Παρακολουθήστε σε real-time την εξέλιξη της αναμέτρησης, Πανθρακικός-Λεβαδειακός, για την 6η αγωνιστική της Super League. Ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6.

15:18
Καλησπέρα σας. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση ανάμεσα στον Πανθρακικό και τον Λεβαδειακό με το οποίο ανοίγει η αυλαία της 6ης αγωνιστική της Super League.
15:19
Οι γηπεδούχοι με τον Δημήτρη Ελευθερόπουλο στον πάγκο τους, κατάφεραν την προηγούμενη αγωνιστική να «κλέψουν» τον βαθμό της ισοπαλίας μέσα στη Νέα Σμύρνη από τον Πανιώνιο, γεγονός που τους έχει τονώσει την ψυχολογία στην αναζήτηση της πρώτης τους νίκης.
15:21
Από την άλλη πλευρά, οι φιλοξενούμενοι προέρχονται από σπουδαία εντός έδρας νίκη κόντρα στον Αστέρα Τρίπολης (2-1) και σήμερα θέλει τη δεύτερη εκτός έδρας επικράτηση στο φετινό πρωτάθλημα, μετά το μεγάλο «διπλό» στο Καυτανζόγλειο επί του Ηρακλή.
16:00
Πανθρακικός: Αθανασιάδης, Μπαϊκαρά, Ποτουρίδης, Μελίσσης, Σέρφα, Μεχία, Μάρτινς, Βάλτερ, Χαβίτο, Χασομέρης, Ντιγκινί.
16:00
Στον πάγκο: Πασχαλάκης, Χρήστου, Παπαγεωργίου, Λαδάκης, Ηλιάδης, Νικόλτσης, Μαρκόπουλος.
16:01
Λεβαδειακός: Τσιντώτας, Τριποτσέρης, Στάθης, Μιλιάζες, Εντουίν, Μουλόπουλος, Γιακουμάκης, Γιάχιτς, Μάντζιος, Φαβάλι, Ναβάρο.
16:01
Στον πάγκο: Βερέμκο, Μπελγκαζουανί, Νικολάου, Θέος, Μάρκοβιτς, Μανωλάς, Μίνγκας.
16:01
1' Έναρξη του αγώνα.
16:03
Ενός λεπτού σιγή τηρήθηκε στη μνήμη του Βασίλη Κοντοβαζαινίτη, κάτι που θα συμβεί σε όλα τα γήπεδα της Super League.
16:05
4' Πρώτη καλή φάση στο ματς με τον Μιλιάζες να επιχειρεί μια σέντρα σουτ, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.
16:12
11' Πολύ καλύτερος σε αυτά τα πρώτα λεπτά του αγώνα ο Λεβαδειακός που έχει «κατασκηνώσει» έξω από την περιοχή των γηπεδούχων.
16:13
12' Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανθρακικό! Ο Χασομέρης βγάζει εξαιρετική κάθετη στον Ντιγκινί, ο τελευταίος έκανε το πλασέ και ο Τσιντώτας απέκρουσε σε κόρνερ με τα πόδια.
16:18
17' Μακρινό σουτ του Ροτζέριο, η μπάλα περνά άουτ. Ο Τσιντώτας έδειχνε να ελέγχει τη φάση.
16:22
20' Ανεβάζει ρυθμούς ο Πανθρακικός καθώς έχει καταφέρει να πάρει τα ηνία του αγώνα και προσπαθεί να δημιουργήσει επικίνδυνες καταστάσεις στην περιοχή των Βοιωτών.
16:23
22' Δοκάρι για τον Λεβαδειακό. Ο Μάντζιος γύρισε την μπάλα μέσα στην περιοχή και ο Ντιγκινί στην προσπάθειά του να διώξει σε κόρνερ έστειλε την μπάλα στο δοκάρι της ομάδας του.
16:29
28' Πέναλτι για τον Πανθρακικό!
