Παρακολουθήστε σε real-time μέσω του sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης, Παναιτωλικός-Πανιώνιος, για την 6η αγωνιστική της Super League. Ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6

Χαίρετε, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Παναιτωλικός-Πανιώνιος για την 6η αγωνιστική της Super League.
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων...
18:11
Παναιτωλικός (Νταλακούρας): Κυριακίδης, Κούσας, Ντιέγκο Μπεχαράνο, Βιγιαφάνες, Κάπελ, Παπάζογλου, Μάκος, Μαρκόβσκι, Ντάνι Μπεχαράνο, Ρουμπουλάκου, Ουαρντά.
18:12
Στον πάγκο των γηπεδούχων βρίσκονται οι Στεφανάκος, Κουτρομάνος, Ρουσκουγιέδα, Πάουλο, Ρομέρο, Μύγας, Βασιλείου. Εκτός αποστολής έχει μείνει ο Κέβιν.
18:12
Πανιώνιος (Ουζουνίδης): Παπαδόπουλος, Χατζηισαΐας, Ρισβάνης, Οικονόμου, Κόρμπος, Καραμάνος, Μπουμάλ, Μπακασέτας, Σιώπης, Βιγιάλμπα, Βλάχος.
18:12
Στον πάγκο των "κυανέρυθρων" κάθονται οι: Διούδης, Τασουλής, Χαλκιαδάκης, Ανσαριφάρντ, Αργυρόπουλος, Καθάριος, Μητρόπουλος.
18:13
Διαιτητής: Σταύρος Μάνταλος, Μιχαήλ Καρσιώτης, Κωνσταντίνος Ποντίκης 4ος Διαιτητής: Χρήστος Μήτσιος
18:16
Η ομάδα του Αγρινίου θα έχει στον πάγκο της τον Γιάννη Νταλακούρα, που εκτελεί χρέη υπηρεσιακού προπονητή μετά την απομάκρυνση του Λεονέλ Πόντες.
18:18
Ο Παναιτωλικός προέρχεται από την ήττα με 5-1 από την Καλλονή και οι φιλοξενούμενοι από το 1-1 στη Νέα Σμύρνη με τον Πανθρακικό.
18:18
Έναρξη στο ματς!
18:20
2' Καλή στιγμή για τον Πανιώνιο. Ο Βιγιάλμπα έκανε τη σέντρα από τ' αριστερά και ο Μπουμάλ έπιασε την κεφαλιά από καλή θέση, αλλά η μπάλα κόντρα στην πλάτη του Ρουμπουλάκου και έφυγε σε κόρνερ.
18:24
7' Γκολ ο Πανιώνιος!
18:25
Εξαιρετικό γκολ από τον Βιγιάλμπα,που "έριξε" κάτω τον Μπεχαράνο με κοφτή ντρίμπλα με τ' αριστερό, ενώ με το δεξί ολοκλήρωσε ιδανικά τη φάση. 1-0 ο Πανιώνιος στο Αγρίνιο.
18:26
9' Καλά εκτελεσμένο φάουλ του Ρουμπουλάκου από τα δεξιά, αλλά ο Χατζηισαίας έδιωξε σε κόρνερ.
18:27
10' Γκολ ο Πανιώνιος, 2-0 μέσα στο Αγρίνιο! Σκόρερ ο Μπουμάλ.
18:28
Αυτήν τη φορά ο Βιγιάλμπα έφτιαξε το γκολ και δεν το έβαλε, καθώς με κάθετη μπαλιά βρήκε τον Καμερουνέζο που βγήκε απέναντι από τον Κυριακίδη και τον πλάσαρε ωραία και σκόραρε κόντρα στην πρώην ομάδα του.
18:32
15' ΤΡΙΤΟ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΠΑΝΙΩΝΙΟΥ!
18:34
Ύστερα από πίεση του Παναιτωλικού, ο Πανιώνιος βγήκε στην αντεπίθεση, ο Μπουμάλ βρέθηκε από αριστερά και έκανε τη σέντρα, ο Μπακασέτας ελίχθηκε από τα δεξιά και αφού έκανε ντρίμπλα με το αριστερό εκτέλεσε ωραία με το δεξί κάνοντας το 3-0.
18:37
20' Κίτρινη στον Μαρκόφσκι.
18:40
22' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Ρουσκουγιέδα στη θέση του Ρουμπουλάκου.
18:40
Πέναλτι για τον Πανιώνιο!
18:40
Ο Βιγιάλμπα έκανε το γύρισμα βρέθηκε μέσα στην περιοχή μετά από συνεργασία με τον Καραμάνο και ο Κάπελ τη βρήκε με το χέρι.
18:41
Γκολ ο Πανιώνιος, 0-4! Ο Μπουμάλ ανέλαβε την εκτέλεση την οποία έκανε αλά Πανένκα και ευστόχησε.
