Παναιτωλικός-Βέροια 1-1

Παρακολουθήστε σε real-time μέσω του sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης, Παναιτωλικός-Βέροια, για την 4η αγωνιστική της Super League. Ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6.
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε live την αναμέτρηση του Παναιτωλικού κόντρα στη Βέροια για την 4η αγωνιστική της Super League.
Οι γηπεδούχοι προέρχονται από δύο συνεχόμενες νίκες κόντρα στον Αστέρα Τρίπολης (εκτός) και τον Πανθρακικό (εντός) και φυσικά θέλουν να συνεχίσουν με τον ίδιο ρυθμό.
Από την άλλη μεριά, οι φιλοξενούμενοι μετά τη νίκη τους κόντρα στον Πανθρακικό στην Κομοτηνή τη 2η αγωνιστική, ηττήθηκαν από τον ΠΑΟΚ μέσα στην έδρα τους.
Ο Παναιτωλικός θα αρχίσει σε σχηματισμό 4-2-3-1 και με τους: Στεφανάκο - Κουτρομάνο, Παπάζογλου, Κούσα, Κέβιν - Ντάνι Μπεχαράνο, Μάκο - Κάπελ, Μπεχαράνο, Ουάρντα - Μαρκόφσκι.
Στον πάγκο βρίσκονται οι: Κυριακίδης, Ρουσκουσέδα, Μάρκος Πάουλο, Ρομέρο, Μύγας, Παπουτσογιαννόπουλος, Βασιλείου.
Από την άλλη μεριά ο Γιώργος Γεωργιάδης έχει επιλέξει τους: Καντιμοίρη - Νέτο, Σιόντη, Εντζεγκέλε, Γιαννούλη – Μαραγκό, Βεργώνη, Ιμπραΐμ – Κόλα, Γεωργιάδη - Ναζλίδη σε σχηματισμό 4-3-3.
Στον πάγκο για τη Βέροια θα είναι οι: Βασιλειάδης, Μερεμπασβίλι, Αραγονιές, Νάστος, Πουγγουράς, Καϊκούτ, Μαγέφσκι.
Βροχερός ο καιρός στο Αγρίνιο, γεγονός που έχει επιβαρύνει πολύ τον αγωνιστικό χώρο.
Οι δύο ομάδες εισέρχονται στον αγωνιστικό χώρο και σε λίγα λεπτά θα έχουμε την έναρξη του αγώνα.
Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Αθανάσιος Γιάχος με βοηθούς τους Απτόσογλου, Δίπλαρη και 4ο τον Αθανάσιο Τζήλο.
1' Έναρξη της αναμέτρησης.
2' Πρώτη καλή «επίσκεψη» του Παναιτωλικού στα καρέ της Βέροιας. Απομακρύνει ο Εντζεγκέλε.
7' Παρά την κακοκαιρία, η κατάσταση του αγωνιστικού χώρου δεν προκαλεί προβλήματα στους παίκτες των δύο ομάδων.
9' Πρώτη κίτρινη στον αγώνα για μαρκάρισμα του Κουτρομάνου στον Γεωργιάδη.
11' Προσπάθεια του Βιγιαφάνιες που πήρε την μπάλα πίσω από τη σέντρα, προχώρησε με την μπάλα μέχρι λίγα μέτρα έξω από την περιοχή της Βέροιας, αλλά το σουτ που επιχείρησε κατέληξε άουτ.
16' Τραγικό λάθος του Στεφανάκου που θύμισε πολύ σε αυτό που υπέπεσε στο ματς κόντρα στον Παναθηναϊκό, αλλά οι παίκτες το μόνο που κέρδισαν είναι το κόρνερ, το οποίο πέρασε ανεκμετάλλευτο.
18' Ο Βιγιαφάνιες «χόρεψε» δύο παίκτες της Βέροιας από τη δεξιά πλευρά, γύρισε την μπάλα μέσα στην περιοχή και αφού κόντραρε στον Εντζεγκέλε, προ κενής εστίας ο Κάπελ μπέρδεψε τα πόδια του και έστειλε την μπάλα άουτ.