16:31
Έγινε το κόρνερ και σε εναέρια διεκδίκηση συγκρούονται Μελίσσης και Μάντζιος. Ο Βάτσιος δείχνει ότι ο επιθετικός του Λεβαδειακού πήδηξε με απλωμένο τον αγκώνα και βρήκε στο κεφάλι τον Μελίσση. Μια απόφαση που κρίνεται τουλάχιστον ως πολύ αυστηρή, αφού δεν φαίνεται από το ριπλέι να υπάρχει παράβαση που να δικαιολογεί την εσχάτη των ποινών.
16:32
30' Ο Ροτζέριο στέλνει από την άλλη μεριά τον Τσιντώτα και ανοίγει το σκορ. Πανθρακικός-Λεβαδειακός 1-0.
16:43
42' Τεράστια διπλή ευκαιρία για τον Λεβαδειακό!
16:45
Ο Φαβάλι κάνει το αριστερό πλασέ από το ύψος της μικρής περιοχής, ο Αθανασιάδης έδιωξε, και στη συνέχεια το νέο πλασέ του Μάντζιου χτυπάει στα σώματα των αμυντικών.
16:47
Λήξη α' μέρους. Πανθρακικός-Λεβαδειακός 1-0 με γκολ του Μάρτινς με πέναλτι.
16:48
Τρεις κίτρινες κάρτες στο ματς από τον Βάτσιο. Φαβάλι (18') και Μάντζιος (29') από τον Λεβαδειακό και ο Ποτουρίδης από τον Πανθρακικό (23').
17:04
46' Έναρξη β' μέρους
17:09
49' Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανθρακικό! Ο Βάλτερ αστόχησε στο πρώτο τετ-α-τετ με τον Τσιντώτα και στη συνέχεια σε νέο πλασέ ο Τριποτσέρης του λέει «όχι» πριν η μπάλα περάσει τη γραμμή.
17:13
55' Ασφυκτική η πίεση του Λεβαδειακού στα τελευταία λεπτά.
17:14
56' Κίτρινη κάρτα στον Μιλιάζες για φάουλ στον Χαβίτο.
17:20
62' Πρώτη αλλαγή για τον Πανθρακικό. Στη θέση του Χασομέρη μπαίνει ο Παπαγεωργίου.
17:25
66' Στη θέση του Γιάχιτς ο Νικολάου και στη θέση του Φαβάλι ο Μπελγκαζουάνι.
17:25
67' Κίτρινη κάρτα στον Μπαϊκαρά
17:32
73' Άλλη μία αλλαγή. Ο Βάλτερ αποχωρεί και μπαίνει ο Λαδάκης. Αυτή είναι η πρώτη εμφάνιση του Έλληνα μέσου μετά τον Ιανουάριο και τον σοβαρότατο τραυματισμό του.
17:34
76' Στη θέση του Μουλόπουλου μπαίνει ο Θέος.
17:40
83' Γκολ για τον Λεβαδειακό!
17:41
Ο Μάντζιος δίνει την κάθετη πάσα στον Γιακουμάκη και ο τελευταίος με ψύχραιμο πλασέ ισοφαρίζει για τους φιλοξενούμενους.
17:43
85' Αποχωρεί ο Μπαϊκαρά και μπαίνει ο Μαρκόπουλος
17:44
86' Πέναλτι για τον Λεβαδειακό!
17:44
Ο Ναβάρο σεντράρει και η μπάλα βρίσκει ξεκάθαρα στο χέρι του Ποτουρίδη!
17:46
87' Γκολ για τον Λεβαδειακό! Ο Μάντζιος σκοράρει από την άσπρη βούλα!
17:49
90' Γκολ για τον Λεβαδειακό! Ο Ουόν έδιωξε από την άμυνα, η παρέμβασή του μετατρέπεται σε ασίστ στον Μάντζιο που πετυχαίνει το 3-1!