LIVE: Champions League

Παρακολουθήστε σε real-time από το control-room του sport-fm.gr την εξέλιξη των αποψινών αναμετρήσεων της 2ης αγωνιστικής του Champions League.

18:16
Καλησπέρα σας, μαζί θα παρακολουθήσαμε την εξέλιξη των αγώνων της 2ης αγωνιστικής του Champions League.
18:16
Πρώτο ματς της αποψινής μέρας είναι αυτό ανάμεσα στην Αστάνα και τη Γαλατασαράι για τον 3ο όμιλο και η σέντρα του αγώνα θα γίνει στις 19:00.
18:16
Και οι δύο ομάδες προέρχονται από ήττες, αφού οι Τούρκοι έχασαν από την Ατλέτικο Μαδρίτης με 2-0 μέσα στην Τουρκία ενώ η Μπενφίκα με ένα ξέσπασμα στο δεύτερο ημίχρονο επιβλήθηκε της Αστάνα επίσης με 2-0.
18:18
Η ενδεκάδα της Αστάνα: Έριτς, Σόμκο, Ποστνίκοφ, Άνιτσιτς, Ίλιτς, Κετεβοάμα, Κάνας, Μαξίμοβιτς, Ντζολτσίγιεβ, Ζούκοφ, Καμπανάνγκα
18:20
Η ενδεκάδα της Γαλατασαράι: Μουσλέρα, Κάρολ, Χακάν Μπαλτά, Σεμίχ Καγιά, Ντενάγιερ, Μπιλάλ Κισά, Σελτσούκ Ινάν, Εζτεκίν, Σνάιντερ, Ποντόλσκι, Μπουλούτ
18:21
19:00
Σέντρα στο ματς του Καζακστάν. Αστάνα-Γαλατασαράι 0-0
19:35
31' Γκολ για τη Γαλατασαράι με σκόρερ τον Μπιλάλ Κισά! Ο αμυντικός χαφ των Τούρκων έπιασε ένα πολύ δυνατό σουτ, η μπάλα πήρε τρομερά φάλτσα και η Γαλατά προηγείται της Αστάνα μέσα στο Καζακστάν με 1-0.
19:50
Ημίχρονο στο Καζακστάν. Αστάνα-Γαλατασαράι 0-1.
20:01
Έναρξη β' μέρους.
20:36
78' Ισοφαρίζει η Αστάνα σε 1-1! Αυτογκόλ ο Μπαλτά, μια εξέλιξη που την άξιζε η Αστάνα με την εμφάνισή της στο β' μέρος.
20:43
86' Απίστευτο αυτογκόλ από τον τερματοφύλακα της Αστάνα, Έριτς και η Γαλατά ανακτά το προβάδισμα. Αστάνα-Γαλατασαράι 1-2!
20:46
89' Μοναδικό αυτό που συμβαίνει στο Καζακστάν! Αστάνα-Γαλατασαράι 2-2 με σκόρερ τον Κάνας, μετά από ολέθριο λάθος του Μουσλέρα!
20:48
Λήξη αγώνα. Αστάνα-Γαλατασαράι 2-2!
20:56
Οι ενδεκάδες από την αναμέτρηση Μάλμε-Ρεάλ Μαδρίτης
20:56
Μάλμε: Γουίλαντ, Γιοτούν, Μπένγκτσον, Άρνασον, Τίνερχολμ, Μπέργκετ, Αντού, Λεβίτσκι, Ρόντιτς, Ντζούρτζιτς, Ρόζενμπεργκ
20:56
Ρεάλ Μαδρίτης: Νάβας, Αρμπελόα, Νάτσο, Βαράν, Καρβαχάλ, Ίσκο, Κρόος, Κασεμίρο, Ρονάλντο, Μπενζεμά, Κόβατσιτς
21:23
Οι ενδεκάδες από την αναμέτρηση Σαχτάρ-Παρί σεν Ζερμέν
21:23
Σαχτάρ: Πιατόφ, Σέφτσουκ, Ρακίτσκι, Κούτσερ, Σρνα, Μαλίσεφ, Φρεντ, Τάισον, Τεϊσέιρα, Μάρλος, Γκλάντκι
21:23
Παρί Σεν Ζερμέν: Τραπ, Μάξουελ, Νταβίντ Λουίς, Τιάγκο Σίλβα, Οριέ, Ματουιντί, Τιάγκο Μότα, Βεράτι, Καβάνι, Ιμπραΐμοβιτς, Ντι Μαρία
21:27
Οι ενδεκάδες από την αναμέτρηση Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ-Βόλφσμπουργκ
21:27
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: Ντε Χέα, Βαλέντσια, Σμόλινγκ, Μπλιντ, Νταρμιάν, Μάτα, Σνάιντερλιν, Σβάινσταϊγκερ, Μέμφις, Ρούνεϊ, Μαρσιάλ
21:27
Βόλφσμπουργκ: Μπενάλιο, Ροντρίγκες, Ντάντε, Νάλντο, Τρες, Ντράξλερ, Άρνολντ, Γκιλαβογκί, Καλιγκιούρι, Κρούζε, Ντοστ
21:45
Σέντρα στα ματς του Champions League, καλό θέαμα να έχουμε!