22' Πρώτη μεγάλη ευκαιρία και για τη Βέροια, με τον Γιαννούλη να μπαίνει από τα αριστερά και να επιχειρεί μια σέντρα-σουτ, αλλά στην πορεία της μπάλας δεν μπήκε κανείς και κατέληξε άουτ.
23' Κίτρινη κάρτα στον Μπεχαράνο για δυνατό μαρκάρισμα.
32' Έχει πέσει αισθητά ο ρυθμός του αγώνα με τα πολλά φάουλ εκατέρωθεν να «παγώνουν» τον ρυθμό.
33' Σέντρα του Κουτρομάνου από δεξιά, η μπάλα πέρασε απ' όλους τους αμυντικούς της Βέροιας, ο Μαρκόφσκι έγινε τελικός αποδέκτης, αλλά το σουτ που επιχείρησε ήταν κακό και η μπάλα κατέληξε άουτ.
42' Kίτρινη κάρτα για παίκτη της Βέροιας. Τη βλέπει ο Ιμπραΐμ. Η δεύτερη μετά από αυτή του Μαραγκού στο 36'.
Λήξη α' ημιχρόνου. Παναιτωλικός-Βέροια 0-0
Έναρξη β' μέρους
52' Σκληρό φάουλ του Παπάζογλου στον Ναζλίδη και ο Γιάχος του δείχνει την κίτρινη κάρτα.
55' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Ο Ουάρντα βρέθηκε από τα αριστερά, σέντραρε στον Καπέλ που έπιασε το σουτ, το οποίο όμως ήταν αδύναμο δίνοντας ευκαιρία στον Καντιμοίρη να μπλοκάρει.
64' Ο Παναιτωλικός έχει ανούσια υπεροχή στο ματς, καθώς δεν μπορεί επί της ουσίας να δημιουργήσει φάσεις στα καρέ του Καντιμοίρη.
67' Αλλαγή για τη Βέροια. Στη θέση του Γεωργιάδη ο Μερεμπασβίλι.
67' Η Βέροια χάνει τη μεγαλύτερη ευκαιρία του αγώνα! Ο Ναζλίδης από το ύψος της μεγάλης περιοχής πλάσαρε, αλλά ο Κουτρομάνος έδιωξε πάνω στη γραμμή.
68' Κίτρινη κάρτα στον Γιαννούλη
70' Δοκάρι για τη Βέροια! Ο Μερεμπασβίλι έκανε το σουτ έξω από την περιοχή, ο Στεφανάκος βρήκε την μπάλα και την έστειλε στο δοκάρι. Στη συνέχεια της φάσης, ο γκολκίπερ των γηπεδούχων μπλόκαρε.
72' Αλλαγή για τη Βέροια. Στη θέση του Κόλα μπαίνει ο Μαγέφσκι.
72' Διπλή αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Ρουσκουσέδα αντί του Μάκου και ο Ρομέρο αντί του Βιγιαφάνιες.
73' Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Ο Κουτρομάνος έκανε το πλάγιο από δεξιά, ο Εντζεγκέλε έδιωξε με το κεφάλι πάνω στον Ρομέρο, αλλά το σουτ του τελευταίου πέρασε άουτ.
77' Γκολ για τη Βέροια!
Ο Ναζλίδης μπήκε από αριστερά, αφήνοντας πίσω του τον Κουτρομάνο και με πλασέ με το αριστερό κατάφερε να νικήσει τον Στεφανάκο (που φέρει και αυτός ευθύνη, αφού φαινόταν ότι μπορούσε να αντιδράσει καλύτερα) και να ανοίξει το σκορ!
80' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Στη θέση του Μπεχαράνο μπαίνει ο Βασιλείου.
82' ΓΚΟΛ για τον Παναιτωλικό!
Μετά από φάση διαρκείας, ο Ρομέρο με σουτ έξω από την περιοχή νίκησε τον Καντιμοίρη και φέρνει το ματς σε ισορροπία.
84' Χαμένη ευκαιρία από τον Μαρκόφσκι που βρέθηκε μόνος του μέσα στην περιοχή, αλλά η κεφαλιά του πέρασε άουτ.
88' Ο Πούγγουρας στη θέση του Νέτο.