Αστέρας Τρίπολης-Πανιώνιος 2-1

Παρακολουθήστε σε real time από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης Αστέρας Τρίπολης-Πανιώνιος για την 4η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας. Ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6.
Καλό απόγευμα σε όλους. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του αγώνα στην Τρίπολη.
Μετά από μια καλή ευρωπαϊκή εμφάνιση με την Σπάρτα Πράγας (1-1), ο Αστέρας θέλει να επιστρέψει στις νίκες στο πρωτάθλημα.
Η προϊστορία είναι με το μέρος του αφού στο "Θ. Κολοκοτρώνης" μετρά 7 νίκες σε 8 αγώνες.
Οι "κυανέρυθροι" έχουν 2/2 στις τελευταίες αναμετρήσεις και ανεβασμένη ψυχολογία με νίκες απέναντι σε Ηρακλή και Παναθηναϊκό.
Η ενδεκάδα του Αστέρα Τρίπολης: Κοσίτσκι, Λούι, Γιαννούλης, Σανκαρέ, Γκοϊάν, Ιγκλέσιας, Μάσα, Χαμντανί, Γιάννου, Δημούτσος, Σκούρτης.
Στον πάγκο: Θεοδωρόπουλος, Ζησόπουλος, Αλόκο, Παντελιάδης, Τσοκάνης, Κουρμπέλης, Μούκαμ.
Η ενδεκάδα του Πανιωνίου: Παπαδόπουλος, Αργυρόπουλος, Οικονόμου, Χατζηϊσαΐας, Ρισβάνης, Σιώπης, Κόρμπος, Μασούρας, Καραμάνος, Μπουμάλ, Μπακασέτας.
Στον πάγκο: Διούδης, Τασουλής, Βλάχος, Μητρόπουλος, Ανσαριφάρντ, Χαλκιαδάκης, Βιγιάλμπα.
Το ματς έχει οριστεί να διευθύνει ο Κουκουλάκης του συνδέσμου Ηρακλείου. Με βοηθούς τους Καλφάκη (Χανίων) και Χούσκογλου (Θράκης).
Ο καιρός δεν θα 'ναι σύμμαχος των παικτών. Περίπου μισή ώρα πριν από την σέντρα έβρεχε και κάπως έτσι... θα κυλήσουν και στην συνέχεια οι καιρικές συνθήκες.
Βγήκαν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες. Έγινε η παρουσίαση και ο καθένας παίρνει τη θέση του στο γήπεδο.
1' Έναρξη του αγώνα.
Γλιστράει αρκετά ο αγωνιστικός χώρος στο ξεκίνημα.
3' Το πρώτο σουτ στον αγώνα από τον Ιγκλέσιας, ο οποίος βρήκε χώρο αλλά όχι και στόχο με την προσπάθειά του να φεύγει ψηλά άουτ.
5' Ευθύβολο σουτ από τον Μάσα, πέρασε λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι.
6’ Η μπάλα στρώθηκε στον Γιάννου, ο οποίος από το ύψος της περιοχής σούταρε άουτ.
6' Ο Ρισβάνης παρατηρήθηκε με κίτρινη κάρτα.
8' Ο Παπαδόπουλος έδιωξε με υπερένταση το σουτ του Γιάννου μέσα από την περιοχή.
10' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ, 1-0.
Ο Σκούρτης απέφυγε τον προσωπικό του αντίπαλο και μπήκε επικίνδυνα στην περιοχή από δεξιά, τράβηξε πάνω του την άμυνα του Πανιωνίου και την κατάλληλη στιγμή πάσαρε στον Γιάννου, ο οποίος τελείωσε την φάση.
12' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ, 2-0.
Ο Σκούρτης είναι και πάλι ο δημιουργός και ο Δημούτσος με ωραίο σουτ από τα όρια της περιοχής αφήνει εμβρόντητο τον Παπαδόπουλο.
Συντριπτική η κατοχή για τους Αρκάδες (77% έναντι 23%).