18:52
34' Καλή στιγμή για τον Πανιώνιο. Ο Οικονόμου βρήκε με μακρινή μπαλιά τον Μπουμάλ, αυτός έκανε ωραία κίνηση και μπήκε στην περιοχή, αλλά η μπάλα έφυγε λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Κυριακίδη μετά το συρτό του σουτ.
18:54
37' Πρώτη ουσιαστικά απειλή από τον Παναιτωλικό. Ρουσκουγιέδα τη σέντρα, κεφαλιά του Μαρκόφσκι με τον Ρισβάνη να τον μαρκάρει και την μπάλα να φεύγει παράλληλα από την εστία.
18:58
41' Σουτ του Κάπελ έξω από την περιοχή, μπλόκαρε εύκολα ο Παπαδόπουλος.
19:00
42' Κακό τελείωμα του Ουαρντά, ενώ υπήρχαν καλές προυποθέσεις... η μπάλα εκτός εστίας.
19:02
44' Πολύ καλή στιγμή για τον Πανιώνιο. Ο Μπουμάλ έκανε ωραία κεφαλιά, όμως η αντίδραση του Κυριακίδη ήταν εξαιρετική και απέτρεψε το πέμπτο γκολ.
19:03
Ημίχρονο χωρίς καθυστερήσεις. Παναιτωλικός-Πανιώνιος 0-4
19:03
Αποδοκιμασίες από τους Αγρινιώτες για την ομάδα τους.
19:20
46' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Βασιλείου στη θέση του Μπεχαράνο.
19:21
Έναρξη δεύτερου μέρους!
19:24
48' Ωραίο σουτ του Ρουσκουγιέδα από απόσταση, ο Παπαδόπουλος είδε την μπάλα να φεύγει λίγο δίπλα από την εστία του.
19:26
51' Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανιώνιο για να πετύχει πέμπτο γκολ. Ο Μπουμάλ μοίρασε στον Καραμάνο που βρέθηκε απέναντι από τον Κυριακίδη, ο οποίος του είχε "όχι".
19:28
52' Κι άλλη μεγάλη ευκαιρία για τον Πανιώνιο με τον Καραμάνο. Ο Βιγιάλμπα δεν μπόρεσε να νικήσει σε πρώτη φάση τον Κυριακίδη και στη συνέχεια μοίρασε στον Καραμάνο που έκανε κακή επαφή, ενώ ουσιαστικά ήταν ανυπεράσπιστη η αντίπαλη εστία.
19:31
56' Σέντρα-σουτ από τον Βιγιάλμπα μέσα από την περιοχή και λίγο αριστερά, η μπάλα πάνω από την εστία του Κυριακίδη.
19:35
60' Άλλη μια ευκαιρία χαμένη για τον Καραμάνο. Βγήκε απέναντι από τον Κυριακίδη, αλλά καθυστέρησε και τον μπλόκαραν ο Παπάζογλου και ο αντίπαλος πορτιέρο που μάζεψε την μπάλα.
19:36
61' Κίτρινη στον Ουαρντά.
19:39
64' Κι άλλη απειλή από τον Πανιώνιο. Ο Βιγιάλμπα μπήκε μέσα στην περιοχή, του φύγε λίγο η μπάλα όμως και ο Κυριακίδης, που παρά τα τέσσερα γκολ είναι πολύ καλός, μπλόκαρε.
19:39
65' Πέναλτι για τον Παναιτωλικό!
19:40
Ο Βιγιάλμπα σήκωσε ψηλά το πόδι και βρήκε τον Παπάζογλου μέσα στην περιοχή.
19:40
66' Γκολ για τον Παναιτωλίκό, 1-4!
19:42
Λίγο έλειψε να το πιάσει ο Παπαδόπουλος, που ακούμπησε την μπάλα στην εκτέλεση του Βιγιαφάνες, αλλά η μπάλα και με τη βοήθεια του δοκαριού κατέληξε στα δίχτυα.
19:49
75' Σουτ του Κάπελ έξω από την περιοχή, μπλόκαρε ο Παπαδόπουλος.
19:50
76' Πάουλο αντί του Μαρκόφσκι για τον Παναιτωλικό.
19:51
76' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Τασούλης στη θέση του Οικονόμου που υπέστη μυϊκό τραυματισμό.
19:55
81' Κίτρινη για τον Σιώπη.
19:55
82' Κίτρινη και για τους Ρουσκουγέδα, Μπουμάλ.
19:58
83' Γκολ για τον Πανιώνιο, 1-5!
19:59
Γύρισμα του Μπουμάλ και από κοντά ο Ανσαριφάρντ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
20:00
86' Ο Χαλκιαδάκης στη θέση του Μπακασέτα για τον Πανιώνιο.
20:05
90' Αστοχεί από κοντά ο Βασιλείου και δεν καταφέρνει να μειώσει σε 5-2.