21:51
5' Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ-Βόλφσμπουργκ 0-1! Ο Καλιγκιούρι ανοίγει το σκορ μετά από εξαιρετική ομαδική προσπάθεια των Γερμανών.
21:52
7' Σαχτάρ Ντόνετσκ-Παρί Σεν Ζερμέν 0-1 με σκόρερ τον Οριέ!
21:53
7' Γκολ και στη Μόσχα! Η ΤΣΣΚΑ ανοίγει το σκορ κόντρα στην Αϊντχόφεν με σκόρερ τον Μούσα!
21:53
Οι ενδεκάδες από την αναμέτρηση ΤΣΣΚΑ Μόσχας-Αϊντχόφεν
21:54
ΤΣΣΚΑ: Ακινφέεφ, Φερνάντες, Ιγκνασέβιτς, Μπερεζούτσκι, Σενίκοφ, Γουέρνμπλουμ, Τόσιτς, Ντζαγκόεφ, Νάτσο, Μούσα Ντουμπιά
21:54
Αϊντχόφεν: Ζοέτ, Μορένο, Αρίας, Μπρούμα, Μπρένετ, Χέντριξ, Πρέπερ, Μάχερ, Νάρσινγκ, Λεστιέν, Λοκάντια
21:57
Οι ενδεκάδες από την αναμέτρηση Ατλέτικο-Μπενφίκα
21:58
Ατλέτικο Μαδρίτης: Όμπλακ, Γοδίν, Φιλίπε Λουίς, Χουάνφραν, Χιμένες, Τιάγκο, Γκριεζμάν, Όλιβερ Τόρες, Γκάμπι, Κορέα, Μαρτίνες
21:58
Μπενφίκα:Ζούλιο Σέζαρ, Λουιζάο, Ελισέου, Ζαρντέλ, Αλμέιδα, Σεμέδο, Σάμαρης, Γκαϊτάν, Χιμένες, Ζόνας, Γκονσάλο
22:01
Οι ενδεκάδες από την αναμέτρηση Γκλάντμπαχ-Μάντσεστερ Σίτι
22:01
Γκλάντμπαχ: Σόμερ, Κρίστιενσεν, Ντομίνγκες, Βεντ, Τζόνσον, Κορμπ, Νταχούντ, Στιντλ, Τσάκα, Χέρμαν, Ράφαελ
22:01
Μάντσεστερ Σίτι: Χαρτ, Σανιά, Κολάροφ, Ντεμικέλις, Οταμέντι, Στέρλινγκ, Σίλβα, Φερναντίνιο, Τουρέ, Αγουέρο, Ντε Μπρόινε
22:05
20' Χαμένο πέναλτι για την Γκλάντμπαχ! Ο Ράφαελ πραγματοποίησε μια πολύ κακή εκτέλεση και ο Χαρτ απέκρουσε.
22:06
21' ΤΣΣΚΑ Μόσχας-Αϊντχόφεν 2-0 με τρομερή κεφαλιά του Ντουμπιά!
22:09
23' Σαχτάρ Ντόνετσκ-Παρί Σεν Ζερμέν 0-2! Σκόρερ για την ομάδα του Λοράν Μπλαν ο Νταβίντ Λουίς!
22:10
23' Ατλέτικο Μαδρίτης-Μπενφίκα 1-0! Γκολ για την ομάδα του Ντιέγκο Σιμεόνε ο Κορέα μετά από έξοχη ασίστ του Γκριεζμάν.
22:15
29' Μάλμε-Ρεάλ Μαδρίτης 0-1! Σκόρερ ο Κριστιάνο Ρονάλντο!
