Χαίρετε, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Λεβαδειακός-Αστέρας Τρίπολης, για την πέμπτη αγωνιστική της Super League.
Αστέρας (Βεργέτης): Θεοδωρόπουλος, Γιαννούλης, Σανκαρέ, Γκοϊάν, Λούι, Ιγκλέσιας, Χαμντανί, Δημούτσος, Μάσα, Σκούρτης, Γιάννου
Λεβαδειακός (Α. Μάντζιος): Τσιντώτας, Εντουίν, Μίνγκας, Τριποτσέρης, Μιλιάζες, Στάθης, Μουλόπουλος, Ναβάρο, Μάρκοβιτς, Γιάχιτς, Β. Μάντζιος.
Στον πάγκο των Αρκάδων βρίσκονται οι Πάγκος: Μπαντής, Τσοκάνης, Ζησόπουλος, Παντελιάδης, Κουρμπέλης, Έντερσον και Μουκάμ.
18:14
Στον πάγκο των Βοιωτών: Βερέμκο, Μάγκας, Θέος, Μανωλάς, Γιακουμάκης, Νικολάου και Φαβάλι.
18:14
Διαιτητής: Αθανάσιος Τζήλος, Δημήτριος Γκάγκας, Πολυχρόνης Κωσταράς 4ος Διαιτητής: Δημήτρης Στυλιαράς
18:16
Οι γηπεδούχοι προέρχονται από την ήττα με 3-0 από τον Παναθηναϊκό στο Λεωφόρο και φιλοξενούμενοι από το 2-1 επί του Πανιωνίου στην Τρίπολη.
18:16
Έναρξη στο ματς!
18:22
Ο Λεβαδειακός είναι αυτός που πιέζει στο ξεκίνημα...
18:29
15' Σουτ του Μάσα, δεν ανησυχεί ο Τσιντώτας.
18:35
22' Ωραία κίνηση του Δημούτσου που έκανε δυνατό μεν, αλλά άστοχο δε, σουτ.
18:36
Μάλλον δεν θα συνεχίσει ο Δημούτσος, ο οποίος νιώθει κάποιες ενοχλήσεις και ζήτησε να ρισκάρει να παραμείνει στο ματς. Ωστόσο, ο Στάικος Βεργέτης θα τον κάνει αλλαγή όπως φαίνεται.
18:37
23' Αναγκαστική αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Κουρμπέλης στη θέση του Δημούτσου.
18:40
26' Ωραία συνεργασία Γιαννούλη με Γιάννου, με τον δεύτερο να βγαίνει ωστόσο αρκετά πλάγια και να κάνει κάτι σαν σέντρα, κάτι σαν ψιλοκρεμαστό σουτ που μπλόκαρε ο Τσιντώτας.
18:49
35' Κεφαλιά του Σκούρτη υπό πίεση, μπλόκαρε με σχετική ευκολία ο Τσιντώτας.
18:50
35' Κίτρινη στον Σκούρτη για μαρκάρισμα στον Μιλιάζες. Δεύτερη κίτρινη για τον Αστέρα μετά από αυτήν στον Σανκαρέ στο 17ο λεπτό.
18:53
39' Κίτρινη στον Στάθη.
18:57
41' Μεγάλη ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Ο Μάντζιος με ωραίο άγγιγμα στην μπάλα έβγαλε στον Ναβάρο, που βρέθηκε μέσα στην περιοχή και λίγο πλάγια, αλλά καθυστέρησε δίνοντας χρόνο στην αντίπαλη άμυνα να απομακρύνει. Συρτό σουτ του Μιλιάζες στη συνέχεια που μπλόκαρε ο Θεοδωρόπουλος.
18:59
Σε καλή ημέρα βρίσκεται ο Βαγγέλης Μάντζιος, που έχει ταλαιπωρήσει αρκετά την αντίπαλη άμυνα, αν και δεν έχει απειλήσει σοβαρά με κάποιο σουτ.
18:59
Ένα λεπτό ο επιπλέον χρόνος.
19:00
45+1' Γκολ ο Λεβαδειακός, 1-0, τον Αστέρα!
19:01
Εντυπωσιακό τέρμα ο Μάντζιος. Ο Επιθετικός των γηπεδούχων έκανε σέντρα-σουτ από τα αριστερά και ο Θεοδωρόπουλος αντέδρασε άσχημα, ακουπώντας λίγο την μπάλα που κατέληξε στα δίχτυα.
19:02
Ημίχρονο στο ματς. Λεβαδειακός-Αστέρας 1-0.
19:15
Έναρξη στο δεύτερο μέρος!
19:20
49' Γκολ ο Λεβαδειακός, 2-0, τον Αστέρα!
19:21
Γύρισμα του Στάθη από τα δεξιά, τελείωμα με την μια από τον Μάντζιο, ο οποίος νίκησε και πάλι τον Θεοδωρόπουλο.
19:24
53' Παραλίγο να μπει... επικό αυτόγκολ στην εστία του Λεβαδειακού! Γύρισμα του Γιάννου από τα αριστερά, ο Μιλιάζες έκανε ωραίο τελείωμα, αλλά στην εστία της ομάδας του και ο Τσιντώτας έδιωξε.
19:29
59' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Γιακουμάκης στη θέση του Ναβάρο.
19:32
62' Κίτρινη στον Μάσα.
19:39
67' Μεγάλη ευκαιρία από τον Αστέρα. Η πρώτη ουσιαστικά που προέρχεται από πόδια δικού του παίκτη. Ο Σκούρτης έκανε το σουτ και ο Τσιντώτας αντέδρασε καλά, διώχνοντας την απειλή.
19:42
71' O Χαμντανί στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Τσιντώτα, αλλά έχει υποδειχθεί (ορθώς) σε θέση off side.
19:48
77' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Θέος τη θέση του Μίνγκα.
19:54
83' Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Ζησόπουλος αντί του Λούι.
19:55
85' Κίτρινη στον Κουρμπέλη.
19:57
86' Ωραία εκτέλεση φάουλ του Μάσα, που κερδίσε το κόρνερ για την ομάδα του.
19:58
87' Γκολ για τον Αστέρα, μειώνει σε 2-1 με τον Γιάννου. Γύρισμα του Σκούρτη και ο Έλληνας επιθετικός νίκησε τον Τσιντώτα με κεφαλιά.
20:01
Τέσσερα λεπτά ο επιπλέον χρόνος.
20:01
Κίτρινη στον Ζησόπουλο.
20:04
90+3' Κεφαλιά του Γκοϊάν, δεν δυσκολεύεται ο Τσιντώτας.