Ζωντανά η εξέλιξη της αναμέτρησης του Ολυμπιακού με τη Μπάγερν Μονάχου στο "Γ. Καραϊσκάκης" για την πρώτη αγωνιστική της φάσης των ομίλων του Τσάμπιονς Λιγκ.
Καλησπέρα. Θα σας μεταφέρουμε ζωντανά την εξέλιξη της αναμέτρησης του Ολυμπιακού με τη Μπάγερν Μονάχου για την 1η αγωνιστική της φάσης των ομίλων του Τσάμπιονς Λιγκ.
Η σέντρα του αγώνα είναι προγραμματισμένη σε περίπου μία ώρα από τώρα.
Πριν από λίγη ώρα υπήρξε ένταση στην κερκίδα που φιλοξενούνται οι οπαδοί της Μπάγερν Μονάχου.
Οπαδοί της γερμανικής ομάδας άρχισαν να σπάνε το πλέξιγκλας το οποίο βρίσκεται στο κάτω μέρος της κερκίδας τους. Υπήρξε επέμβαση από τις αστυνομικές δυνάμεις.
Έγινε γνωστή η 11άδα του Ολυμπιακού...
Ολυμπιακός: Ρομπέρτο, Μασουακού, Ομάρ, Ντα Κόστα, Σιόβας, Καμπιάσο, Κασάμι, Σαλίνο, Ντομίνγκες, Πάρντο, Ιντέγε.
Επιβεβαιώθηκαν οι πληροφορίες που ήθελαν τον Σαλίνο να παίρνει θέση βασικού στη μεσαία γραμμή.
Στον πάγκο του Ολυμπιακού: Καπίνο, Μποτία, Βούρος, Φορτούνης, Φινμπόγκασον, Ερνάνι και Σεμπά.
Στην Μπάγερν τώρα...
Μπάγερν: Νόιερ, Μπόατενγκ, Μπερνάτ, Λαμ, Αλάμπα, Αλκάνταρα, Κόστα, Αλόνσο, Βιντάλ, Λεβαντόφσκι και Μίλερ.
Στον πάγκο της Μπάγερν οι: Ούλριχ, Ραφίνια, Μαρτίνεθ, Γκέτσε, Ρόντε, Κίμιχ και Κόμαν.
Στον αγωνιστικό χώρο... Ο Ρομπέρτο θα είναι κάτω από την εστία. Οι Σιόβας και Ντα Κόστα στο κέντρο της άμυνας. Οι Ομάρ και Μασουακού στα άκρα. Στη μεσαία γραμμή οι Καμπιάσο, Κασάμι και Σαλίνο. Μπροστά τους θα είναι οι Ντομίνγκες και Πάρντο με τον Ιντέγε να είναι στην κορυφή της επίθεσης.
Εικασίες πολλές μπορούν να γίνουν για τη διάταξη που θα έχει η Μπάγερν Μονάχου. Βάσει των όσων αναφέρει η UEFA αυτή θα είναι η εξής...
Τερματοφύλακας ο Νόιερ. Στο κέντρο της άμυνας οι Μπόατενγκ και Αλάμπα με τους Λαμ και Μπερνάτ στα άκρα. Στη μεσαία γραμμή οι Βιντάλ, Αλόνσο, Αλκάνταρα. Στην επίθεση οι Μίλερ, Λεβαντόφσκι και Κόστα.
Η Μπάγερν τα πηγαίνει εξαιρετικά στις πρεμιέρες του Τσάμπιονς Λιγκ. Μετρά νίκες σε έντεκα παιχνίδια της πρώτης αγωνιστικής της φάσης των ομίλων.
Τελευταίο παιχνίδι του Ολυμπιακού με γερμανική ομάδα στην έδρα του ήταν με τη Σάλκε. Και πάλι για την πρώτη αγωνιστική των ομίλων. Οι ερυθρόλευκοι τότε είχαν γνωρίσει την ήττα 2-1.
Τώρα η είσοδος των ποδοσφαιριστών στον αγωνιστικό χώρο.
Διαιτητής ο Ισπανός, Κάρλος Βελάσκο Καρμπάγιο.
Όλα έτοιμα για τη σέντρα.
1' Έναρξη του αγώνα.
Όρθιοι και οι δύο προπονητές.
Οι παίκτες του Ολυμπιακού καλύπτουν χώρο και περιμένουν αυτούς της Μπάγερν.
Πρώτη "επίσκεψη" του Ολυμπιακού στη μεγάλη περιοχή της Μπάγερν. Δεν ανησυχεί η άμυνα της γερμανικής ομάδας.
5' Κίτρινη κάρτα για τον Κασάμι. Φάουλ του Ελβετού στον Μίλερ.
Πρώτο κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Το κέρδισε ο Ιντέγε.
7' Ο Τσόρι εκτέλεσε το κόρνερ. Ο Κασάμι έπιασε την κεφαλιά. Δεν είχε δύναμη και ο Νόιερ έπιασε εύκολα την μπάλα.
10' Επίθεση της Μπάγερν από τα δεξιά με τον Λαμ να κάνει μια σέντρα. Καμία ανησυχία για την ερυθρόλευκη άμυνα.
Άξιο αναφοράς το γεγονός ότι ο Λαμ έφτασε μέχρι την άμυνα του Ολυμπιακού χωρίς να δεχθεί ιδιαίτερη πίεση.
Από την πλευρά του είναι ο Ντομίνγκες.