22:19
22:21
34' Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ-Βόλφσμπουργκ 1-1! Ο Χουάν Μάτα με εκτέλεση πέναλτι ισοφαρίζει. Την παράβαση έκανε ο Καλιγκιούρι με χέρι μέσα στην περιοχή.
22:22
36' ΤΣΣΚΑ Μόσχας-Αϊντχόφεν 3-0! Πάρτι για τους Ρώσους! Ο Ντουμπιά με πέναλτι δίνει διαστάσεις θριάμβου στη διαφαινόμενη νίκη των Ρώσων.
22:24
37' Ατλέτικο Μαδρίτης-Μπενφίκα 1-1! Ο Γκαϊτάν ισοφαρίζει άμεσα για τους Πορτογάλους!
22:26
41' Ανοίγει το σκορ και η Γιουβέντους! Γιουβέντους-Σεβίλη 1-0 με τρομερή κεφαλιά του Μοράτα!
22:29
44' Χαμένο πέναλτι για τον Ντουμπιά! Ευκαιρία να κάνει το 4-0 κόντρα στην Αϊντχόφεν.
22:32
Ημίχρονο σε όλες τις αναμετρήσεις της ημέρας.
22:32
Μάλμε-Ρεάλ Μαδρίτης 0-1 Σαχτάρ Ντόνετσκ –Παρί Σεν Ζερμέν 0-2 ΤΣΣΚΑ Μόσχας-Αϊντχόφεν 3-0 Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ-Βόλφσμπουργκ 1-1 Ατλέτικο Μαδρίτης-Μπενφίκα 1-1 Αστάνα – Γαλατασαράι 2-2 Γιουβέντους – Σεβίλη 1-0 Γκλάντμπαχ-Μάντσεστερ Σίτι 0-0
22:46
Έναρξη στα β' ημίχρονα των αγώνων.
22:53
51' Ατλέτικο Μαδρίτης-Μπενφίκα 1-2! Οι Πορτογάλοι ανατρέπουν το εις βάρος τους σκορ με σκόρερ τον Γκονσάλο Γκουέδες!
22:55
53' Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ-Βόλφσμπουργκ 2-1! Ανατρέπουν το σκορ οι Άγγλοι με προβολή του Σμόλινγκ, αλλά τα «φώτα» πέφτουν στον Μάτα για την υπέροχη ασίστ στον Άγγλο αμυντικό!
22:56
54' Γκλάντμπαχ-Μάντσεστερ Σίτι 1-0! Ο Στιντλ γίνεται ο τελικός αποδέκτης μιας υπέροχης ομαδικής προσπάθειας και με πλασέ ανοίγει το σκορ.
23:01
60' ΤΣΣΚΑ Μόσχας-Αϊντχόφεν 3-1! Ο Λεστιέν πλασάρει και μειώνει τη διαφορά για τους Ολλανδούς.
23:02
23:08
65' Γκλάντμπαχ-Μάντσεστερ Σίτι 1-1! Η ομάδα του Μανουέλ Πελεγκρίνι ισοφαρίζει με τον Οταμέντι! Ωστόσο, θα μπορούσε να χριστεί σκόρερ ο Ντεμικέλις του οποίου η κεφαλιά είχε περάσει όλη τη γραμμή, αλλά κανείς εκ των διαιτητών δεν το είδε.
23:09
68' ΤΣΣΚΑ Μόσχας- Αϊντχόφεν 3-2! Ο Λεστιέν και πάλι σκοράρει, βάζοντας ξεκάθαρα μέσα στον αγώνα την Αϊντχόφεν.
23:21
23:29
87' «Κλειδώνει» τη νίκη της η Γιουβέντους κόντρα στη Σεβίλη, χάρη στην ατομική προσπάθεια από τον Ζάζα. Γιουβέντους-Σεβίλη 2-0
23:35
90' Τρία γκολ στις καθυστερήσεις! Η Παρί Σεν Ζερμέν με τον Ιμπραΐμοβιτς κάνει το 3-0 κόντρα στη Σαχτάρ, ο Ρονάλντο με το δεύτερο προσωπικό του γκολ διαμορφώνει το 2-0 της Ρεάλ κόντρα στη Μάλμε ενώ και ο Αγκουέρο χαρίζει τη νίκη στη Μάντσεστερ Σίτι εκτός έδρας κόντρα στην Γκλάντμπαχ με πέναλτι, διαμορφώνοντας το 2-1.