Καμπάλα-ΠΑΟΚ 0-0

Παρακολουθήστε σε real time από το control room του sport-fm.gr το παιχνίδι Καμπάλα-ΠΑΟΚ για την πρεμιέρα της φάσης των ομίλων του Europa League.
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του ΠΑΟΚ με την Καμπάλα για την πρεμιέρα της φάσης των ομίλων του Europa League.
Οι Θεσσαλονικείς θέλουν να ξεκινήσουν με νίκη τις υποχρεώσεις τους στον Γ' όμιλο, απέναντι σε έναν αντίπαλο που άφησε εκτός τον Παναθηναϊκό προκαλώντας τεράστια έκπληξη και.. προβλήματα στους "πράσινους".
Στο άλλο ματς του ομίλου η Ντόρτμουντ υποδέχεται την Κράσνονταρ.
Η ομάδα του ΠΑΟΚ θα βρει απέναντί της ένα δικό της... παιδί, αφού στην Καμπάλα αγωνίζεται με τη μορφή δανεισμού ο Φακούντο Περέιρα.
Πάντως, ο Αργεντινός δεν πρόκειται να ξεκινήσει στο ματς καθώς σύμφωνα με τις συνθέσεις βρίσκεται στον πάγκο.
Οι γηπεδούχοι θα ξεκινήσουν με τους Μπεζοτόσνι, Στάνκοβιτς, Βερνιντούμπ, Ρικαρντίνιο, Ντασντεμίροφ, Ντόντο, Γκάι, Μέζα, Ζετς, Ζενγιόφ, Αντόνοφ.
Στον πάγκο, εκτός του Περέιρα, βρίσκονται οι Πιετρτσκιέβιτς, Μιρζαμπέκοφ, Τζαμάλοφ, Σαντίγκοφ, Ζαβάντοφ, Ζαργκάροφ.
Ο Ιγκόρ Τούντορ επιλέγει σύστημα 3-5-2 και τους Όλσεν, Βίτορ, Κόστα, Τζαβέλλα, Κίτσιου, Τζιόλη, Σάμπο, Πέλκα, Ροντρίγκες, Μακ, Αθανασιάδη.
Ο Τζαβέλλας αναμένεται να είναι ο τρίτος μπακ δίπλα στους Βίτορ και Κόστα. Κίτσιου-Ροντρίγκες θα καλύπτουν τις πτέρυγες, ενώ Τζιόλης και Σάμπο θα παίζουν στον άξονα και ο Πέλκας πίσω από τους Αθανασιάδη και Μακ.
Πλέον περιμένουμε την είσοδο των ομάδων στο γήπεδο.
Παίκτες και διαιτητές εισέρχονται στον αγωνιστικό χώρο.
Όλα έτοιμα για τη σέντρα του αγώνα.
1' Σέντρα στο ματς.
Κυρίως από τα δεξιά προσπαθεί ο ΠΑΟΚ που έχει πάρει τα ηνία του ματς.
Στο μεταξύ, ο αγωνιστικός χώρος δεν δείχνει να είναι σε πολύ καλή κατάσταση...
6' Ωραία σέντρα του Κίτσιου από δεξιά και κεφαλιά του Πέλκα από πολύ καλή θέση. Η μπάλα σκάει στο έδαφος και φεύγει άουτ. Πραγματική ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, δεν ήταν καλό το τελείωμα του νεαρού που θα μπορούσε να είχε κάνει περισσότερα.
10' Καταπληκτικό σουτ του Ρικαρντίνιο από 25 μέτρα, αποκρούει εντυπωσιακά με το ένα χέρι ο Όλσεν.
Στο άλλο ματς του ομίλου η Κράσνονταρ κάνει την έκπληξη και ανοίγει το σκορ κόντρα στην Ντόρτμουντ!
19' Τεράστια διπλή ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ!
Ο Μακ βγαίνει τετ α τετ αλλά την ώρα που πλασάρει δέχεται την κόντρα του Στάνκοβιτς, με τον Ροντρίγκες να δοκιμάζει σουτ με τη μία, αλλά τον Μπεζοτόσνι να αποκρούει.
Συνεχίζει να έχει τον έλεγχο του αγώνα ο ΠΑΟΚ.
31' Κίτρινη κάρτα στον Ροντρίγκες.
39' Κούρσα του Ντοντό από αριστερά, πέφτει και μπλοκάρει ο Όλσεν.
45' Φάουλ και κίτρινη κάρτα στον Τζαβέλλα που έκοψε τον Ζένιοφ ένα μέτρο πριν μπει στη μεγάλη περιοχή...
45+1 Εκτελεί το φάουλ ο Ρικαρντίνιο, αλλά η μπάλα περνά άουτ.
45'+2 Λήξη του πρώτου μέρους.
Στο άλλο ματς του Γ' ομίλου η Ντόρτμουντ με γκολ του Γκίντερ στις καθυστερήσεις κατάφερε να ισοφαρίσει σε 1-1 την Κράσνονταρ.
46' Ξεκινά το δεύτερο ημίχρονο.
Μια αλλαγή για τους γηπεδούχους. Ο Περέιρα αντί του Ζετς.
52' Ωραία ατομική ενέργεια του Ροντρίγκες και σουτ πάνω στον αντίπαλο τερματοφύλακα.
53' Απαντά η Καμπάλα με την καλύτερη φάση της στο παιχνίδι. Ωραία ενέργεια και σέντρα του Ντοντό, ο Ζενιοφ πιάνει από δύσκολη θέση κεφαλιά και στέλνει την μπάλα άουτ.
59' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Μπερμπάτοφ στη θέση του Αθανασιάδη.
62' Ο Πέλκας αλλάζει την μπάλα με τον Μπερμπάτοφ και ο Βούλγαρος βγάζει στον Μακ που σουτάρει από πλάγια αριστερά, για να μπλοκάρει ο Μπεζοτόσνι.
67' Τρομερή διπλή απόκρουση του Όλσεν!
Από σέντρα από αριστερά, ο Κόστα προσπαθεί να διώξει αλλά στέλνει την μπάλα προς την εστία. Ο Σουηδός γκολκίπερ διώχνει εντυπωσιακά και με δεύτερη ηρωική προσπάθεια προλαβαίνει τον Περέιρα.
72' Καλό γύρισμα του Περέιρα στον Γκάι που θα πιάσει το σουτ. Η μπάλα βρίσκει στον Τζαβέλλα και καταλήγει στα χέρια του Ολσεν.
76' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Γκολάσα αντί Πέλκα.
77' Καλό σουτ του Περέιρα, η μπάλα λίγο άουτ.
Έχει βοηθήσει πολύ ο Περέιρα τους γηπεδούχους στο δεύτερο ημίχρονο. Καλύτερη η Καμπάλα εδώ και αρκετά λεπτά.
83' Αλλαγή για την Καμπάλα. Ο Ζαργκάροφ αντί του Ντοντό.
84' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Ζάιρο αντί του Σάμπο.
90' Κίτρινη κάρτα στον Αντόνοφ.
90'+4 Ο Μακ χάνει την ευκαιρία του αγώνα και με σουτ μέσα από την περιοχή δεν μπορεί να νικήσει τον αντίπαλο τερματοφύλακα.
90'+5 Λήξη του αγώνα.