Υπό βροχή εξελίσσεται το ματς, αυτό πάντως καθόλου δεν μοιάζει να πτοεί τους γηπεδούχους που... ξέρουν τα κατατόπια.
Κατέβασαν ρυθμό μετά τη διεύρυνση του σκορ, αλλά διατηρούν τον απόλυτο έλεγχο.
Αισθητή η βελτίωση του καιρού, με ηλιοφάνεια αυτή τη στιγμή στην Τρίπολη ενώ το ματς οδεύει προς τη συμπλήρωση του πρώτου ημιώρου.
27' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΙΩΝΙΟ, 2-1.
Διπλό λάθος στην άμυνα των Αρκάδων. Αρχικά ο Σανκαρέ δεν κατάφερε να διώξει σίγουρα την μπάλα κοντά στο πλάγιο άουτ και στην εξέλιξη της φάσης ο Γκοϊάν παρενεβλήθη στο γύρισμα του Οικονόμου με την μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα της ομάδας του.
33' Αδύναμη η κεφαλιά του Ρισβάνη, μπλοκάρει εύκολα ο Κοσίτσκι.
Έχει κερδίσει μέτρα στον αγωνιστικό χώρο ο Πανιώνιος.
Πέντε λεπτά ακόμη πριν την ανάπαυλα. Ισορρόπησαν οι "κυανέρυθροι".
Ένα λεπτό θα είναι ο επιπλέον χρόνος.
45+1' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου.
Ο Αστέρας Τρίπολης πηγαίνει στα αποδυτήρια 2-1 μπροστά στο σκορ, με τα γκολ των Γιάννου και Δημούτσου (από ασίστ του Σκούρτη). Μείωσε με αυτογκόλ του Γκοϊάν ο Πανιώνιος.
46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.
Συνεχίζουν με τις ίδιες συνθέσεις Αστέρας Τρίπολης και Πανιώνιος.
Υποτονικός ο ρυθμός του αγώνα αφότου επέστρεψαν από τα αποδυτήρια.
54' Ο Μπακασέτας βλέπει την κίτρινη κάρτα.
56' Η κεφαλιά του Γκοϊάν πέρασε άουτ.
58' Πρώτη αλλαγή για τον Πανιώνιο: Ο Χαλκιαδάκης πέρασε στη θέση του Μπακασέτα.
59' Κάνει την πρώτη του κίνηση και ο Αστέρας Τρίπολης : Ο Κουρμπέλης αντί του Σκούρτη.
60' O Κοσίτσκι ήταν σε ετοιμότητα στο σουτ του Χαλκιαδάκη.
63' Απευθείας χτύπημα φάουλ του Μπουμάλ από πλάγια θέση, εύκολη λεία για τον Κοσίτσκι.
Πεσμένος στον αγωνιστικό χώρο ο Σανκαρέ. Προσωρινή διακοπή στο παιχνίδι προκειμένου να του παρασχεθούν οι πρώτες βοήθειες. Νωρίτερα ο Μπουμάλ πήρε κίτρινη κάρτα για το άτσαλο πάτημα στον Γιαννούλη.
66' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Περνάει στον αγώνα ο Βιγιάλμπα αντί του Μασούρα.
70' Δυνατό σουτ από τον Λούι, η μπάλα κόντραρε στον Χατζηισαΐα και πέρασε κόρνερ.
74' Κίτρινη κάρτα στον Σανκαρέ.
76' Αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης: Ο Μάσα κάθεται στον πάγκο, για να περάσει στο ματς ο Τσοκάνης.
Παραμένει το 2-1 υπέρ του Αστέρα που είναι μεν ανώτερος, αλλά το σκορ παραμένει ρευστό.
Ένα δεκάλεπτο ακόμα (μαζί με τις καθυστερήσεις) στον αγώνα.
86' Ο Παπαδόπουλος με το πόδι έδιωξε σε κόρνερ το σουτ του Δημούτσου.
90' Τέσσερα λεπτά θα είναι ο χρόνος των καθυστερήσεων.
90+3' Κίτρινη κάρτα στον Ιγκλέσιας.
90+4' Λήξη της αναμέτρησης.