11' Ο Τσόρι δοκίμασε να αιφνιδιάσει τον Νόιερ με ένα μακρινό σουτ. Δεν ανησύχησε ο γερμανός τερματοφύλακας.
Συμπληρώθηκαν τα 15 λεπτά στο παιχνίδι.
Προσπάθησε να αντεπιτεθεί ο Ολυμπιακός με τον Μασουακού. Κακό κοντρόλ του ερυθρόλευκου άσου.
18' Καλή μπαλιά του Τσάμπι Αλόνσο στη μεγάλη περιοχή του Ολυμπιακού. Ευτυχώς η μπάλα φεύγει εκτός αγωνιστικού χώρου.
19' Κόρνερ για τη Μπάγερν. Το εκτέλεσε πλασαριστά προς τα πίσω ο Κόστα.
20' Πρώτη καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Ο Ιντέγε έπιασε την κεφαλιά μέσα από τη μεγάλη περιοχή. Ο Νόιερ δεν δυσκολεύτηκε.
22' Κίτρινη κάρτα στον Καμπιάσο για μαρκάρισμα στον Αλόνσο.
25' Κίτρινη κάρτα και στον Ομάρ. Σκληρό μαρκάρισμα στον Κόστα.
Στο άλλο ματς του ομίλου η Ντιναμό Ζάγκρεμπ άνοιξε το σκορ 1-0 κόντρα στην Άρσεναλ.
26' Ο Ιντέγε έσωσε τον Ολυμπιακό.
Ο Νιγηριανός έδιωξε τη μπάλα στη γραμμή της εστίας μετά από προσπάθεια του Ιντέγε.
Συμπληρώθηκαν τα 30 λεπτά.
Προσπάθεια για αντεπίθεση για τον Ολυμπιακό με τον Τσόρι. Τον σταματά ο Αλόνσο.
Υπέρ της Μπάγερν η κατοχή της μπάλας: 72% έναντι 28% του Ολυμπιακού.
35' Μεγάλη στιγμή για την Μπάγερν. Ο Λεβαντόφσκι έκανε το σουτ μέσα από τη μεγάλη περιοχή. Ο Ρομπέρτο κατάφερε με τα πόδια να διώξει.
40' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό.
Κεφαλιά του Ντα Κόστα. Ο Νόιερ δεν δυσκολεύεται να πιάσει τη μπάλα.
43' Μακρινό σουτ του Αλόνσο. Η μπάλα φεύγει μακριά από την εστία. Δεν ανησυχεί ο Ρομπέρτο.
44' Ατομική ενέργεια του Τσόρι από το αριστερό άκρο. Πέρασε ανάμεσα από δύο παίκτες της Μπάγερν αλλά ο Μπόατενγκ έδιωξε.
45' Κίτρινη κάρτα στον Μίλερ.
Ημίχρονο. Χωρίς σκορ το παιχνίδι.
46' Έναρξη και πάλι του αγώνα.
47' Σουτ του Βιντάλ. Η μπάλα εκτός αγωνιστικού χώρου.
49' Σουτ του Μίλερ. Πολύ δυνατό με την μπάλα να φεύγει εκτός αγωνιστικού χώρου.
Συμπληρώθηκαν τα 50 λεπτά.
52' Γκολ για τη Μπάγερν.
Σκόρερ ο Μίλερ με ένα μακρινό σουτ από πλάγια θέση!
54' Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Όμορφη εναλλαγή της μπάλας με τον Σαλίνο να είναι ο τελικός αποδέκτης. Έκανε το σουτ. Καμία ανησυχία για τους γερμανούς.
56' Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Σουτ του Ιντέγε ο Νόιερ διώχνει με δυσκολία.
Τον Ερνάνι ετοιμάζει ο Σίλβα.
59' Αλλαγή για την Μπάγερν. Ο Κομάν στη θέση του Λεβαντόφσκι.
60' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Ερνάνι στη θέση του Τσόρι.
66' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Φορτούνης αντι του Καμπιάσο.
67' Ευκαιρία για τη Μπάγερν. Ο Ρομπέρτο από κοντά διώχνει τη μπάλα στο σουτ του Μίλερ.
Συμπληρώθηκαν 75 λεπτά.
76' Αλλαγή για τη Μπάγερν. Ο Κίμιχ στη θέση του Αλόνσο.
78' Αλλαγή για τη Μπάγερν. Ο Γκέτσε αντί του Βιντάλ.
81' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Σεμπά στη θέση του Πάρντο.
83' Τεράστια ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Έπειτα από προσπάθεια του Σεμπά, η μπάλα φτάνει στον Σαλίνο που φεύγει απέναντι στον Νόιερ αλλά το σουτ που δοκίμασε έφυγε άουτ.
86' Κίτρινη κάρτα στον Κίμιχ
89' ΓΚΟΛ 2-0 η Μπάγερν
Ο Κομάν γύρισε την μπάλα στον Γκέτσε και αυτός από δύσκολη γωνία νίκησε τον Ρομπέρτο.
Τέσσερα λεπτά καθυστερήσεων
90+1' Πέναλτι για την Μπάγερν
Το κερδίζει ο Κομάν έπειτα από μαρκάρισμα του Μαζουακού.
90+2' ΓΚΟΛ 3-0 η Μπάγερν
Ο Μίλερ νικάει τον Ρομπέρτο από την άσπρη βούλα
90+4' Τέλος στο ματς
Ήττα για τον Ολυμπιακό 3-0 απέναντι στην Μπάγερν Μονάχου
Δύο γκολ ο Μίλερ και ένα ο Γκέτσε για τους Βαυαρούς.