαδειακό. Γύρισμα του Κυριακίδη από δεξιά μέσα στην περιοχή του Λεβαδειακού, δεν βρίσκει κανείς την μπάλα και στη συνέχεια ο Καρλίτος πιάνει ένα πολύ δυνατό σουτ που περνά ελάχιστα εκατοστά εκτός εστίας.
38' Η «πολιορκία» στην περιοχή του Λεβαδειακού συνεχίζεται, με τον «Γηραιό» να θέλει με δυνατές χαμηλές σέντρες από τα πλάγια να διασπάσει την άμυνα των φιλοξενούμενων.
45' Λήξη α' μέρους με τον Λεβαδειακό στα τελευταία τρία λεπτά να ελέγχει τον αγώνα, αλλά συνολικά ο Ηρακλής ήταν αρκετά επικίνδυνος, δημιουργώντας προϋποθέσεις για το γκολ.
46' Έναρξη β' μέρους
48' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Λεβαδειακό!
Έγινε η βαθιά μπαλιά από φάουλ που είχαν κερδίσει οι Βοιωτοί, ο Μάντζιος βρέθηκε μέσα στην περιοχή και δεξιά, έπιασε με τη μία το σουτ και ο Χουάντερσον απέκρουσε.
50' Αποχωρεί Φαβάλι και μπαίνει για τον Λεβαδειακό ο Μαχαίρας.
51' ΓΚΟΛ για τον Λεβαδειακό!
Ο Γιακουμάκης έδωσε την κάθετη πάσα στον Μάντζιο μέσα στην περιοχή και ο έμπειρος επιθετικός από πλάγια θέση και με πλασέ με το αριστερό έγραψε με πολύ όμορφο τρόπο το 0-1.
54' Κίτρινη κάρτα στον Ναβάρο για μαρκάρισμα στον Πασά.
58' Κίτρινη κάρτα στον Λάζαρ για τράβηγμα φανέλας του Ρομέου
59' Εκτός παιχνιδιού ο Μπουλούτ και στη θέση του ο Βέλλιος
62' Ο Μάριος Νικολάου αποχωρεί και τη θέση του παίρνει ο Γιάχιτς.
65' Πολύ κακό σουτ του Γιακουμάκη έξω από την περιοχή.
67' Δοκάρι για τον Ηρακλή! Ο Κυριακίδης μπήκε από τα δεξιά μέσα στην περιοχή, σούταρε με το αριστερό και η μπάλα αφού βρήκε την εξωτερική πλευρά του δοκαριού πέρασε άουτ.
68' Στη θέση του Στάμου περνάει ο Ρομάνο. Όλα για όλα από τον Ηρακλή για την ανατροπή.
73' Ευκαιρία για τον Ηρακλή με τον Βέλλιο! Ο Μιλιάζες στην προσπάθειά του να αποκρούσει με το κεφάλι, έστρωσε την μπάλα στον Βέλλιου που επιχείρησε το σουτ με τη μία, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.
74' Στη θέση του Καρλίτος μπαίνει ο Τσιλιανίδης. Εν τω μεταξύ ο Περόνε έχασε καλή ευκαιρία με το σουτ του να περνά άουτ.
79' Διακοπή στο παιχνίδι με τον Γιακουμάκη να δέχεται τις πρώτες βοήθειες
81' Άρχισε εκ νέου το ματς.
82' Ο Στάθης περνά στον αγώνα αντί του Ναβάρο.
86' Εξαιρετική επέμβαση του Τσιντώτα μετά από σουτ του Πασά που πήρε περίεργη τροχιά.
90' Τέσσερα λεπτά καθυστερήσεις.
90'+ Ευκαιρία του Λεβαδειακού για το 0-2, αλλά ο Στάθης πλάσαρε άστοχα σε θέση τετ-α-τετ με τον Χουάντερσον.
90'+7' Κίτρινη στον Τσιντώτα.